To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wkrótce nowy ZOZ i kolejny ośrodek pobytu dziennego    -   19/1/2011
Wieści z tarnowskiego magistratu
Dobiegają końca prace związane z uruchomieniem nowego zakładu opiekuńczo-leczniczego w Tarnowie. Decyzja o powstaniu drugiej tego typu placówki w Tarnowie zapadła w Urzędzie Miasta w połowie ubiegłego roku i podyktowana była niezabezpieczonymi w odpowiednim stopniu potrzebami mieszkańców. Zakład powstaje w kompleksie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej 53. Z kolei w odrębnym, parterowym obiekcie przy tym DPS (zajmowanym przez lata przez siostry zakonne), planowane jest uruchomienie ośrodka dziennego pobytu dla osób samotnych, osób w podeszłym wieku a także osób częściowo niepełnosprawnych. Stanie się to w pierwszym półroczu 2011 roku.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały oraz doradcy prezydenta ds. zdrowia i opieki społecznej Danuty Nosek :

Ogloszenie

Coraz bliżej otwarcia nowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarnowie
Jak informuje tarnowski magistrat, modernizacja pomieszczeń trwała prawie pięć miesięcy i była prowadzona w sposób, który nie zakłócał spokoju dotychczasowych mieszkańców. Wykonany został szeroki zakres prac budowlano-adaptacyjnych m.in. przebudowanych zostało część pomieszczeń oraz łazienki, dzięki czemu stały się one bardziej funkcjonalne i przestrzenne. W ramach prac zostały skute i położone nowe tynki, wykonano nową instalację elektryczną, sygnalizacyjną, wodno - kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Dokonano wymiany wykładzin podłogowych, armatury oraz płytek ściennych, wymieniono stolarkę wewnętrzną, wymalowano pomieszczenia.
Obiekt, w którym będzie mogło przebywać do trzydziestu pacjentów został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aktualnie trwa wyposażanie ZOL-u w łóżka, meble, pościel, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, itp. Koszt utworzenia zakładu wyniesie około 1,2 mln zł; inwestorem jest Gmina Miasta Tarnowa. Będzie to zamiejscowy oddział Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie - Prezydent Ryszard Ścigała podczas Jubileuszowej Gali wieńczącej 175 rok istnienia Szpitala przekazał dyrektorowi Marcinowi Kucie symboliczny klucz do nowej placówki.
Nowy Zakład przyjmie pierwszych pacjentów na przełomie lutego i marca - po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z odbiorem i rejestracją placówki oraz po uzyskaniu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Opieka nad osobami starszymi jednym z priorytetów samorządu – powstaje kolejny ośrodek pobytu dziennego
Na terenie Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta przy ul. Szpitalnej, w odrębnym parterowym obiekcie (zajmowanym przez lata przez siostry zakonne), planowane jest uruchomienie ośrodka dziennego pobytu dla osób samotnych, osób w podeszłym wieku a także osób częściowo niepełnosprawnych. Stanie się to w pierwszym półroczu 2011 roku.
Aktualnie podobną formę usług dla mieszkańców Tarnowa świadczy Dom Dziennego Pobytu, mieszczący się w wynajętych pomieszczeniach w bloku mieszkalnym przy ul. PCK. Obiekt przy ul. Szpitalnej pozwoli poprawić obecne warunki lokalowe DDP – pomieszczenia są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Dwukrotnie większa powierzchnia użytkowa zapewnia możliwość świadczenia usług dla większej liczby mieszkańców oraz rozszerzenia zakresu usług kierowanych do starszych mieszkańców Tarnowa. W ośrodku będzie można wspólnie, atrakcyjnie spędzić czas wolny oraz uczestniczyć w różnych formach zajęć terapeutycznych, odpowiadających zainteresowaniom uczestników.
Pobyt w ośrodku i udział w zajęciach będzie całkowicie bezpłatny dla osób zainteresowanych – koszty utrzymania obiektu i pracowników pokrywać będzie (tak jak ma to miejsca obecnie) Gmina Miasta Tarnowa. Przy ośrodku przewiduje się uruchomienie centrum pomocy osobom starszym i ich rodzinom, działające jako punkt informacyjny, aktywizujący czy też interwencyjny.
Warto wspomnieć, że obiekty Domu Pomocy Szpitalnej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych im. Świętego Brata Alberta przy ul. Szpitalnej są objęte przez władze Miasta programem termomodernizacji i w najbliższych miesiącach cały kompleks ma szanse uzyskać nie tylko nowe funkcje, ale i estetyczny wygląd (niezależnie od oszczędności kosztów i korzyści ekologicznych).
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:03:40
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html