Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   65 rocznica sowieckiego najazdu   -   17/9/2004
Dziś mija 65 rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Zajęcie wschodnich terenów Rzeczpospolitej przez Armię Czerwoną, zrealizowane na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, było początkiem gehenny milionów naszych rodaków na "nieludzkiej ziemi". Najwymowniejszym symbolami sowieckich zbrodni na Polakach stały się Katyń i "Sybir". 17 września obchodzony jest więc również jako Dzień Sybiraka.

Ogloszenie

Uroczystości z tej okazji tradycyjnie organizuje starostwo powiatowe w Tarnowie, wspólnie z tarnowskim oddziałem Związku Sybiraków oraz Społecznym Komitetem Budowy Pomnika Ofiar Stalinizmu. Ponadto, będzie to już czwarta rocznica odsłonięcia tego pomnika, który w Tarnowie powstał.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 18, mszą świętą w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie, odprawioną w kościele oo. Filipinów. Po mszy zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz orkiestra dęta przejdą ulicą Wałową i Lwowską pod Pomnik Ofiar Stalinizmu. Po drodze wiązanki kwiatów złożą pod Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie zostanie odegrana rota.
Pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu odegrany zostanie hymn państwowy, nastąpią oficjalne wystąpienia, złożone zostaną kwiaty w hołdzie tym, których pomordowano.

Przypominanie tej rocznicy jest bardzo ważne, ponieważ tamte wydarzenia wiążą się z tragedią narodu polskiego.
- Staramy się organizować te obchody tak, aby uczestniczyło w nich jak najwięcej młodzieży - mówi Ryszard Żądło z tarnowskiego starostwa. - Zaproszenia do wzięcia udziału wystosowaliśmy do wszystkich szkół z terenu powiatu oraz do wszystkich szkół średnich miasta Tarnowa. Weźmie w nich udział klasa wojskowa ze szkoły średniej w Wojniczu, jak też klasa wojskowa z liceum kolejowego w Tarnowie.
Młodzi ludzie będą nieśli pochodnie symbolizujące poległych na Wschodzie. Zapraszamy wszystkich na te uroczystości.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(17-09-2004) no more red :
A namiestnicy sowieckich okupantów rzadzili przez 45 lat i rzadza aktualnie i w sejmie i w senacie i na stolku prezydenckim. Tak sobie POLACY sami, dobrowolnie wybrali i tak maja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) Zaściankowiec :
A ich wspólpracownicy [agenciki] rządzili a teraz przekształcili się z inne partie - i Polacy ich wybiorą ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) Obeznany :
Inteligencja wyginęła, została wyrzucona, albo wyjechała na zachód. Większość to motłoch więc czemu się dziwić?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) o je je je :
Pomnik jes OK, szkoda tylko, że plac ma też taką smutną nazwę ;-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) omega1 :
Pomnikowi temu codziennie oddają"hołd" ( i nie tylko) okoliczni menele i pieski sikające i robiące kupki gdzie wola. Pomnik W.Witosa i plac obok upodobały sobie gołębie, zaś panowie z napisem na plecach "GARDEN" dmuchawą do liści udają, iż zamiatają. Niechże jaśnie prezydent zacznie udawać, że płaci tym utracjuszom - a najlepiej rozprostowywując kości przejdzie się i rzuci "gospodarskim okiem" na "swe" włości i przekona się jak leniwe ma służby odpowiedzialne za nadzór nad firmami obcymi. Ale czekaj tatka latka.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) future :
Zastanawiam się gdzie byli nasi historycy i rozsądek, który nie wyperswadował radnym, że nazwa tego placu stoi w sprzecznści z tym, co na nim i wokół niego się działo i było. Toż to miejsce getta z okresu ostatniej II wojny !!! a nie ofiar stalinizmu ?!!!?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl