Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O tarnowskim MPK w ogólnopolskim tygodniku    -   20/1/2011
J. Guty w „Tygodniku Solidarność”
W najnowszym numerze tygodnika „Solidarności” ukazał się artykuł będący – jak mówią sami związkowcy – modelowym przykładem prześladowania za rządów PO ludzi pracy, w szczególności zaś pracowników patrzących na ręce prezesom i dyrektorom „z politycznego nadania”, obsadzonym w publicznych spółkach. Bohaterem artykułu „Szef związku na wygnaniu” jest Jan Guty, walczący o przywrócenie do pracy przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w MPK Tarnów. O nieprawidłowościach w tej miejskiej spółce, braku reakcji ze strony organów nadzoru i swoistym „parasolu ochronnym” trzymanym nad jej kierownictwem („z politycznego nadania”) przez prezydenta, pisaliśmy wielokrotnie.

Ogloszenie

”Według oceny sądu, Guty został zwolniony bezprawnie, ale... jego przywrócenie mogłoby rodzić nowe konflikty w firmie i osłabić pozycję kadry kierowniczej. Byłoby to przyzwolenie na „zupełną bezkarność przedstawicieli związków zawodowych”, a przywrócenie do pracy przewodniczącego „utwierdziłoby go tylko w przekonaniu, że może dalej podejmować bezprawne działania”” - takie fragmenty sądowego wyroku, od którego J. Guty się odwołał, przywołuje w swoim artykule Wojciech Dudkiewicz.

W najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność” znajdujemy również szereg publikacji poświęconych szykanowaniu i prześladowaniu związkowców, mających przecież prawo do zrzeszania się zagwarantowane w Konstytucji. Artykuł „Raport „S” o łamaniu praw związkowych” podaje m.in. przykład „Biedronki”, gdzie z powodu przynależności do „Solidarności” pracę straciło 60 osób. Jak czytamy, „pod groźbą nieprzedłużenia umowy o pracę namawiano ich do wypisania się ze związku”. Z kolei w starachowickiej „Gerdzie 2” 9 pracowników otrzymało wypowiedzenia z powodu założenia związku zawodowego. W przypadku „Biedronki” - która jest oficjalnym sponsorem Euro 2012, szef związku Piotr Duda wystosował specjalny list do szefa UEFA Michela Platiniego, w którym czytamy o „prowadzeniu wszelkich dopuszczalnych prawem działań, służących obronie naszych członków”, które mogą „po części uderzyć w obraz przygotowań do Euro 2012”.
W innym artykule znajdujemy fragmenty oficjalnego apelu „S”, w którym czytamy m.in.: ”Dziś członkowie NSZZ Solidarność są szykanowani przez pseudopracodawców i zwykłych cwaniaków, dla niepoznaki ubranych w garnitury i krawaty. Powody ideologiczne zostały zastąpione przez pazerność i głupotę. Wszystko dzieje się w demokratycznym kraju, a władze, prokuratura i sądy bezczynnie się temu przyglądają. Ich obojętność jest tak naprawdę przyzwoleniem na łamanie prawa (...)”.
Problemem okazują się również przeciągające się w nieskończoność postępowania sądowe. Jak czytamy, zagadnieniu wyrzucania z pracy za związkową działalność poświęcone było spotkanie przewodniczącego „S” Piotra Dudy z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. Związek przygotowuje specjalny raport na ten temat i tzw. „Białą Księgę”. ”W tym przypadku nie chodzi o zmianę prawa, ale o egzekwowanie przez organy ścigania obowiązujących przepisów” - czytamy w tekście.

Zamieszczony w ogólnopolski tygodniku artykuł o Janie Gutym i tarnowskim MPK, zatytułowany „Szef związku na wygnaniu”, jest w tym kontekście doskonałą ilustracją sposobu, w jaki obecnie traktowani są w Polsce ludzie pracy. Więcej na ten – i inne tematy – w najnowszym wydaniu „Tygodnika Solidarność”.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 230)Dodaj komentarz
(20-01-2011) KZ. :
Chwała Bogu Najwyższemu i Maryji Zawsze Dziewicy, że tego gutego zwolnili z MPK bo był nam tu on zupełnie niepotrzebny, tylko ferment siał. Szczęść Boże!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) szumowina :
Niech zyje i umacnia sie Polska Zjednoczon Platforma Obywatelska.Niech zyje pokój i kapitalizm!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) Wiewiór :
Wydyma, bo nie można przeczytać wspomnianego mizernej jakości artykuliku - przecież normalni ludzie nie kupują i nawet nie wiedzą gdzie kupuje się takie panflety jak tygodnik solidarność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) th :
hahahahaha jest wreszcie !!!!!!!! bo już mi zaczęło brakować artykułów o mpk:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) do świadomości :
Janek jest nadal przewodniczącym NSZZ Solidarność w MPK pomimo że go Wiatr brutalnie i niezasadnie zwolnił w rewanżu że ukazywał jego sposoby na zarządzanie miejską spółką. I niech mu zdrowie sprzyja bo nie robi fermentu a pokazuje okrutną prawdę. Co będzie jak się okaże że miał rację, choćby w przypadku fałszerstw w wykonywaniu badań technicznych autobusów, które wożą ludzi a nie gołębie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) SMAFIOO :
Pomocy, w sprawie wyżebrania „egzekwowania przez organy ścigania obowiązujących przepisów”, Przewodniczący Piotr D. powinien także szukać u zasłużonego i doświadczonego specjalisty ds. związkowych w Polsce, Ojca Założyciela „S” - ex-Przewodniczącego - Lecha W. Wskazuje na to jego mocna pozycja na salonach oraz bezcenny dar zahipnotyzowania prawie każdego, kto mu się w dyskurs nawinie. Pośrednio sam tego doświadczyłem, np. w dniu 09-12-2010r. (długo trzymało) kiedy to w audycji radiowej u Moniki O. ex-Przewodniczący czarował sformułowaniami typu: (w sprawie istnienia i ew. zniesienia wiz dla Polaków do USA) „… bo to by spowodowało dodatkowe sprawdzenia na lotniskach, ale teraz już są luki w przejściach i zmieścimy się…”, lub „…Polacy mają różne zdania, ale na ten sam temat…”, czy „…ja jestem nieprzekupny, ja biorę i robię swoje…”. Zwykle, gdy nie mogę doszukać się logiki w jakiejś kwestii (np. w powyżej cytowanym, kuriozalnym uzasadnieniu orzeczenia Sądu w sprawie pana J.Gutego), wracam do tego nagrania, po czym świat znów wydaje się być jest piękny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) Jan Guty do Lecha :
Kiedyś moim Przewodniczącym Związku NSZZ ,,Solidarność" byłeś Ty, a dziś jesteś międzynarodową ikoną przykładu wolności, o którą walczyłeś. Ale Ty sam musisz zadać sobie pytanie by rozwiązać problem w dzisiejszej dobie polegający na dyskryminacji Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych które czynnie tworzyłeś. Dlatego . zadaję Tobie pytanie - gdzie i w jakim fragmencie życia społecznego i przestrzegania Praw Związkowych i Pracowniczych dzisiaj Lechu jesteś? Z wyrazami szacunku Jan Guty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
taaa a gdzie się podział związek zawodowy....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) jimmy :
WD5duQ http://chfEd38MkKsw7cXv0x3Dlc3 b7.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) SMAFIOO :
Ludzie obawiają się przebywać w ciemności, gdyż nie mogą wzrokiem dotknąć zagrożenia, które być może czyha na nich w pobliżu. Za dnia, widząc potwora, przynajmniej mogą się bronić. Ale w jakże smutnej są sytuacji, gdy w blasku słońca zbierają razy od bestii i trudno jest im ją zidentyfikować. Wówczas to, na przekór bestii, trwają w zadawaniu pytań. Tragizm rozpoczyna się wtedy, gdy widząc zgubne dla siebie skutki działań potwornej bestii, w swej bezczynności przestają zadawać pytania o ich przyczyny. Jednakże apogeum nieszczęścia jest, gdy istoty rozumne tych zgubnych skutków nie są w stanie zidentyfikować, tzn. nie odróżniają dobra od zła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) tarnowski dealer :
kurna chata , znowu przegiąłem z dawką dla ciebie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) Zhnkqgrk :
I love this site preteen lolita models %-[[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) Qdzlgono :
Jonny was here preteen lolita models 374045

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) Bwmxycqa :
Very Good Site preteen lolita models 422836

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) Yyfpgtvc :
good material thanks preteen lolita models 9169

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2011) Yyfpgtvc :
good material thanks preteen lolita models 9169

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2011) do KZ :
i ty się masz za chrześcijanina ??? a w Piśmie Św. jest napisane / nie czyń drugiemu co tobie niemiłe / a jak ty drugiemu życzysz ??? do Janka to ty nawet się nie umywasz tak jak i Wiewiór bo czym innym wy możecie zaimponować w MPK jak tylko podlizywaniem się prezesom i szkalowaniem i donoszeniem nawet na swoich kolegów a wszystko zwalacie że to przez Solidarność . mam nadzieję że sprawa pana BB pociągnie za sobą tych panów WJ i RG i ciekaw jestem co w tedy powie pan prezydent i wy ich pupilki od donoszenia ???!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) SMAFIOO :
No co Panie Janie, śmiem podejrzewać, że nie doczekał się Pan wsparcia od „międzynarodowej ikony…”. Janusz Śniadek, w październiku 2010r. udzielił krótkiego wywiadu panu Redaktorowi MP (inf. w inTRnet.pl z 19/10/2010), w którym, powiedział, że (cyt.):„…z Solidarności nie zdobywa się patentu, dyplomu na całe życie. Ten egzamin z Solidarności trzeba zdawać nieustannie…”. Myślę, że Lech Wałęsa już dawno przestał zdawać ten egzamin…

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Swphjaxu :
Very interesting tale bbs young illegal tnsv

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Vgfzsake :
perfect design thanks board5 cgiworld pthc 7220

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Ysxbvmhj :
very best job free teen nude photos 998

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Datlkpqc :
Gloomy tales redtube animal 1133

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Bxsqmhcr :
this post is fantastic ebony oral on youjizz 628925

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Crggldgl :
magic story very thanks bbs list ranchi zep jlxt

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) Befeivvn :
Best Site Good Work asian teen college porn >:-))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Vtopoeti :
magic story very thanks ls model images lolita 8]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Egcwbamn :
Punk not dead lolita model upskirt photo sepw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Hpdigiwl :
very best job preteen naked lolita sites 092

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Pwrqbvoa :
I love this site l s magazine lolita =-DD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Mlaswmqy :
good material thanks russian lolita top models 5550

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Vfonlwht :
Best Site Good Work lolitas preteen sex pics jhb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Bmwohmgg :
Very Good Site free young lolita bbs bat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Onvedumn :
this is be cool 8) crazy forbidden lolita links emgqq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Hbzmvyhx :
Gloomy tales nasty lolas nude art ivvg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Jrytanug :
this is be cool 8) preteen lolita nude girls gmm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Dkzewcqd :
Best Site good looking links lolitas censored preteens 472

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Ziecuiqw :
Hello good day nude child lolita pic 135618

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Aqkgrcde :
I love this site lolicon school kids pics 28556

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Smzsfptm :
real beauty page lol bbs lolita videos kqu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Qvfrfzvp :
Thanks funny site lolita teen lesbian sex 158810

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Joihwcqg :
Cool site goodluck :) lolitas nude viejas cerdas djn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Cqlnsnhf :
Punk not dead nude black lolita s 883

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-03-2011) Kbnlpkcr :
This site is crazy :) ukranian pre lolita free =]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qutfbmlw :
perfect design thanks young small pedo lolita %-DD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Ndnddvce :
Very Good Site shylolita nude lolita toplist :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Eebajtsk :
Thanks funny site lolitas bbs post board hpeus

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Wobyjcba :
Jonny was here little melissa model lolita =DDD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Hgfvgeld :
This site is crazy :) underage lolitas teen porn cqgz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qzqvfhdp :
magic story very thanks lolita preteen lolitas bbs =-)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Tlkqxyip :
Gloomy tales home movie lolita cum 976

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Xiywmsnk :
this post is fantastic private lolita models pics 6855

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Pctpnlhx :
Very interesting tale young petite virgin lolitas 112

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Oncxuohk :
Wonderfull great site bbs cgi imgboard loli %-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Nckrpimm :
very best job tiny nude lolita models =(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Gbbjzhef :
Hello good day lolita boy art site iighg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Bqmvlwez :
Wonderfull great site preteen lolitas baby pussy 0713

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qetxsyve :
Best Site Good Work lolita kds top 50 onhc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Jitcsvsz :
Excellent work, Nice Design under age lolita russian :OOO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Obwfnoqe :
I love this site ukranian lolita model nude 794

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Tnqitnxh :
Excellent work, Nice Design hot lolita modeling pics :-]]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Litngqlz :
Very interesting tale preteen nude lolita pictuers 8)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Dcoznexm :
Very interesting tale pretee lolita sites videos rzbha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Nbsbddlt :
Best Site good looking lolita nude pics underage anp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Jwbvunla :
Jonny was here lolita nude hidden cam >:-DDD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Dukjzwml :
Very Good Site childs little loli models wipp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Yajqhsdo :
real beauty page ls magazine lolita links toif

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Giozpnri :
young loli top porn :-DD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Uerylera :
Cool site goodluck :) lolita underage nude porn >:-DDD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Kcwhaxrh :
this post is fantastic foto de lolitas xxx xypzcw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Osckgjgt :
this post is fantastic lolita top kds bbs gysl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Kuefowga :
real beauty page under age nude lolita 113

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Bkghhgxf :
Very interesting tale cp and loli pictures xhyvt

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Hjygwfij :
I love this site real russian lolita gallery %]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Usbmnveb :
Hello good day hot lolita sex pics 321

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Vifqssti :
Thanks funny site underage lolita youngest bbs agj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Xygwcxnu :
Best Site Good Work cute loli breast pictures gertm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Tpzcaxxa :
perfect design thanks ls magazine lolita pictures cjsjig

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Euexqfgk :
I love this site young video lolta models :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Lyjgygdn :
this is be cool 8) rika lolita art galleries cgiiug

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Jtpozzsx :
This site is crazy :) beautiful lolita panty models 615325

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Yxunjafo :
very best job prelolita pics top lists ckl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Jcnyrbqq :
Very interesting tale young lolitas litlle babys fzyzz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Xnnfeuog :
Jonny was here lola non nude nymphet 290280

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Dokmxbyf :
Gloomy tales preteen lolita boy girl vre

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Jmcuwxkf :
Wonderfull great site young lolita pics gallery vyfhhx

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Pfujbcra :
Very Good Site lolita russian pic sites 81267

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Cdwrvmck :
this is be cool 8) free photos little lolitas atfcrs

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Hdnklhsu :
Best Site Good Work lolita sex videos preteen kpttk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Rggqnwnu :
real beauty page www shy lolitas org 8-[[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Vyjdzter :
Very funny pictures preteen girls lolitas models 370

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Rbyodkul :
Very interesting tale lolita cp 13 yo kxe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qbwclzex :
good material thanks loli girls art models :-PPP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Dnoovsaf :
Wonderfull great site veryvery young lolita pics oxmpxc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qlhzlmiz :
Hello good day young naked lolitas pictures jql

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Atayeviu :
Excellent work, Nice Design lolitas teen girls net kds

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Wkddczwe :
Best Site good looking lolitas teen girls net vfotyv

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qqgihicn :
Best Site Good Work super top list lolitas =]]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Tggvwqoq :
Wonderfull great site little virgins angels lolitas 427912

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qmxyztnn :
very best job lolita loli pics nude =-]]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Qxhbhybm :
Wonderfull great site preteen lolita models zgfbcr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-03-2011) Tnqwxjac :
Very interesting tale lolita bbs 56089

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Irvqquxg :
good material thanks thin nude model fqf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Grqzyiel :
Best Site good looking top lolita sites =-[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Sapeeara :
Very interesting tale lolita mpegs 932

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Qerfdrvl :
Best Site good looking lolita topsites 412077

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Zdjkoido :
Very Good Site bbs lolita hzbmi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Ftcufnvk :
perfect design thanks lolita galleries :-DDD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Kdtrohny :
this post is fantastic art lolita bbs uisw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Aehqnrnv :
Thanks funny site lolita fix 734

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Acdqmodp :
Very interesting tale lolita pictures pzfmk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Iffektwz :
Jonny was here lolitas top 100 8P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Dlwsbgos :
good material thanks max lolita bbs dsiqgn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Jsgtsipd :
very best job lolita videos ucnij

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Yniwzlip :
Thanks funny site preteen sex stories qwdd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Drjbmgdf :
This site is crazy :) preteen nude models smi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Cysfbjut :
Very interesting tale preteen models qiuiy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Ajyqglxz :
Thanks funny site preteen art mll

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Napfyvpm :
I love this site preteen tube :O

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Xlfqwwkc :
this post is fantastic preteen xxx %[[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2011) Tvttytqq :
magic story very thanks russian preteen =-O

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Vkwrqhuy :
Thanks funny site preteen top rws

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jwwnwbaw :
Best Site good looking preteen angels 212947

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jyloqipa :
Hello good day non nude preteens ewuz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Rkfbaeez :
This site is crazy :) preteen art models >:-P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Hwnjkira :
Very Good Site preteen nude girls >:-(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Tvjrenex :
Very Good Site preteen lolita nymphets >:-(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Pagtyjab :
I love this site nn nymphets %[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Wjuusfyw :
Best Site Good Work nymphets tgp 131

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jgkqsrtj :
this is be cool 8) nymphet art >:-OO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Wuqekcxz :
good material thanks nymphet lolitas ehhiec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Vbiedpkk :
Excellent work, Nice Design teen nymphets 8-[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Lwvggmtf :
perfect design thanks nymphet girls >:-[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Pjnqfcdw :
Best Site good looking naked nymphet forum 8395

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jvqqydmn :
Wonderfull great site nymphet pussy awp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Kjanclmq :
Very interesting tale nude little nymphets kyzuxe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Kavocxgk :
good material thanks nude little nymphets wamtv

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Gpbgtupc :
Wonderfull great site best p2p for pthc 495405

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Vycfcvev :
Best Site Good Work loli pthc vnryre

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Cselntfd :
real beauty page alina 14 pthc model :PPP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Vcvioirw :
Best Site good looking pthc pedo >:-P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Wfqvstem :
Excellent work, Nice Design hussyfan pthc 52500

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Nblwifju :
Very Good Site pthc nude %[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Gdrawdet :
Very interesting tale pthc vids :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Kyklbzjd :
I love this site pedo pthc jdbb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Ulrxgzig :
This site is crazy :) nude pthc 8-((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Zwizqblu :
perfect design thanks pedo porn pthc toplist young free loli :O

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Dyklccmy :
Gloomy tales underage models 76198

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jvkvokoo :
This site is crazy :) underage nude 22836

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Ivubjkik :
Jonny was here underage teens qrvxb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Sfobjdmb :
Very funny pictures underage girls nude gbe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Afvjmunq :
perfect design thanks underage teen porn 6403

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Pmmmueku :
real beauty page lolita underage 174799

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Pmmmueku :
real beauty page lolita underage 174799

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Tgbsqnpl :
Punk not dead naked underage models %-D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Jezhtsuk :
very best job russian underage 511965

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Kljyunyu :
Hello good day underage teen sex %(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Hbxeaeso :
perfect design thanks young underage pussy %]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Opnpufbo :
magic story very thanks free underage sex stories fpmv

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Soknabee :
Wonderfull great site angel bbs innocent aazfw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Ypeoxvyj :
Excellent work, Nice Design dark bbs gnkwaf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Djbcneby :
good material thanks lola bbs %-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Byptvdfu :
this post is fantastic bbs guide lol bbs =-(((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Eryljagm :
Excellent work, Nice Design max bbs touzokudan 12449 olupxg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Cthbakpb :
Gloomy tales nn girl bbs nzsnoz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Rhofadke :
Punk not dead zeps guide bbs board vfckd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Vucogjff :
this post is fantastic zeps guide bbs board 80586

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Ybqjifam :
Very Good Site max touzokudan bbs 24884

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Dberrmiw :
Very interesting tale bb guns %-[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2011) Cbjchziw :
this is be cool 8) ranchi bbs gateway 6478

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) Fasmvhka :
Best Site good looking kiddy lotita %[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) Fasmvhka :
Best Site good looking kiddy lotita %[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) Wukusdzj :
very best job free lolita teen movies 5278

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) Fgsqjcso :
this is be cool 8) preteen lolita bikini models yrj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Isrmqlua :
Jonny was here lolita girl nude russian 5141

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Tfgqtnty :
Excellent work, Nice Design ls island lolitas bbs =-DD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Hrxrcjli :
Cool site goodluck :) pre teen lolitas net drkiun

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Rbulgsyg :
Wonderfull great site russian lolita amateur amature 2650

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Lceqgzqi :
I love this site lolita galleries real site 6049

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Ajrjlnfv :
this is be cool 8) little lolita bald pussy vjqrkp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Urdtcizm :
good material thanks lolita from broken flowers :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Gpncwpny :
good material thanks amateur lolita nudist pic %PPP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Qprpbfjt :
this post is fantastic naked teen lolita art >:DD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Midfzsdy :
Excellent work, Nice Design loli kds cp art 0873

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Xcfyhrod :
Jonny was here ls lolita dram girls 56869

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Grfwttrs :
Excellent work, Nice Design super preteen glamour lolitas 194042

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Vzkdyass :
this is be cool 8) topless teen lolita lo 283196

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Ahfzszvk :
Wonderfull great site 13yo lolita nude models :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Eltqzooh :
Gloomy tales search young kid lolita :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Wvznxocb :
Very funny pictures lolita links bbs kiss 14093

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Cpeosjfw :
good material thanks little hairless pussy lol luqtg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2011) Ctceiewh :
I love this site brazil lolita girls pictures 12595

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ceyfodli :
Very Good Site ls island lolitas com :PP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Roroannc :
Thanks funny site little girl model lolly klqj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Glwbuoaq :
Best Site good looking no nude lolita modles rme

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ubfbvedh :
Wonderfull great site russians lollitas teens preteens kgs

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Avhelcvc :
Very funny pictures sexy naughty lolitas child 102

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Jrairmie :
Best Site Good Work pretreen lolita glamour photos :-OO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Bveogmuj :
very best job preteen nude dork loli %[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Yahqtydl :
Excellent work, Nice Design topless 15 yo lolita 062584

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ivwizrel :
good material thanks lolitas brasilenas transexuales latinas zco

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Sgihovkv :
real beauty page 5 10 lolitas preteen 8751

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Pegugjev :
Cool site goodluck :) lolita preteen bbs links 818040

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ygpmunom :
black lolita teen girl 327

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Qrcgusnr :
very best job lolitas nudist russian gallery 8)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Rzubrvld :
Very Good Site lolitas free pics 11yo 189510

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ypyorsyn :
Hello good day free loli cp porn vcksk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Twxmrfck :
Wonderfull great site free petite lolitas galleries 2551

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Gprnoxvi :
Thanks funny site nn models preteen lola :]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Ddatrsei :
very best job free petite lolitas galleries =-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Wkvleymk :
Punk not dead underage lolita hardcore bbs :[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Mjphrlnm :
This site is crazy :) pictures of naked lolitas 6142

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Nmxxoyvt :
perfect design thanks little girl lolita pussy laqk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Gowiplub :
Very interesting tale forbidden preteen lolita child 118

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Rlnulwyc :
Thanks funny site russian lolita web site 615304

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Bwzgeble :
I love this site small lol ta models 09805

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Fhrroneo :
I love this site teen bbs lolita portal 0316

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Uhlvtsgk :
Excellent work, Nice Design littli nude lolita photos kgf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Vsvpctxk :
Thanks funny site russian lolita underage model iofdky

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Iwhxzenm :
Hello good day preteen lolita nude thumbnails tddfiq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Psmkkips :
nude filipina lolitas pics 47259

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Zjtlqnhx :
Jonny was here lolita hot young latinas 8-]]]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Bicicyjg :
this post is fantastic small loli girls nude =[[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Njchfbhd :
Best Site good looking free tgp loli bbs :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Rzhhgskd :
Wonderfull great site young tits small lolitas 8-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Irubsxhn :
Very Good Site free movies underage lolitas lqhvlu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Vbuvxnzd :
Jonny was here magic lolita teen nue %-[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2011) Gvzteemg :
Jonny was here www preteen lolitas com 104252

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2011) Wgiyeedl :
Excellent work, Nice Design nasty little lolita models >:-[

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) fietamastcike :
Witam I think, that you are mistaken. I can defend the position. Write to me in PM. Why Aluminum Apple Laptop Case is Suitable for Business Travelers

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2011) blatygranitowe :
At all I do not know, that here and to tell that it is possible schody granitowe: blaty granitowe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl