To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Z życia Diecezji Tarnowskiej    -   25/1/2011
1 proc. podatku dla Caritas
Na leczenie dzieci i starszych, pomoc bezdomnym i potrzebującym zostaną przeznaczone pieniądze, które Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzyma z 1 proc. podatku. Do parafii trafiły ulotki z informacją o sposobie przekazywania 1 proc. oraz plakat promujący akcję. Nawiązują one do marzeń, które mają także niepełnosprawni i chorzy. To konkretni podopieczni tarnowskiej Caritas.

Ogloszenie
>

Z 1 proc. będzie wspierana pomoc dla osób starszych, samotnych i pozbawionych samodzielności, pielęgnowanych przez siostry ze Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Ponadto Caritas dofinansuje leczenie i rehabilitację chorych, zakup lekarstw i specjalistycznego sprzętu medycznego. Planowane jest doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. Ponadto pieniądze pomogą w opiece hospicyjnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nad osobami obłożnie chorymi i niepełnosprawnymi, mieszkającymi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie oraz w Domu Emerytów – Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie.
Caritas rozpoczęła właśnie remont budynku przy ul. Starodąbrowskiej. Będą mogły tam przebywać osoby terminalnie i przewlekle chore.

Z akcji 1 proc. ma być także dofinansowana działalności świetlic profilaktyczno-opiekuńczych „Lumen”, gdzie codziennie pomoc otrzymuje ponad 200 dzieci.  

Podatnicy mogą też pomóc bezdomnym, którzy mieszkają w placówce Caritas przy ul. Prostopadła 9a. Planowane jest polepszenie warunków mieszkaniowych. W ciągu dwóch lat na sąsiedniej działce powstanie nowy dom. Teren przekazano już samorządowi, który sfinansuje budowę placówki.

Sam sposób przekazania 1 proc. jest bardzo prosty. W zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” trzeba wpisać nr KRS: 0000211791 oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 proc. należnego podatku).
Na stronie internetowej Caritas znajduje się darmowy program do wypełniania PIT-ów z wpisaną już adnotacją o przekazaniu 1 proc. www.caritas.diecezja.tarnow.pl

Dzięki wielkiej życzliwości darczyńców, którzy przekazali 1 proc. swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej, w 2010 roku udało się pomóc m.in. 7 chorym dzieciom i dorosłym z Domosławic, Woli Rzędzińskiej, Żabna, Łącka, Łososiny Górnej, Dąbrowy Tarnowskiej i Krzyżanowic w specjalistycznych operacjach ratujących życie, na kwotę ponad 64 tys. zł.
Prawie 2 tys. dzieci wyjechało na wypoczynek letni i zimowy. Przeznaczono na ten cel ponad 160 tys. zł. Z pomocy tej skorzystały także dzieci z terenów poszkodowanych przez powódź.
Caritas pomogła chorym i niepełnosprawnym w rehabilitacji, zakupie sprzętu medycznego i leków, przeznaczając kwotę ponad 367 tys. zł.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:13:14
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html