Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkania opłatkowe w gminie Tarnów    -   28/1/2011
Opłatek w Łękawce
Nieczęsto się zdarza by włodarz gminy organizował opłatkowe spotkania z mieszkańcami we wszystkich miejscowościach. Zwłaszcza po wyborach. Tak jednak jest w gminie Tarnów. Postanowiliśmy wziąć udział w jednym z takich spotkań i przy okazji zapytać się, czego sobie i innym życzyliby na nowy rok starsi wiekiem mieszkańcy. Tak trafiliśmy do Łękawki...

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego reportażu :

Ogloszenie

Tradycyjnie już, w Dniu Babci, w piątek, 21 stycznia odbył się opłatek dla seniorów w Łękawce. Najpierw przed Babciami i Dziadkami, których było około pięćdziesięcioro, wystąpili uczniowie, wystawiając jasełka. Wzruszającym momentem przedstawienia okazało się być dla seniorów z Łękawki pojawienie się przy żłóbku papieża Jana Pawła II, na co zareagowali spontanicznymi oklaskami. Po jasełkach dzieci zaprezentowały natomiast wiersze i piosenki związane tematycznie z Dniem Babci i Dziadka. Zatańczyły też cheerleaderki. Na zakończenie swoich występów wnuki podarowały babciom i dziadkom specjalnie dla nich wykonane serduszka.

Bezpośrednio potem miała miejsce druga część opłatkowego spotkania. Życzenia dla seniorów z Łękawki złożył wójt Grzegorz Kozioł. Pierwszy raz słyszałem, żeby włodarz gminy przepraszał za to, czego mimo zapowiedzi nie udało się zrealizować w roku poprzednim. Łękawka będzie to jednak miała wynagrodzone - w tym roku wzbogaci się m.in. o boisko z najnowocześniejszą nawierzchnią w gminie.
Następnie podzielono się opłatkiem poświęconym przez miejscowego proboszcza ks. Czesława Bachulę, składając sobie wzajemnie życzenia.
Trzecią część spotkania opłatkowego wypełniły rozmowy przy wspólnym stole, przy przygotowanym posiłku, kawie, herbacie i ciastkach.

W opłatku, oprócz babć i dziadków – seniorów z Łękawki, wzięli udział wójt Grzegorz Kozioł, jego zastępcy Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, radny z Łękawki Zbigniew Filar, sołtys Marek Nowak, proboszcz ks. Czesław Bachula i dyrektor szkoły Andrzej Muniak.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947