Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Szpital na krawędzi   -   20/9/2004
Około dwóch i pół godziny trwało spotkanie pracowników szpitala w Tuchowie z władzami powiatu, zorganizowane w czwartek w tuchowskiej placówce zdrowia. W spotkaniu wzięli udział radni powiatowej komisji zdrowia, starosta i przewodniczący Rady Powiatu. Według starosty Wojtkiewicza, jeśli starostwo nie podejmie zdecydowanych kroków w sprawie szpitala, może to zagrażać całemu powiatowi.

Ogloszenie

- Już obecne zadłużenie szpitala jest bliskie dwóm milionom zł, a myślę, że za rok może sięgnąć trzech milionów - obawia się Wojtkiewicz. - Więc jeśli teraz nie podejdziemy do sprawy szpitala w sposób zdecydowany, to powiat może popłynąć razem ze szpitalem.

Wojtkiewicz powiedział nam, że pracownicy szpitala godzą się z diagnozą sytuacji, mówiącą o potrzebie radykalnych zmian. - Podczas czwartkowego spotkania z załogą odczułem ze strony szpitalnego personelu zrozumienie dla powagi sytuacji, że potrzebne są radykalne zmiany i taki stan, jak obecnie, nie może dłużej trwać - twierdzi starosta.

Sprawa tuchowskiego szpitala będzie rozpatrywana na sesji 28 września, gdyż aby wdrożona została procedura mówiąca o sprywatyzowaniu lecznictwa - potrzebna jest najpierw w tym celu uchwała radnych powiatowych.

Również zdaniem przewodniczącego Rady Powiatu, Zbigniewa Karcińskiego, potrzebne jest podjęcie radykalnych kroków w obecnej sytuacji szpitala w Tuchowie. - Dalsze zadłużenie może doprowadzić do upadku szpitala, a na tym przecież nikomu nie zależy - uważa Karciński.

Przewodniczący Karciński powiedział nam, że - jego zdaniem - płace niższego personelu medycznego, czyli pielęgniarek, w Tuchowie są na bardzo niskim poziomie. Według niego, należało się będzie zastanowić, co zrobić, aby te płace przynajmniej nieznacznie podnieść. - Za 600 zł przeżyć dziś w Polsce jest przecież prawie niemożliwe - uważa przewodniczący RPT.

Na najbliższą sesję ma trafić projekt przygotowany przez Zarząd Powiatu, mówiący o planach sprywatyzowania oddziału wewnętrznego szpitala w Tuchowie. Jak nam powiedział Zbigniew Karciński, istnieje natomiast także druga koncepcja, aby sprywatyzować od razu cały szpital tuchowski. - Radni nad tymi propozycjami na pewno będą się głęboko zastanawiać - mówi przewodniczący.

Planowana prywatyzacja oddziału wewnętrznego, jeśli nastąpi, będzie się jednak wiązała z koniecznością zwolnienia 25 do 30 osób tam zatrudnionych. - Coś trzeba będzie też zrobić, aby ci ludzie nie zostali na bruku - mówi Zbigniew Karciński. - Ale co? O tym trudno mi na razie powiedzieć.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu punkt, mówiący o prywatyzacji oddziału wewnętrznego szpitala, został zdjęty z porządku obrad, gdyż brakowało opinii Rad Gmin sąsiadujących z Tuchowem. Takie opinie mają spłynąć do starostwa przed sesją zaplanowaną na 28 września. Część opinii już jest podjętych.

Na przykład, radni gmin podmiejskiej gminy Tarnów podjęli w czwartek jednogłośnie taką uchwałę. We środę podobną uchwałę mają podjąć radni gminy Gromnik. - Do 28 września na pewno wszystkie opinie gmin już spłyną - uważa przewodniczący Karciński. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(20-09-2004) bogdan :
nie trzeba było czekać długo na efekty podwyszki dla p. starosty ,gdzie są CI CO TWIERDZILI ŻE P.starosta to wybitny fachowiec ? ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2004) a :
jeszce zapomniałes o geniuszu Molczyku .tez mu dołozyli ......kuzwa za co heheeh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) pacjent pana dyrektora :
Tak się zastanawiam, po co dyrektor Tuchowskiego szpitala, niejaki pan Graca (który pali papierosy w gabinecie chirurgicznym) rozpoczął rozbudowę szpitala, skoro nie miał na bieżące wydatki. Teraz ponoć chce zrezygnować z funkcji dyrektora, gdyż chce wraz ze swoimi kolegami przejąć szpital. Ciekawe czy Pan starosta zawierając kontrakt z Dyrektorem, przewidział, że ten będzie robił wszystko, aby doprowadzić szpital do upadłości, a później go przejąć. Powiem jedno, czymś mi tu śmierdzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) bogdan :
Magda teraz już porzestałaś czytać portal?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) Magda :
no, nie siedzę non stop, bogdanie. My kobiety oprócz rozrywek jeszcze musimy ugotować, uprać a nawet od czasu do czasu (ja na zmiany) popracować. Jak juz siadam zaczynam od tej stronki. A o co ci chodzi ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) bogdan :
Twoja opinia o p.staroście jaka jest teraz? w świetle aktualnych faktów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) jabbER :
Ktoś wie może ile chcą za ten oddział "wewnętrzny"? Z kolegami chętnie byśmy zainwestowali...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) Magda :
Nie rozumiem bogdanie, co ma moja opinia o dość rozsądnej pensji starosty wspólnego z tą wiadomością ? Podobne problemy ma 90 % publicznej służby zdrowia. Prywatyzacja jest jakimś wyjściem i dobrze, że o tym Starosta mówi już bez ogródek. Powiat nie moze tracić na tym wqszystkim i pójść na dno razem ze szpitalem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) a :
jednym słowem sa kumple z Starostą ehhe a co

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) bogdan :
sprywatyzować szpital, sprywatyzowac szkolnictwo itd a jakie zadania zosawić powitowi-przydzielanie odznaczeń,itp wreszcie będzie władza zadowolona z swoiej pracy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2004) gonzo :
... a powiaty zlikwidować (z braku obowiązków oczywiście).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl