To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Szpital na krawędzi   -   20/9/2004
Około dwóch i pół godziny trwało spotkanie pracowników szpitala w Tuchowie z władzami powiatu, zorganizowane w czwartek w tuchowskiej placówce zdrowia. W spotkaniu wzięli udział radni powiatowej komisji zdrowia, starosta i przewodniczący Rady Powiatu. Według starosty Wojtkiewicza, jeśli starostwo nie podejmie zdecydowanych kroków w sprawie szpitala, może to zagrażać całemu powiatowi.

Ogloszenie
>

- Już obecne zadłużenie szpitala jest bliskie dwóm milionom zł, a myślę, że za rok może sięgnąć trzech milionów - obawia się Wojtkiewicz. - Więc jeśli teraz nie podejdziemy do sprawy szpitala w sposób zdecydowany, to powiat może popłynąć razem ze szpitalem.

Wojtkiewicz powiedział nam, że pracownicy szpitala godzą się z diagnozą sytuacji, mówiącą o potrzebie radykalnych zmian. - Podczas czwartkowego spotkania z załogą odczułem ze strony szpitalnego personelu zrozumienie dla powagi sytuacji, że potrzebne są radykalne zmiany i taki stan, jak obecnie, nie może dłużej trwać - twierdzi starosta.

Sprawa tuchowskiego szpitala będzie rozpatrywana na sesji 28 września, gdyż aby wdrożona została procedura mówiąca o sprywatyzowaniu lecznictwa - potrzebna jest najpierw w tym celu uchwała radnych powiatowych.

Również zdaniem przewodniczącego Rady Powiatu, Zbigniewa Karcińskiego, potrzebne jest podjęcie radykalnych kroków w obecnej sytuacji szpitala w Tuchowie. - Dalsze zadłużenie może doprowadzić do upadku szpitala, a na tym przecież nikomu nie zależy - uważa Karciński.

Przewodniczący Karciński powiedział nam, że - jego zdaniem - płace niższego personelu medycznego, czyli pielęgniarek, w Tuchowie są na bardzo niskim poziomie. Według niego, należało się będzie zastanowić, co zrobić, aby te płace przynajmniej nieznacznie podnieść. - Za 600 zł przeżyć dziś w Polsce jest przecież prawie niemożliwe - uważa przewodniczący RPT.

Na najbliższą sesję ma trafić projekt przygotowany przez Zarząd Powiatu, mówiący o planach sprywatyzowania oddziału wewnętrznego szpitala w Tuchowie. Jak nam powiedział Zbigniew Karciński, istnieje natomiast także druga koncepcja, aby sprywatyzować od razu cały szpital tuchowski. - Radni nad tymi propozycjami na pewno będą się głęboko zastanawiać - mówi przewodniczący.

Planowana prywatyzacja oddziału wewnętrznego, jeśli nastąpi, będzie się jednak wiązała z koniecznością zwolnienia 25 do 30 osób tam zatrudnionych. - Coś trzeba będzie też zrobić, aby ci ludzie nie zostali na bruku - mówi Zbigniew Karciński. - Ale co? O tym trudno mi na razie powiedzieć.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu punkt, mówiący o prywatyzacji oddziału wewnętrznego szpitala, został zdjęty z porządku obrad, gdyż brakowało opinii Rad Gmin sąsiadujących z Tuchowem. Takie opinie mają spłynąć do starostwa przed sesją zaplanowaną na 28 września. Część opinii już jest podjętych.

Na przykład, radni gmin podmiejskiej gminy Tarnów podjęli w czwartek jednogłośnie taką uchwałę. We środę podobną uchwałę mają podjąć radni gminy Gromnik. - Do 28 września na pewno wszystkie opinie gmin już spłyną - uważa przewodniczący Karciński. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:45:39
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html