To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezydent interweniuje w sprawie karetek    -   07/2/2011
Problem z pogotowiem
Częściowe zadowolenie – w taki sposób określić można dotychczasowe decyzje w sprawie samochodów wyjazdowych tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. Samorząd interweniuje w Ministerstwie Zdrowia. Gra toczy się o wypracowanie możliwie jak najkorzystniejszych dla miasta zmian w Planie Ratownictwa dla Województwa Małopolskiego.

Ogloszenie
>

Jak informuje UMT, Wojewoda Małopolski na skutek interwencji podjętych przez samorząd miasta i powiatu zweryfikował swoje wcześniejsze plany dotyczące liczby i rozmieszczenia zespołów ratownictwa medycznego, które miałby być do dyspozycji Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Placówka dysponuje aktualnie dziewięcioma zespołami wyjazdowymi rozlokowanymi w ośmiu podstacjach (tj. cztery zespoły w mieście Tarnowie w trzech filiach oraz pięciu zespołów w terenie tj. Żabnie, Wojniczu, Tuchowie, Szerzynach i Gromniku). Planowano przesunięcie jednego zespołu wyjazdowego z Tarnowa do nowotworzonej filii w Zakliczynie.
W ocenie władz obydwu samorządów decyzja zmniejszająca liczbę zespołów w Tarnowie (w rejonie o największej liczbie interwencji) spowodowałaby znaczne pogorszenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców zwłaszcza w nagłych sytuacjach - wypadków oraz stanach nagłego zagrożenia życia. Ostatecznie Wojewoda przydzielił dodatkowy zespół ratownictwa dla nowej filii w Zakliczynie. Do rozwiązania pozostał jednak problem zmiany struktury zespołów wyjazdowych w Tarnowie – w miejsce obecnie istniejących trzech zespołów specjalistycznych (w składzie, których są lekarze-specjaliści oraz jednego podstawowego z pielęgniarką i ratownikiem). Urząd Wojewódzki w Krakowie planuje od lipca 2011 roku pozostawienie jednego zespołu specjalistycznego oraz trzech zespołów podstawowych z ratownikami. W tej sytuacji zostały podjęte kolejne działania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:07:06
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html