To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowe usługi w tuchowskim szpitalu    -   09/2/2011
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
-Decyzja sprzed trzech lat o przekazaniu w dzierżawę budynków tuchowskiego szpitala spółce Centrum Zdrowia Tuchów była trafna. Nie tylko uratowane zostały miejsca praca, ale także pacjentom oferowany jest coraz szerszy wachlarz usług medycznych – twierdzi starosta tarnowski Mieczysław Kras. Jak czytamy na stronie Powiatu Tarnowskiego, właśnie uruchamiany jest w Tuchowie oddział chirurgii jednego dnia.

Ogloszenie
>

Operacje przeprowadzać będą uznani krakowscy i tarnowscy specjaliści. Będą mieć do dyspozycji wyposażoną w nowoczesny sprzęt salę operacyjną oraz tomograf komputerowy do diagnostyki. Spółka Centrum Zdrowia Tuchów zawarła kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na operacje z wielu dziedzin, nie udało się jej jedynie zakontraktować operacji na usuwanie zaćmy, chociaż pozyskano już odpowiedniego lekarza specjalistę.
W tuchowskim szpitalu istniał do tej pory jedynie oddział chorób wewnętrznych, od kilku tygodni w jego strukturze jest również ponownie oddział ginekologiczno-położniczy. Od dawna jest tam zapotrzebowanie na chirurgię jednego dnia, tym bardziej, że obecnie wykonywanie wielu zabiegów nie wymaga pobytu w szpitalu. Dla wielu mieszkańców tej części powiatu tarnowskiego kłopotliwe było jeżdżenie na operacje do Tarnowa.
Teraz za zorganizowanie w Tuchowie chirurgii jednego dnia wziął się uznany w krakowskim środowisku lekarskim specjalista ortopedii i traumatologii dr n. med. Artur Gądek. –Z Tuchowa pochodzę, tutaj chodziłem do szkoły, z przyjemnością więc przyjąłem propozycję szefostwa szpitala – mówi ordynator tuchowskiego oddziału chirurgii jednego dnia. –Kompletuję kadrę, zgodziło się tutaj pracować wielu specjalistów z Krakowa i Tarnowa, w sumie będzie tu zaangażowanych około dwudziestu lekarzy. Będę przeprowadzane operacje z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz laryngologii.
Oznacza to, że teraz w Tuchowie będzie można przejść operację przepukliny, żylaków, wykonać sobie laparoskopię jamy brzusznej, artroskopię kolan i innych stawów... Za 6 mln zł urządzony została już sala operacyjna. Wyposażona jest w sprzęt cyfrowy najnowocześniejszych technologii. Zakupiony został też tomograf komputerowy do diagnostyki najnowszej generacji. –Pozyskaliśmy na ten cel dotację unijną, wyłożyliśmy też sporo własnych pieniędzy – informuje prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka.

Podpisano kontrakt z NFZ na cztery lata. Kierownictwo spółki żałuje jednak, że nie udało się zakontraktować operacji na usuwanie zaćmy, a pozyskano już specjalistę w tej dziedzinie. – Odwołaliśmy się od tej decyzji, ale nawet jeśli odpowiedź będzie negatywna, to i tak operacje na usuwanie zaćmy oka będą wykonywane odpłatnie, po promocyjnych cenach – zapewnia prezes Olszówka.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:13:42
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html