To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Łatwiejszy dostęp do leczenia dla chorych na SM z Małopolski    -   14/2/2011
Dla chorych na stwardnienie rozsiane...
W województwie małopolskim żyje około 3300 osób chorych na stwardnienie rozsiane. W całym kraju może być ich nawet 40 tysięcy. W znacznej części ośrodków leczących SM w Polsce pacjenci czekają w długich kolejkach na możliwość rozpoczęcia terapii. Tymczasem dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział w Krakowie chorzy na SM z Małopolski mogą uniknąć długiego oczekiwania. 15 lutego 2011 uruchomiona zostanie centralna rejestracja telefoniczna poprzez którą prowadzone będą zapisy na bezpłatne konsultacje neurologiczne w celu kwalifikacji do Programu Terapeutycznego „Leczenie Stwardnienia Rozsianego” w szpitalach w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

Ogloszenie

„Jednym z największych problemów osób chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce jest długi czas oczekiwania na rozpoczęcie terapii immunomodulującej. Leczenie tego typu może w istotny sposób wpłynąć na zahamowanie postępu choroby, spowolnić jej przebieg i zmniejszyć częstość rzutów pojawiających się w trakcie jej trwania. Powinno być jednak stosowane możliwie jak najszybciej od momentu postawienia diagnozy” – stwierdza dr Stanisław Rusek. „Aby usprawnić proces kwalifikacji do terapii w województwie małopolskim uruchomiliśmy centralną rejestrację telefoniczną. Dzięki niej pacjenci spełniający kryteria określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia będą kierowani na konsultacje neurologiczne do ośrodka mogącego rozpocząć leczenie w najkrótszym czasie.”

Rejestracja telefoniczna umożliwiająca udział w bezpłatnych konsultacjach neurologicznych w szpitalach w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu prowadzona będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 20:00 pod numerem 513 173 192.

Stwardnienie rozsiane to przewlekła, neurologiczna choroba najczęściej dotykająca ludzi młodych – między 20 a 40 rokiem życia. SM nie można wyleczyć, jednak istnieją preparaty immunomodulujące, które wpływają na zahamowanie postępu choroby, spowalniają jej przebieg i zmniejszają częstość rzutów pojawiających się w trakcie jej trwania. Osoby ze stwardnieniem rozsianym korzystające z odpowiedniej terapii i rehabilitacji mogą prowadzić normalne, aktywne życie.

Dodatkowe informacje:
PTSR Oddział w Krakowie
Tel. 513 173 192
Email: krakow@ptsr.org.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 19:46:20
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html