Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dyrekcja tarnowskiego gimnazjum w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas uroczystej prezentacji wyników międzynarodowego raportu PISA    -   16/2/2011
Gimnazjum nr 4 u Premiera...
Dyrekcja Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie została zaproszona do udziału w uroczystej prezentacji wyników międzynarodowego raportu PISA na temat przemian w edukacji na świecie – informuje tarnowski magistrat. Seminarium odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a zostało zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych w ramach cyklu „Badania i polityka edukacyjna”.

Ogloszenie

Uroczystość zainaugurował Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. W seminarium udział wzięli m.in. minister edukacji Katarzyna Hall, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Michał Boni, szef Zespołu Analiz i Wskaźników w Dyrektoriacie ds. Edukacji OECD Andreas Schleicher oraz dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Federowicz odpowiedzialny za polski zespół PISA.
Podczas uroczystości podkreślano, iż PISA to jedno z największych badań edukacyjnych na świecie. W ostatnim PISA 2009, uczestniczyło 65 krajów z całego świata. Badanie dotyczyło wiedzy, umiejętności i postaw 15-letnich uczniów w zakresie szeroko rozumianego czytania, matematyki i nauk przyrodniczych.
Obecnie Polska zajmuje 5. miejsce w czytaniu, 7. miejsce w naukach przyrodniczych i 11. miejsce w matematyce) wśród krajów UE.
Wyniki badań PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów,) uznawane są za jedne z najważniejszych wskaźników rozwoju edukacji na świecie. W Unii Europejskiej służą do oceny postępu edukacji w Europie w latach 2000-2010 w ramach strategii na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia (Strategii Lizbońskiej).

Polska uczestniczy w badaniu od pierwszej edycji, które odbyło się w roku 2000, a Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie zostało zaproszone do udziału w 2009r. Organizacją badania w tarnowskiej szkole kierowała wicedyrektor Alicja Ostrowska.
Dyrektor szkoły Barbara Kuklewicz podkreśla, iż dobre wyniki uczniów polskich szkół, w tym uczniów Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie są sukcesem piętnastolatków i ich nauczycieli. Ponadto wskazują na pozytywny rezultat reformy oświatowej i systemu egzaminów zewnętrznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl