To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejna interwencja w sprawie karetek    -   23/2/2011
Tarnów prawie bez pogotowia?
Nie ustają protesty przeciwko planowanemu zmniejszeniu liczby karetek specjalistycznych na terenie Tarnowa. Aktualnie w mieście stacjonują cztery zespoły ratownictwa medycznego, a w tym trzy z lekarzem. Zaproponowany przez wojewodę małopolskiego projekt zmian w organizacji ratownictwa medycznego, które mają wejść w życie 1 stycznia 2012 roku, przewiduje pozostawienie na terenie Tarnowa zaledwie jednego zespołu ratującego z lekarzem. Dla porównania, w powiecie krakowskim jedna karetka typu "S" przypadać będzie na około 66 tysięcy mieszkańców.

Ogloszenie

W walkę o uratowanie karetek zaangażowali się lekarze, parlamentarzyści i samorządowcy. Jak podkreślają pierwsi z nich - w praktyce ratownictwa medycznego jest wiele sytuacji, w których obecność lekarza jest po prostu niezbędna i w związku tym nie może udzielać skutecznej pomocy zespół złożony tylko z pielęgniarki i ratownika. Jako przykład podają wyjazdy do osób z zaburzeniami psychicznymi, do których może pojechać tylko karetka typu "S". Nierzadko najbliższą placówką, która może przyjąć chorego, jest szpital w Krakowie. To oznacza, że przez kilka godzin, tyle mniej więcej trwa przejazd tam i z powrotem, do dyspozycji ponad 300 tysięcy mieszkańców Tarnowa i powiatu będzie tylko jeden ambulans specjalistyczny z Tuchowa.

W tej sprawie w Ministerstwie Zdrowia interweniuje również poseł PiS Józef Rojek. Oczekuję rezygnacji z planowanych zmian i wyjaśnienia, dlaczego w tym projekcie nie uwzględniono rzeczywistych potrzeb mieszkańców Tarnowa i tym samym próbuje się tworzyć sytuację zagrażającą naszemu bezpieczeństwu- mówi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:16:21
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html