Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po VII sesji Rady Miasta Tarnowa    -   25/2/2011
Obradowali radni
Kolejny raz nie udało się radnym PiS odwołać z komisji rewizyjnej Marka Drwala, który – przypomnijmy – został jej członkiem wbrew woli swoich kolegów, za co został wykluczony z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Niemniej jednak do komisji powołany został radny Jacek Łabno. Podczas czwartkowej (24 lutego), VII sesji Rady Miasta Tarnowa głosowano również nad wprowadzeniem opłat pobieranych od przewoźników za każde zatrzymanie się autobusu na przystanku...

Ogloszenie
>

W porządku obrad znalazły się m.in. takie punkty jak uchylenie uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego miasta Tarnowa na lata 2008- 2013, przyjęci programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych w mieście Tarnowie na lata 2011-2015”, tworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie, czy wyrażenie zgody na objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Tarnowie.

Wiele emocji i pytań wśród radnych wzbudził punkt „ustalenie stawek opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem albo zarządzającym jest Gmina Miasta Tarnowa”. Na przykład radny PiS Jacek Łabno zwraca uwagę na fakt, że maksymalna ustawowo opłata 5 groszy za zatrzymanie się oznacza w przypadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dodatkowe koszty rzędu kilkuset tysięcy złotych rocznie. A przecież ubiegły rok ta spółka miejska zakończyła ze stratą. Zachodzi więc obawa, czy ostatecznie opłata ta nie zostanie przerzucona na pasażera, w postaci podwyżek cen biletów. Radny interweniował w tej sprawie na prośbę pracowników MPK.
Na sali obrad pojawiła się również sugestia, że być może magistrat będzie musiał dokapitalizować spółkę. Ze strony UMT na temat MPK wypowiadał się m.in. skarbnik miejski Sławomir Kolasiński. Samą stratę spółki magistrat tłumaczył dwuletnią umową z MPK, która nie przewidywała tak dużego wzrostu cen paliw. Ponieważ kwestia ta – i to nie tylko w zakresie czasookresów na jakie można zawierać takie umowy, czy też możliwości ich aneksowania - interesuje nas również jako dziennikarzy, poprzez biuro prasowe Urzędu Miasta Tarnowa wystosowaliśmy szereg pisemnych pytań adresowanych do Pana skarbnika, jak też i do dyrektora ZKM, na które mamy uzyskać odpowiedź w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj wypowiedzi radnego PiS Jacka Łabno :Przepychanki dotyczyły też punktów obrad związanych z komisją rewizyjną. Kolejny raz nie udało się radnym PiS odwołać z niej Marka Drwala, który – przypomnijmy – został jej członkiem wbrew woli swoich kolegów, za co został wykluczony z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że do komisji rewizyjnej mogą desygnować kandydatów jedynie kluby radnych. Przeciwko odwołaniu M. Drwala znów zagłosowali... radni PO i Tarnowian. Jak stwierdził zapytany o te kwestie członek Tarnowian Jerzy Hebda, to PiS desygnowało wcześniej M. Drwala do komisji, zaś on sam, choć wykluczony później z klubu, wciąż pozostaje członkiem Prawa i Sprawiedliwości, a nawet jest szefem miejskich struktur tej partii. W kuluarowych rozmowach radni PiS sugerowali, że wobec tego być może na kolejnej sesji okaże się, że członek PiS M. Drwal objawi się jako radny desygnowany do komisji rewizyjnej przez klub PO lub Tarnowian, za czym wydaje się z kolei przemawiać fakt wycofania z porządku obrad punktu o powołaniu do tej komisji Janusza Małochleba z Tarnowian.
Jednocześnie nieoczekiwanie do komisji rewizyjnej przyjęta została kandydatura radnego PiS Jacka Łabno. Ze strony tego opozycyjnego ugrupowania w komisji tej, zasiada jeszcze Barbara Koprowska.
-Mam nadzieję że koalicja rządząca zastosuje się do tego dobrego, dotąd przestrzeganego obyczaju, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest przedstawiciel opozycji i że na następnej sesji będzie już nim pan Jacek Łabno - mówi radna PiS Anna Czech.

Posłuchaj wypowiedzi radnej PiS Anny Czech :Wśród wolnych wniosków uwagę zwracała propozycja radnego PO Roberta Wardzały, by z okazji jubileuszu 225-lecia Diecezji Tarnowskiej upamiętniona została pielgrzymka Jana Pawła II do Tarnowa w 1987 roku, poprzez cyklicznie obchodzonego „Peletonu pamięci”. Jak czytamy ”Trasę prowadzącą z Mościć, gdzie Jan Paweł II wylądował 9 czerwca 1987 roku, do kościoła pw. bł. Karoliny Kózki na rowerach pokonywaliby przedstawiciele różnych pokoleń i środowisk. Finał na terenach parafialnych lub terenach rekreacyjnych TOSiR-u mógłby mieć charakter festynu charytatywnego, z którego dochód byłby przeznaczony na rzecz Fundacji im. Jerzego Ablewicza wspierającej uzdolnione dzieci z terenu diecezji tarnowskiej. Tym sposobem łączylibyśmy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony byłaby to popularyzacja aktywnej formy wypoczynku, z drugiej zwrócenie uwagi na dziedzictwo papieskiej nauki i konkretny efekt w postaci funduszy na stypendia. Realizacja zamierzenia według przedstawionego pomysłu wymagałaby współpracy z parafią. Warto byłoby także zwrócić się do ordynariusza diecezji tarnowskiej ks. Bp Wiktora Skworca o objęcie patronatu nad tym wydarzeniem.”

Z kolei cały Klub Radnych PO zgłosił do Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych Rady Miejskiej w Tarnowie wniosek, o nazwanie łącznika ulicy Jana Pawła II z autostradą imieniem abp Józefa Życińskiego. Uzasadnieniem dla tej propozycji ma być fakt, że abp Józef Życiński jako ordynariusz diecezji tarnowskiej w latach 1990 – 1997 ”na stałe wszedł do historii miasta. Wniósł niekwestionowany wkład w historię kościoła w Polsce, a jako naukowiec pozostawił po sobie imponujący dorobek i wychował rzesze studentów jako wykładowca akademicki. Jego dorobek mógłby być przedmiotem odrębnej publikacji. Klub radnych PO nie ma wątpliwości, że abp Józef Życiński jako patron ulicy to ze wszech miar uzasadniona decyzja. Nadanie ulicy jego imienia to dowód naszej pamięci o człowieku, któremu jesteśmy wdzięczni za posługę sprawowaną tu przez siedem lat.” - czytamy we wniosku.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 46)Dodaj komentarz
(25-02-2011) hitrus :
Szczególne zasługi posiada przyszły "patron" przyszłego łącznika z autostradą z czasów gdy posługiwał się pseudonimem artystycznym T.W. "FILOZOF". Pogratulować inicjatywy ! Laudację proponuję zamówić u księdza Tadeusza Isakowicza - Zalewskiego. Zapewne się ucieszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) ciekawy :
czy jacek łabno wszedł do komisji rewizyjnej głosami PiSu? Czy dogadał się z PO i Tarnowianami???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) olek :
PO to partia konserwatywna a nie liberalna jak PiS

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) hitrus :
Czy radny Wardzała już przeszedł był te badania co to ja wiem, a czytający jego tekst rozumieją? Ile ton wazeliny zakupi wspomniany radny przed ewentualną audiencją u ewentualnego patrona tej imprezy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) ZX :
Tak jest łącznik to FILOZOF.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) OOSMAFI :
Księdza Tadeusza Isakowicza – Zalewskiego nie mieszajmy do sprawy, może wystarczy panegiryk wygłoszony w archikatedrze w Lublinie przez zabawnego staruszka - speca od nekrofilii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) brawo :
Genialny pomysl Roberta z tym upamietnieniem pilgrzymki Jana Pawla II

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) misiu :
chcialoby sie zeby tak inni w tym urzedzie pracowali jak pan wardzala wtedy moze by sie cos ruszylo w tym tarnowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2011) http://www.monopoly.pl/ :
Głosujemy na Tarnów - damy radę: - http://www.monopoly.pl/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
taaaaaaaaaaaa i jakie rekordy by wykręcił :-) zdolniacha i niewykorzystany talent :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) mieszkaniec :
Panie Wardzala dobre pomysly pan ma oby takich wiecej dajcie weekendowe autobusy !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) Dżet :
Opłaty za postój popieram i powinny dotyczyc wszystkich przewoźów. TAXI również!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) ZX :
Popieram, powinny być opłaty za każdy postój, psów i kotów też.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) Wyborca :
Godne podziwu są działania niektórych radnych którzy ,żeby się wykazać że coś robią wymyślają najbardziej wyszukane sprawy np: czy na zielonym świetle na skrzyżowaniu ma przejechać 4 pojazdy czy też 6 pojazdów,czy też kosz na boisku do koszykówki,czy nawierzchnia drogi betonowa czy też z gliny. Ponowie przecież zostaliście już wybrani nikt wam już koryta nie odbierze zajmijcie się sprawami naprawdę ważnymi a nie takimi które powinny załatwić urzędy do tego powołane.Pierwsza sprawa to bezpieczeństwo na osiedlach bandy po klatkach schodowych a na pomoc ze strony policji straży miejskiej nie ma co liczyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2011) informator :
ja słyszałem że JACEK ŁABNO wszedł w koalicję z PO zeby dostać się do komisji rewizyjnej, ciekawe jak Rojek skomentuje poczynania swojego najwierniejszego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) rada dla informatora :
ze swoją chorą głową zgłoś się do psychiatryka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) sasasa :
Ktoś w Tarnowie zapomniał jak pod Pałacem Biskupim odbywała się manifestacja przeciwko Życińskiemu i wznoszono okrzyki "Precz z Tarnowa". Ktoś też zapomniał, że jeden z miłujących biskupa parafian dał mu prozaicznie kamieniem w głowę. Szybko się zapomina, prawda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) katolik :
a juz nie kopcie umarlego ! nawet jesli nie jest idealny niech pierwszy rzuci kamien ten ktory jest ! zasluguje na pamiec i to jest bardzo dobry pomysl z ta ulica.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) do katolika :
To niech kościół będzie pod Jego wezwaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) Tarnowianin :
Pan Jacek Łabno to tym Pis-owca. Zobaczy kamerę lub mikrofon i gotowy jest kłapać, co mu ślina na język przyniesie. Słusznie czy też nie - nieważne. Byleby w mediach zaistnieć. A tarnowskie media jak widać lubią radnego Łabnę. A Pan Wardzała? No cóż - jesienią wybory parlamentarne. Startuje więc się buduje. Czym jeśli nie populizmem? Oglądam Wasze obrady - to po prostu widać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) do tarnowianina :
Pan Jacek Łabno zawsze był po tej samej stronie, natomiast Pana Wardzłę z jego koleżkami z PO jak Babuśka i Światłowski należy wsadzić na motocykl (motocykl jest lepszy od koguta, bo szybciej ich wyniesie w kosmos ) i wysłać na księżyc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) seba :
Ja tam do Pana Jacka Labno nic nie mam ale tym bardziej nic nie mam do Pana Wardzaly. Ten akurat zasluguje na uznanie za swoja prace i podnoszenie waznych spraw dla mieszkancow. Mysle ze nie jeden moglby sie uczyc od Niego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) do saby :
byle jaki żużlowiec, a jeszcze gorszy smorządowiec. Lepiej dla niego jak weźmie przykład swojego taty by swoje doświadczenia sportowe zaabsorbować w pracy społecznej, a nie w polityce . To jest dobra rada, bo jego ojciec jak pamiętam gdy wystartował pierwszy to już go nikt nie minął, a jak na starcie przegrał to pozostawał przegranym. Tak samo jego synek. W polityce wymagana jest walka(start się nie liczy, lecz jak kto kończy).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) eradycator :
@ sasasa -dokładnie a na forach bezczelnie atakowali ceremonie pogrzebową umiłowanego Józefa , nie pasowały im posoborowe świece.......... http://marucha.wordpress.com/2 011/02/16/atrapy-swiec-przy-tr umnie-sp-arcybiskupa-jozefa-zycinskiego/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) Taki tam :
Łabne wybrali radni PO i Tarnowianie, widac jak mu gratulowali Babuska Światłowski i Wardzała. Ciekawe co to oznacza? nikomu tak dotad nie gratulowała strona przeciwna, ciekawe, ciekawe. Nastepna sesja pewnie wyjaśni te watpliwości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) informator :
zabrakło argumentów merytorycznych to do psychiatryka mnie wysyłają hehe - kompromitacja, matematyka jest prosta. 7 głosów PiSu nie wystarczy żeby wejść do Komisji Rewizyjnej, S-P-R-Z-E-D-A-Ł, się ŁABNO koalicji, ciekawe co im w zamian naobiecywał, może teraz będzie gorącym zwolennikiem budowy Centrum Administracyjnego, moze na następnej sesji ŁABNO powie, ze to jego pomysł autorski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) ćmaki :
co państwo chcecie od p Jacka Łabno . , no nie popadajcie w paranoję ( definicja na wikipedii ) ;] już raz omal nie został bezczelnie wrobiony w słynną podmianę list zarejestrowaną przez TV Szerzyny . z kolei na tym filmiku nakręconym przez TV Szerzyny widać jak pokornie czeka aby uściskać rękę Zbigniewa Ziobro i wcale się nie przepycha. http://www.youtube .com/watch?v=ER4ijaoTtvU&NR=1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) operator TV :
na youtube.com pojawią sie niebawem nowe filmy, np instrukcja jak w jednym z tarnowskich okręgów zdobyć 1 na liście, takich metod tarnów jeszcze nie widział:) ale na prapremierę trzeba jeszcze poczekać, napewno warto

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) doc do ćmaki :
nie wyśietla mi się nic pod podanym linkiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2011) do - "do saby" :
Widac twa malosc w tym wpisie :) Widac twa miernote w swojej osobie ze myslenie poszlo w pole... powiedziec sie osmiele w twych wypocinach chlopcze zaciagniety... za ile sie tez powiedziec nie osmiele do klawiatury by tylko jad po niej lac i ludzi czyniacych dobro i nadzieje ludziom zabierac :((((((( To okrutne by byc kims takim by negowac pomoc ludziom by krytykowac cos co inni chca dla ludzi robic samemu nic nie czyniac.... :( Tchorzostwo moznaby powiedziec tylko to cisnie sie na usta kimkolwiek jesy to "do saby" wielka kleska naszej cywilizacji ... naszego narodu :(((((((((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) do informatora :
jeszcze raz ci dobrze radzę zgłoś się do psychiatryka, a dopiero po kuracji przeczytaj statut Rady Miejskiej Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) ja :
ja się po prostu zastanawiam czy Pan Drwal nie oszukał wszystkich - i zrobi wszystko dla kariery a co do niego to mam pytanie dlaczego nigdzie nie ma nic o jego rodzinie ?? kim jest ten człowiek ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) bez przesady do "ja" :
to juz przegiecie ! zostawcie rodzine ! sa pewne granice i czy mam i jaka ma to tylko jego sprawa !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) ja :
dlaczego mam wrażenie że post powyżej pisał sam zainteresowany? a może się mylę? ale w odpowiedzi to jest jakoś dziwne?? a wogóle to nie chodzi o dokładne dane a o dane jakimi się przedstawiają wszyscy radni - może jest kawalerem ? ojcem ? może ma inne pojęcie na temat zobowiazań i związków po prostu ogólnie chcę coś bliżej na temat jego osoby bez żadnych podtekstów . a jeżeli ktoś sie decyduje by zostać osobą publiczną to musi wykazywać swoje dane , a zaraz znajdzie się jego oświadczenie majątkowe w internecie do wiadomości wszystkich więc to oburzenie jest chyba nie bardzo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) poinformowany :
z tego co wiem to oświadczenia nowych radnych są juz na bip-ie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) eee :
Kądzielawski jest w PiS czy w PJN . Komu służy . I gdzie pracował w swoim życiu . Z czego żyje . Czy tylko z diety radnego i publicznych pieniędzy Europosłów ; Bielana , Kowala i Posła Pilcha i Senatora Wiatra

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) LUDZIE MÓWIĄ :
LUDZIE MÓWIĄ ŻE W PJN ALE MUSIAŁ STARTOWAĆ Z PIS BO Z TAMTEGO BY NIE WSZEDŁ A GDZIE JEST PRAWDA TO NIE WIEM ,ALE JAK PRACUJE I Z KIM TO CHYBA JEDNAK DZIWNE ŻE JEST Z PIS- BO JA NA MIEJSCU W/W POSŁÓW NIE BRAŁABYM DO PRACY KOGOŚ Z INNYMI POGLĄDAMI BY ZAJMOWAŁ SI E MOIMI S[RAWAMI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) Ludzie sie dziwią :
Włąśnie ludzie sie dziwia jak tą Czechową wybrali na szefa klubu pisiaki? przeciez ona nie umie wogółe mówić, jeden bełkot, a ta jej wypowiedz do papugi, smiech jeden wielki, jej argumentom ulegli radni i zagłosowali na jacka. trzymajcie mnie ludzie ! jakie argumenty? czy ona umie cokolwiek uzasadnić? ogladajcie kolejne powtórki na ttk, koniecznie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) do tego który się dziwi :
Masz mały móżdżek więc prostych spraw nie rozumiesz. Szkoda że wśród gatunku ssaków są ludzie o tak niskim poziomie inteligencji, który jest znacznie niższy od poziomu małp. Ja bym ciebie nie trzymał (jak tego chcesz) lecz uwiązał u budy, bo co umiesz dobrze robić to jedynie szczekać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2011) Do MP :
Panie Redaktorze, czekam cierpliwie na odpowiedź (redakcja@intarnet.pl) MAFIOSO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2011) Wiem :
G,Kadzielawski jest członkiem PiS a pracuje dla posła z PJN. ot taka sobie zbiezność

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2011) do wyżej :
no to teraz rozumiem dlaczego tak wyglądały listy Pis do rady

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2011) Janek :
Ja również mam pytanie kim jest Pan Drwal. Mało znany według mnie człowiek . A w PIS ??? hmm. Czymże zasłużył się że jest szefem struktur miejskich PIS ?W ogóle po tej rewolcie w radzie dalej jest ? Jak to hula teraz bo wypadłem z obiegu.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2011) do wyżej :
to hula tak jak jazda na bobsleju - trzeba się mocno trzymać i nie liczyć z nikim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2011) Pytanie :
A Pan Łabno lata temu nie pracowal w rynku w Empiku? Po ile oni maja stanowisk????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2011) Zapytanie :
Ile oni biora za takie posiedzenie????? Moze my tez tak posiedzimy i nam przez pol zaplaca?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl