To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa najlepszy polskich fotoreporterów w TCK    -   28/2/2011
BZ WBK Press Foto 2010
2 marca o godzinie 18.00 wernisażem w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury otwarta zostanie pokonkursowa wystawa fotografii prasowej, BZ WBK PRESS FOTO 2010. „Fotografia reporterska daje pierwszeństwo temu, co fotograf widzi. To nie oznacza, że fotoreporter nie myśli, ale że zawsze najpierw następuje wydarzenie, a później - myśl, kadr i naciśnięcie migawki. Żeby móc powiedzieć coś zdjęciem reporterskim, trzeba mieć nie tylko talent, ale i życiowe doświadczenie, trzeba najpierw coś przeżyć, żeby umieć coś zobaczyć i aby później opowiadać o tym innym. Taka fotografia przede wszystkim stawia pytania. Pytanie prowokuje człowieka, by się przy niej zatrzymał, zastanowił, coś w sobie uporządkował” – takie słowa wypowiedziała w wywiadzie dla serwisu Światobrazu.pl Monika Piotrowska, szefowa Instytutu Fotografii Pro Fotografia.

Ogloszenie
>

Po raz szósty odbył się ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów w siedmiu kategoriach: Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i Środowisko naturalne oraz po raz pierwszy kategorii Fotokast – coraz bardziej popularna, multimedialna wersja fotoreportażu.
Poza nagrodą główną - Zdjęcie roku, którą otrzymał Łukasz Ostalski, jury w składzie: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z „National Geographic” oraz Maciej Kosycarz z agencji Kosycarz Foto Press KFP, przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii - oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży oraz nagrodę dla najlepszego fotokastu. Nagrody specjalne przyznały również Bank Zachodni WBK – organizator konkursu oraz "Rzeczpospolita" – patron medialny.
„Konkurs ma za zadanie promować polską fotografię prasową w najlepszym wydaniu i – o czym możemy się przekonać – doskonale się z tego zadania wywiązuje. Bardzo się cieszymy, ze wystawa w końcu dotarła do naszego miasta” – skomentowała Maria Chwałek, Dyrektor Oddziału 1 Banku Zachodniego WBK w Tarnowie.

Wystawa ta, to kilkadziesiąt niezwykłych fotografii zebranych w jednym miejscu, będących niekiedy wynikiem zbiegu okoliczności, co podkreśla Darek Majewski w rozmowie z redaktorem Tomaszem Wojciukiem - Światobrazu.pl: „Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, czego będziesz świadkiem jutro. To jest nadzieja przede wszystkim dla fotografów newsowych i agencyjnych. Można zakładać, że już nigdy nic się nie zarobi, a tu bach – jako jedyny jesteś uczestnikiem czy obserwatorem niepowtarzalnego wydarzenia. Wyciągasz aparat, naciskasz spust migawki i twoje zdjęcia obiegają cały świat. W takich chwilach czujemy, że nasz profesjonalizm i szybkość nadal są bezcenne.  To jest w tym wszystkim najpiękniejsze” - mówi.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.bzwbkpressfoto.pl.

Wystawa w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury czynna będzie do 28 marca, od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00. Bilet w cenie 3 zł i 2 zł ulgowy (grupy zorganizowane TCK prosi o rezerwacje terminu).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl