Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rok Hetmana Jana Tarnowskiego    -   01/3/2011
7 marca – urodziny miasta
Słodkimi urodzinami miasta z udziałem najmłodszych mieszkańców oraz inscenizacją historyczną z udziałem Spycimira Leliwity, króla Łokietka oraz samego Hetmana Jana Tarnowskiego zainaugurowany zostanie 7 marca rok imienia tej zacnej, historycznej postaci – informuje tarnowski magistrat. -Mamy nadzieję, że po zakończonym projekcie, tarnowianie będą mogli powiedzieć, iż postać Hetmana na nowo jest im bliska – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Ogloszenie
>

Tego samego dnia wieczorem, podczas spotkania w ratuszu, wręczone zostaną statuetka i prestiżowy tytuł „Ambasadora Tarnowa” przyznawane rokrocznie dla osoby godnie reprezentującej miasto na arenie międzynarodowej. Dziennikarze otrzymają natomiast „Tarnowskie Weny” – nagrody, które otrzymują postaci ze świata mediów za rzetelne i obiektywne relacjonowanie rzeczywistości.
Dodatkowo w ratuszu zostanie otwarta wystawa przedstawiająca początki Tarnowa, a na płycie głównej Rynku, przechodnie będą mogli oglądać ekspozycję plenerową „Wielcy Tarnowianie”. Ponadto, podczas inauguracji obchodów Roku Hetmana Jana Tarnowskiego, prezydent Tarnowa przekaże w depozyt Muzeum Okręgowemu, pochodzącą z lat dwudziestych XX wieku, miniaturę Mauzoleum gen. Józefa Bema. Miasto zakupiło i sprowadziło replikę od prywatnego właściciela. To praktyka samorządu od kilku lat – w zbiorach placówki znajdują się przede wszystkim cenne obrazy, w najbliższym czasie ma zostać przekazany kolejny. Wartościowe eksponaty tworzą kolekcję dzieł tarnowskich artystów.

Obchody Roku Hetmana Jana Tarnowskiego potrwają do grudnia. Już w maju, w 450 rocznicę śmierci Jana Tarnowskiego, odbędzie się sesja historyczno-naukowa „Jan Tarnowski Hetman Koronny i wielcy hetmani Rzeczypospolitej”, a wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało „Życie codzienne w XVI wiecznym Tarnowie”. W gmachu głównym Muzeum Okręgowego zostanie otwarta wystawa prezentująca najciekawsze eksponaty pochodzące z czasów Tarnowskich, szczególnie z lat życia Hetmana. Będzie można zobaczyć np. dokumenty, miecze ze zbrojowni miejskiej oraz najdawniejsze plany i panoramy Tarnowa.
Na przełom czerwca i lipca, jak co roku, zaplanowano Zderzenia, w ramach, których oprócz m.in. koncertów, imprez klubowych oraz wystaw odbędzie się spotkanie miast z Leliwą w herbie.
W sierpniu do Tarnowa zawitają motocykliści, nie tylko z Polski, w ramach Międzynarodowego Zlotu Motocyklistów, a we wrześniu odbędzie się Krajowa Wystawa Filatelistyczna – Tarnów 2011. Na wystawie zaprezentowany zostanie dorobek filatelistów z całej Polski w zakresie przede wszystkim historii kraju, samorządności, społeczeństwa oraz religii.
Ponadto, do końca roku będą odbywać się imprezy sportowe, edukacyjne oraz konkursy dla tarnowskich dzieci i młodzieży. Zaplanowano m.in. Olimpiadę Przedszkolaków, Festiwal „Pod Szczęśliwą Hetmańską Gwiazdą”, a także konkurs tekstowy oraz literacko plastyczny.

Tarnowscy na www.tarnow.pl
W dniu inauguracji obchodów Roku Hetmana Jana Tarnowskiego, oficjalny portal miejski, zostanie udostępniony mieszkańcom. ”Osoby noszące takie nazwisko zachęcamy do dokonywania wpisów. Powstanie w ten sposób wielki, wirtualny spis rodziny Tarnowskich, którą miasto planuje zaprosić w przyszłości na otwarte spotkanie. Wpisując się w dniu 7 marca na www.tarnow.pl, prosimy także o podanie imienia oraz miejsca zamieszkania. Istnieje również możliwość napisania czegoś o sobie. Wpisy należy kierować na adres biuroprasowe@umt.tarnow.pl.
Także 7 marca, wzorem roku ubiegłego, na miejskim portalu zamieszczać będziemy życzenia z okazji urodzin Tarnowa, składane przez mieszkańców miasta. Serdecznie zachęcamy do obydwu form aktywności multimedialnej
- czytamy w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(02-03-2011) żenata x. :
To on przede wszystkim powinien miec pomnik w Tarnowie,nie Władysław Łokietek.Ale były przewodniczacy Zarządu Wojewódzkiego ZSMP( Związku Socjalistycznej Młodziezy Polskiej) pretgendujący do stanowiska jakiegos (mozed Pierwszego nawet?) szdekretarfza KW PZPR w Tarnowie,cyzli Zbigniew Proć, epoce postkomunistycznej dyrektor banku BP,a teraz Alior Banku- wybrał Łokietka.Bo on, tren Proć jest teraz bysnedsmenem, kapitalista.Cidekawe, czy swój czerwony krawat radosnej epoki Gierka zachował na pamiątkę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
może na górce św. Marcina , większy niż pomnik w Świebodzinie ? eeee , chyba nie wypali , biorąc pod uwagę życiorys Hetmana - koło krzyża ? ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2011) woj :
Chyba w Tarnowie jest jeszcze wiele ciekawych miejsc gdzie może stanąć hetman..Tylko trzeba się tym zająć panie i panowie radni!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2011) ewa :
Taki pomnik mógłby stanąć np. na ulicy Wałowej , w przypadku gdy miasto odkupi kamienicę / naprzeciwko przychodni-chyba jest tam teraz sklep obuwniczy i nic poza tym /w wiązku z planowanym odsłonięciem baszty, Kamienica do rozbiórki i jest gotowy plac dla hetmana obok schodków prowadzących do katedry

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947