Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wizyta samorządowców i przedsiębiorców na Ukrainie    -   04/3/2011
Tarnów w Białej Cerkwi
Z pobytu na Ukrainie wrócili przedstawiciele władz Tarnowa i Tarnowskich Przedsiębiorców na Ukrainie – informuje tarnowski magistrat. Wyjazd związany był z obchodami 10-lecia Kijowskiej Wojewódzkiej Izby Przemysłowo - Handlowej. Efektem jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie realizacji projektu kulturalnego. Samorząd Tarnowa przekazał ponadto zamieszkałym w Białej Cerkwi Polakom komplet polskich książek i publikacji.

Ogloszenie
>

Delegacja spotkała się z władzami Miasta Biała Cerkiew. Podpisano list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji projektu kulturalnego pod nazwą „Tygiel kultury – Interdyscyplinarna Sieć Współpracy Artystów Europejskich”. W trakcie spotkania Mer Białej Cerkwi W. Sawczuk odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi dla Białej Cerkwi zastępcę prezydenta Henryka Słomkę – Narożańskiego, który odebrał wyróżnienie w imieniu władz Tarnowa i jego mieszkańców. Listy gratulacyjne od Mera Białej Cerkwi otrzymali ponadto zasłużeni dla Ukrainy: Antoni Góral - Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz Jan Karkowski - Prezes Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy.
Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z zespołem teatru im. Saksaganskogo - instytucji kultury miasta Biała Cerkiew. Tematem rozmów była bezpośrednia wymiana zespołów i grup twórczych ze szczególnym uwzględnieniem udziału młodzieży z obydwu miast w poszczególnych różnych przedsięwzięciach kulturalnych.
Delegacja uczestniczyła również w okolicznościowym forum biznesu z okazji 10-lecia Kijowskiej Wojewódzkiej Izby Przemysłowo- Handlowej i klubu biznesu PARTNER. Przedstawiciele władz Tarnowa zapoznali gości z ofertą inwestycyjną miasta oraz formami wspierania i rozwoju biznesu w Tarnowie.
Delegacja tarnowska uczestniczyła ponadto we mszy świętej w kościele Jana Chrzciciela, czyli słynnej białej cerkwi wybudowanej przez Franciszka Ksawerego Branickiego, a następnie w spotkaniu z duchownymi, którzy pracują tam jako polscy misjonarze. Zorganizowano także spotkanie z zamieszkałymi na Ukrainie Polakami oraz z młodzieżą w polskiej szkole.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl