Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pamięci T. Nalepy i M. Kubasińskie ...    -   04/3/2011
Piotr Nalepa Breakout Tour w CSM
Projekt Piotr Nalepa BREAKOUT TOUR jest konsekwencją, a może lepiej powiedzieć koncertową kontynuacją imprezy pod nazwą "Breakout Festiwal", który odbył się dwa lata temu w Rzeszowie. Festiwal poświęcony był pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Sylwetek tych artystów nie trzeba nikomu przybliżać. Pomimo tego, iż odeszli już od nas, to ich legenda jest nieśmiertelna. Dyrektorem artystycznym "Breakout Festiwal" i jednocześnie muzykiem grającym praktycznie przez cały koncert na gitarze, był syn wspomnianych ikon sceny muzycznej - Piotr Nalepa. Posiada on niezaprzeczalne prawa formalne i genetyczne do dysponowania dorobkiem artystycznym swoich rodziców. Przypominamy: Centrum Sztuki Mościce ma zaszczyt zaprosić w niedzielę 6 marca o godz. 18:00 na koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy.

Ogloszenie
>

Podczas koncertu w Centrum Sztuki Mościce zabrzmią największe, niezapomniane utwory wykonywane niegdyś przez Mirę Kubasińską i Tadeusza Nalepę. Będzie można posłuchać między innymi: „Modlitwy”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”, które zostały nagrane i wydane na singlu. Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza Piotr Nalepa.
Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Marka Karewicza - "Tadeusz Nalepa". Marek Karewicz będzie gościem Centrum Sztuki Mościce 2 kwietnia 2011r., przy okazji wystawy fotografii poświęconej Krzysztofowi Komedzie.

Pierwszy koncert Piotr Nalepa Breakout Tour odbył na dziedzińcu zamku będącego siedzibą Przemyskiego Centrum Kultury trzy lata temu. Od tego czasu rozpoczęła się regularna działalność koncertowa. Trwają przygotowania do koncertów w U.S.A, Kanadzie, Austrii i Włoszech.

Z recenzji - Niezwykły muzyczny testament
”Słowami "Modlitwy" Tadeusza Nalepy i Bogdana Loebla rozpoczął się niezwykły koncert poświęcony pamięci dwóch ikon polskiego rocka i bluesa: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Życie dopisało jeszcze jeden smutny motyw tego koncertu - rozpoczynała się żałoba po śmierci 20 polskich lotników.
Gwiazdami - wielkimi nieobecnymi tego koncertu byli: Tadeusz Nalepa, zmarły w marcu 2007 roku i Mira Kubasińska zmarła w październiku 2005 roku. Koncert zgromadził kilkuset fanów, którzy pamiętają najlepsze lata polskiego rocka i polskiego bluesa utożsamiane z Nalepą i Kubasińską. Mimo że oboje już nie żyją, na scenie byli obecni za sprawą projektu pod nazwą "Piotr Nalepa Breakout Tour". Piotr Nalepa, syn Tadeusza i Miry, na scenie nieco introwertyczny artysta, wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy Nie-bo, z sukcesem odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy. Nie mogło więc zabraknąć największych z największych hitów: "Kiedy byłem małym chłopcem", "Oni zaraz przyjdą tu", "Nocą puka ktoś", "Rzeka dzieciństwa" i wiele, wiele innych. Dość powiedzieć, że koncert trwał ponad dwie godziny, a każdy zaprezentowany utwór to niewątpliwy przebój. Brawurowo wykonane: "Pomaluj moje sny" czy "Takie moje miasto jest" (nazwane przez Luberę pierwszym polskim hitem punkowym), wykonane nieco inaczej niż oryginały, niezwykle poruszyły stalowowolską publiczność.

Osobne słowa należą się niesamowitej wokalistce, która na scenie wcieliła się w rolę Miry Kubasińskiej, znanej niegdyś z bardzo dynamicznych, żywiołowych koncertów, ale dodała jej wiele z własnych możliwości. Obdarzona niezwykle mocnym, rockowym głosem Jean Lubera (córka Roberta) jak dynamit wystrzeliła w piosenkach: "Kwiaty nam powiędły", "Poszłabym za Tobą", "Gdybyś kochał, hej" (któż nie pamięta tego przeboju w interpretacji Miry Kubasińskiej?), a przede wszystkim znakomicie zaśpiewała "Do kogo idziesz". Wspomnienie znakomitych artystów zrealizowane jako koncert piosenek na trwale zapisanych w historii polskiego rocka znakomicie podsumowuje fragment piosenki Tadeusza Nalepy "Daję Ci próg", będącej wyśpiewanym testamentem dla jego syna Piotra:
W spadku ci daję
W spadku ci daję mojej drogi kres
Jeśli chcesz spróbuj iść od nowa
Rzekł do mnie ojciec dnia pewnego tak
Zostawiam ci też próg
Próg na którym siada nocą blues.
Koncert przekonał nas, że syn tego spadku nie zmarnuje.”

Zbigniew Światowiec  

Skład zespołu:
Piotr Nalepa - gitara
Jean - vocal
Robert Lubera - gitara, vocal, harmonijka ustna
Piotr "Quentin" Wojtanowski - bass, vocal
Krzysztof "Fliper" Krupa - perkusja
Michał Jurkiewicz organy - hammanda piano fendera, vocal
Termin: 6 marca godz. 18.00
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce
Bilet: 30 zł - normalny, 20 zł - młodzież i studenci (po okazaniu legitymacji)
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21, (rezerwacja ważna dwa dni).

UWAGA: KONKURS
Mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „NALEPA”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 6 marca około godz. 12:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947