Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Punkt konsultacyjny Straży Granicznej – w Tarnowie    -   09/3/2011
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Swój pierwszy punkt konsultacyjny otworzył w środę 9 marca Karpacki Oddział Straży Granicznej. Co tydzień w Starostwie Powiatowym w Tarnowie będzie można uzyskać informacje m.in. na temat poruszania się w strefie Schengen czy zatrudniania cudzoziemców.

Ogloszenie

W każdą środę w godz. 9.00-13.00 w tarnowskim starostwie, które mieści przy ul. Narutowicza 38 dyżurował będzie funkcjonariusz, który odpowie na pytania nurtujące mieszkańców. –Spodziewamy się wielu zapytań dotyczących np. trybu prawnego przebywania i zatrudnienia cudzoziemców na terenie naszego kraju. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej ten temat budzi największe zainteresowanie – podkreśla kapitan Paweł Nowak, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie.
Zdaniem pułkownika Józefa Ostapkowicza, komendanta KOSG w Nowym Sączu, utworzenie w Tarnowie punktu konsultacyjnego poza siedzibą Oddziału, to pierwsza taka formy współpracy z samorządem lokalnym. –Przyjście po informację do komendy policji, a właśnie tak funkcjonuje nasza placówka w Tarnowie, jest dla wielu osób krępujące i niezręczne. Starostwo Powiatowe w Tarnowie jest instytucją na co dzień otwartą dla mieszkańców i liczymy, że uda się w ten sposób rozwiązać wiele problemów i odpowiedzieć na nurtujące obywateli problemy – podkreśla komendant Ostapkowicz.

W punkcie konsultacyjnym będzie można poznać szczegóły dotyczące m.in.:
- przepisów dotyczących dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy polskiej, warunków pobytu poza granicami Polski, przepisami wizowymi, przepisów w zakresie warunków przewozu osób i towarów, przepisów towarów akcyzowych oraz pozostałej problematyki związanej z migracją
- przepisów dotyczących  legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium RP
- zatrudnieniem cudzoziemców na terytorium RP, zawieraniem związków małżeńskich z cudzoziemcami.

Punkt Konsultacyjny Straży Granicznej będzie się mieścił w pokoju 118 na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl