Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pielgrzymująca wystawa o pielgrzymce   -   24/9/2004
Zawierająca 70 fotografii wystawa z zakończonej przed miesiącem XXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę rozpoczęła kilka dni temu ... własne pielgrzymowanie. Rozpoczęło się ono od Zabawy - tradycyjnie pierwszego miejsca, do którego rokrocznie docierają pątnicy i gdzie w miesiąc "po" odbywa się pierwsze spotkanie popielgrzymkowe. W niedzielę podobne spotkanie odbędzie się w Tarnowie, w kościele bł. Karoliny i tam również będzie można zobaczyć wystawę zdjęć autorstwa Anny Kowal, Dariusza Góreckiego oraz Pawła Latochy. Zapraszamy.

Ogloszenie
>

Wystawę fotografii pt. "Nasza Pielgrzymka" młodzi amatorzy fotografii stworzyli " z myślą o wszystkich, którzy byli, są i będą pielgrzymami". Jest ona artystycznym i fotograficznym zapisem tego, co dokonywało się w tym roku, między Tarnowem a Częstochową podczas dziewięciu dni pielgrzymowania.
Mecenasem przedsięwzięcia jest Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" i Tarnowskie Centrum Kultury. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło towarzyszące tarnowskiej pielgrzymce od lat RDN - Małopolska (Agnieszka Poliwka jest jedną z organizatorek wystawy), Gazeta Krakowska, a także portale internetowe: Tarnow.net.pl (na stronach którego przez 9 dni pielgrzymki można było oglądać na bieżąco fotografie przesyłane przez Darka Góreckiego) oraz nasz portal.
Ekspozycja zawiera 70 fotografii, które łączy indywidualne spojrzenia trojga młodych fotografików: Anny Kowal, Darka Góreckiego i Pawła Latochy. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwszą tworzą zdjęcia wykonane przez Darka Góreckiego. Druga natomiast to efekt wspólnej pracy Anny Kowal i Pawła Latochy.
„Wystawa jest o pielgrzymce, ale… sama pielgrzymuje. Chcemy raz jeszcze odwiedzić miejsca i ludzi napotkanych w czasie dziewięciodniowej wędrówki na Jasną Górę i stworzyć przestrzeń spotkania dla wszystkich pielgrzymów" - deklarują autorzy i pomysłodawcy zarazem.

"Pielgrzymka" wystawy zakończy się 8 października o godz. 18.00 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury uroczystym finisażem. Trwają właśnie przygotowania do wydania okolicznościowego katalogu wystawy, wzbogaconego o refleksje i świadectwa wielu osób. Do współpracy przy katalogu autorzy zaprosili dyrektora pielgrzymki ks. Zbigniewa Szostaka, dyrektora RDN - Małopolska ks. dr Bogusława Wójcika, duszpasterza akademickiego ks. Artura Ważnego, Tadeusza Koniarza i Jana Gomołę - znanych artystów fotografików i członków Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl