Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sko-net-kuj się z Paryżem – i pisz powieść fantasy z Pawłem Zapendowskim    -   17/3/2011
Shitownik paryski
Paweł Zapendowski, mieszkający od dwóch lat w Paryżu, zaprasza internautów do wspólnego pisania powieści otwartej "Shitownik paryski" na portalu nakanapie.pl., jednym z największych serwisów książkowych w Polsce. "Shitownik paryski" to zabawa literacka z nagrodami. Właśnie ruszyła jej kolejna odsłona “Josephine Baker i kabaret pełen wampirów”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zalogować się do serwisu, zrobić wpis i sięgnąć po nagrody. Projekt trwa do końca kwietnia, a premiera książki odbędzie się z końcem maja. Internauci wpisują krótkie fragmenty prozy i dialogi oraz sugerują rozwiązania fabularne, które trafią do powieści. Do tej pory zaznaczyli swą obecność bohaterowie filmów Polańskiego, powieści Cortazara "Gra w klasy", George Sand i Chopin. Następne motywy paryskie to Jim Morrison, egzystencjaliści, komisarz Maigret, anioły i demony znad katedry Notre-Dame. Od 10 marca konkursowi towarzyszy spotkanie on-line z Elisabeth Dudą, znaną z programów "Europa da się lubić" i „Taniec z gwiazdami”, autorką przewodnika "Mój Paryż". Zabawa łączy wiedzę o kulturze polsko-francuskiej z pasją pisania w scenerii "par excellence" internetowej.

Ogloszenie
>

Zadaniem konkursowym jest opis paryskiego wampira. Holy Plotter przychodzi na rewię kabaretową z udziałem Josephiny Baker. Tego wieczora na sali i za kulisami teatru daje się zauważyć nadzwyczajna ilość wampirów. Opiszcie jednego/jedną z nich.
Prace można nadsyłać do 30 marca.
Szczegóły na:

http://nakanapie.pl/shitownik-paryski

http://nakanapie.pl/konkursy/josephine-i-kabarert-pelen-wampirow-odslona-czwarta


Paweł Zapendowski
W twórczości wraca do znanych postaci ze świata sztuki i literatury (Rimbaud, Trakl, Poświatowska, Bellmer), kreując z ich biografii uniwersalne metafory. Portretuje współczesność, nierzadko w kostiumie różnych stylistyk, w czym blisko mu do postmodernizmu.
Debiutował w 1992 krótkimi opowiadaniami w Wieściach, tygodniku kierowanym przez poetę Józefa Barana. W drugiej poł. lat 90., w ostatnich latach życia Piotra Skrzyneckiego, działał jako kompozytor w kabarecie Piwnica pod Baranami; pisał muzykę, teksty piosenek, realizował spektakle muzyczne i kabaretowe wg własnych scenariuszy: Mgłę na dzień dobry do wierszy Kazimierza Mikulskiego i Dzieci Rimbauda o krakowskiej bohemie XX w. Wystawił spektakl oparty na własnym opowiadaniu Budowniczy lalki o Hansie Bellmerze na scenie Of Groteska w 2000. Jego komedia S/M (Jak z Almodovara) zdobyła nagrodę na Festiwalu Komedii X Talia 2006. W 2010 w Austriackim Konsulacie Generalnym w Krakowie odbyła się premiera opery (singspielu) w wersji estrad. o Georgu Traklu Kokaina (dzień 1 i 2) z jego muzyką, librettem i adaptacją poezji Trakla. W 2011 ukaże się wybór jego wierszy Niedziela z Pati w muzeum i powieść fantasy Shitownik Paryski. Publikuje teksty w wydawnictwie e-bookowo. Współpracuje z czasopismami kulturalnymi, m.in. Ruchem Muzycznym, Twoją Muzą, Didaskaliami. Mieszka w Paryżu.
www.zapendowski.com
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl