Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wykład: „Parlament Europejski w strukturze decyzyjnej w Unii Europejskiej po Traktacie z Lizbony”    -   17/3/2011
Spotkanie z Europosłem Pawłem Kowalem
Studenckie Koło Naukowe „LEX” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej na spotkanie z Pawłem Kowalem – Posłem do Parlamentu Europejskiego. Odbędzie się ono 18 marca o godzinie 11.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tanowie (C017). Europoseł wygłosi wykład: „Parlament Europejski w strukturze decyzyjnej w Unii Europejskiej po Traktacie z Lizbony”.

Ogloszenie

Spotkanie to jest organizowanie również ze względu na konkurs zorganizowany przez SKN „LEX”, którego tytuł brzmi: „POLSKA PO AKCESJI DO UNII EUROPEJSKIEJ. DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY”.

Patronami honorowymi Konkursu są: Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal oraz Grzegorz Kądzielawski – wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnowa. Celem konkursu jest odpowiedź na pytanie co Polska zyskała po wejściu do Unii Europejskiej, jakie stanęły przed nią szanse i korzyści oraz z jakimi spotkała się kosztami i zagrożeniami? Jak wygląda efektywność mechanizmów i procedur działania Unii Europejskiej w kontekście dotychczasowych doświadczeń? Czy Polska powinna przejmować tradycje krajów członkowskich, czy też podtrzymywać swoje własne?

Podczas spotkania zostaną nagrodzeni autorzy dwóch najlepszych prac konkursowych. Nagrodą w konkursie jest ufundowany przez Pawła Kowala, posła do Parlamentu Europejskiego, wyjazd do Strasburga dla dwóch laureatów konkursu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(17-03-2011) hitrus :
Bardzo proszę nie kłamać. Fundatorem wycieczki nie jest pan Kowal lecz Parlament Europejski. Każdy bowiem eurodeputowany otrzymuje co roku środki które może przeznaczyć wyłącznie na zorganizowanie (dla zaproszonych przez siebie osób) przejazdu i zwiedzania instytucji UE. Pan Kowal nie wyłoży na to ani jednego swojego eurocenta, więc niech mecenasa konkursu nie udaje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2011) do hitrus :
proszę nie kłamać. Fundatorem wycieczki jestem ja - za sprawą coraz wyższych podatków. A także moje dziecko, np za sprawą obłożonych wysokim vat dziecięcych ubranek, zgodnie z wymogami unijnymi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2011) hitrus :
Do mojego Adwersarza. Zgadzam się co do faktu że częściowym ( co do wysokości udziału nie będę się spierał) fundatorem jest Pan(Pani). Nie zgadzam się z twierdzeniem że również Pana(Pani) dziecko, ponieważ chyba jeszcze jest na Pana(Pani) utrzymaniu więc koszty ponosi rodzic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2011) hmm :
koszty ponosi rodzic, a tym samym dziecko, kiedy wskutek wysokich obciążeń rodziców nie stać np na dodatkowe zajęcia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2011) hitrus :
Szanowny "hmm". Nie ponosi kosztów ten kto nie dysponuje własnymi środkami płatniczymi, dlatego jeszcze raz powtórzę że koszty dotyczące (niepracujących) dzieci ponoszą wyłącznie rodzice. Pana(Pani) argumentacja przypomina mi tę o stratach skarbu państwa jeśli np. przełapano kontrabandę. Zamiast mówić że skarb państwa nie zarobi to się mówi że stracił, choć tak naprawdę nic ze skarbu państwa nie ubyło w związku z tym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2011) hmm :
raz jeszcze polecam książeczkę "Co widać a czego nie widać" - o ile wiem jest we wszystkich filiach MBP. I błagam o odrobinę logiki. Jeżeli za sprawą wysokich obciążeń na rzecz państwa i socjalistycznej redystrybucji dóbr, moje zarobki są mniejsze, niż mogłyby być, a wydatki na podstawowe artykuły wyższe, niż powinny, to oczywistym jest że tracę na tym ja - i moje dziecko, które ponosi tego koszty - poprzez np gorsze wykształcenie, bo na lepsze mnie już nie stać, dające gorszy start w życiu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2011) wszem i wobec :
Ciekawe jako kto Kadzielawski by sie przedstawiał gdyby nie zrobił w "konia " swoich kolegów z PiS i nie został wybrany na wice przewodniczacego rady głosami ugrupowania Scigały "tarnowian" i Platformy Obywatelskiej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2011) Tomasz Stelmach :
Byłem na tym "wykładzie" dr Kowala ... żadna rewelacja, polityczno-poprawne baje o "tworze prawa międzynarodowego" jakim jest pseudopaństwo - federacja UE. Wychodzi na że po wejściu w życie Traktatu z Lisbony, żeden "centrowy"europdeputowany nie jest w stanie zwięźle wyjśnić czy mamy do czynienia z państwem federacyjnym czy też jeszcze nie ... Wydaje sie zatem że trzaba zaytać o te kwestie kogoś pokroju Nigela Farage /UKiP/ lub prof. Ryszarda Legutki /PiS/ czymże jest od strony prawno-miedzynarodowej ta UE ...na PJN nie ma co liczyć :) no może tylko na wycieczkę do Strasburga :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2011) wróbelek :
Pan Kowal jak wróblowaty kowalik skacze z partii do partii. Giętki jak trzcina na wietrze. Taki rozbójnik Rumcajs, w którego wierzą dzieciaki, ale nie wyborcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2011) Do hmm :
Aby wszyscy pedanci polszczyzny zrozumieli przesłanie, proponuję w Pana/Pani wpisie sentencję "… i moje dziecko, które ponosi tego koszty" zastąpić takim: „i moje dziecko, którego kosztem Unia rośnie w siłę, a ludzie nią zarządzający żyją dostatniej”. MAFIOSO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl