Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pergamano – kartki wielkanocne...    -   18/3/2011
PracOFFnia zaprasza
21 marca (poniedziałek) od godz. 10:00 w Tarnowskim Centrum Kultury ruszają zapisy na pierwsze wiosenne spotkanie na warsztatach w cyklu PracOFFnia – Animacja Czasu Wolnego. Organizatorzy w ostatni weekend marca zapraszają na warsztaty Pergamano® Kartki wielkanocne, podczas których będzie można poznać możliwości jakie daje sztuka pergaminowa i wykonać kartki okolicznościowe.

Ogloszenie
>

”Z nadzieją wypatrując pierwszych oznak wiosny, tęskniąc za ciepłem słońca i upajającą wonią rozkwitającej zieleni, myślami wybiegam w kierunku świąt Wielkanocnych do których jeszcze dobrych kilka tygodni. Jednak nie zaszkodzi już teraz dobrze się do nich przygotować, na przykład zdobywając nowe umiejętności, a gdzie jeśli nie w Tarnowskim Centrum Kultury podczas warsztatów w cyklu PracOFFnia. W ostatni weekend marca zapraszamy na warsztaty Pergamano® Kartki wielkanocne, podczas których będzie można poznać możliwości jakie daje sztuka pergaminowa i wykonać kartki okolicznościowe. Te unikatowe kartki będą na pewno wspaniałym wielkanocnym upominkiem dla najbliższych. Będzie można je wysłać zgodnie z tradycją, do której zachęcamy, składania sobie świątecznych życzeń na kartkach okolicznościowych” - czytamy w nadesłanej informacji.

Pargamano® to dziś zastrzeżona nazwa, techniki pergaminowej, czyli zdobienia pergaminy poprzez wykonywanie perforacji, wytłoczeń, malowanie co w finale daje niezwykły efekt i stanowi wspaniałą dekorację. Nazwa pochodzi od miasta w którym, pergamin został wynaleziony, obecnie Bergama (Turcja), jeszcze w czasach starożytnych, którego nazwa wtedy po łacinie brzmiała Pergamum. Od tamtych czasów, kiedy pergamin służył jako materiał piśmienniczy, stanowiąc alternatywę dla papirusu wiele się zmieniło. Dziś pergamin to papier z lekko transparentną, szklistą i gładka powierzchnią. Możemy go znaleźć w prawie każdej kuchni, na stole kreślarskim oraz w pracowni artysty amatora, który tworzy z niego ozdobne kartki okolicznościowe, wachlarze, abażury, obrazy i wiele innych. Sztuka pergaminowa niezwykle popularna jest w wielu krajach na całym świecie, m in. W Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Brazylii, czy Australii. Od 2005 roku przeżywa swój renesans także w Polsce, gdzie w dużej mierze dzięki Internetowi coraz bardziej się rozwija, zyskując coraz szersze grono miłośników.

Warsztaty Pergamano® Kartki wielkanocne, z cyklu PracOFFnia – Animacja Czasu Wolnego, odbędą się w dwóch grupach, obie 16 +, według następującego harmonogramu:
26 marca (sobota) - grupa I - godz. 16.00-19.00
27 marca (niedziela) - grupa II - godz. 10.00-13.00

Koszt udziału w warsztatach to 40 zł. Zapisy od 21 marca w Biurze Obsługi TCK, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Liczba miejsc ograniczona, aby zagwarantować sobie miejsce w grupie należy dokonać wpłaty. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947