To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jazzowo z TEMI   -   28/9/2004
Klub Jazzowy Centrum Tarnowskiego Centrum Kultury oraz redakcja TEMI zaprasza w piątek 1 października o godzinie godz. 19,30 na koncert polsko-żydowsko-kanadyjskiego tercetu TAQ, który stanowią Marcin Masecki, Ziv Ravitz oraz Garth Stevenson. Współorganizatorem koncertu jest TEMI, w ramach cyklu imprez z okazji 25-lecia tygodnika. Mamy podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert dla jednego z inTARNautów.

Ogloszenie
>

"TAQ" to trzech muzyków z różnych części świata, którzy pewnego dnia, całkiem przypadkowo, spotkali się w studiu i nagrali płytę.
Kompletnie oszołomieni powodzeniem tego nietypowego nagrania postanowili założyć zespół i promować to, co stworzone zostało podczas nagrania. Do spotkania doszło w studiu szkoły, do której wszyscy trzej uczęszczali - Berkely College of Music. Zasiedli do instrumentów i bez jakichkolwiek wstępnych ustaleń zaczęli grac. Efektem była muzyka, która nie da się łatwo scharakteryzować. Najbardziej zbliżona jest do free jazzu. Różni się jednak dość znacznie gdyż odbiorca często ma wrażenie, ze słucha uporządkowanych kompozycji, a nie kompletnie improwizowanych "okrzyków ekspresji" bez jakiejkolwiek formy czy struktury. I tak, mimo ze muzyka TAQ jest spontaniczna w genezie, sprawia wrażanie uprzednio skomponowanej, co jest efektem niezwykłego, niemalże metafizycznego porozumienia miedzy muzykami.

Trio TAQ gra w składzie: Marcin Masecki (fortepian), Ziv Ravitz (perkusja) i Garth Stevenson (kontrabas). Marcin Masecki urodził się w Polsce w 1982 r., w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Już jako 12-latek regularnie uczęszczał do legendarnego klubu warszawskiego "Akwarium" na środowe jam sessions. Wkrótce założył własne trio z Wojtkiem Pulcenem na kontrabasie i Grzegorzem Grzybem na perkusji i razem zaczęli jeździć na festiwale i konkursy. W 1997r zdobyli pierwsza nagrodę na festiwalu Jazz Siedlce'97 a rok później zdobyli drugie miejsce w konkursie Sarteano Jazz we Włoszech. W 1998 r. Marcin rozpoczął współprace z zespołem "Alchemik". Zaczęło się od wyjazdu na konkurs do Brukseli (Jazz Heoilaart '98) i zupełnie niespodziewanej nagrody Grand Prix. Marcin również otrzymał nagrodę jako "Najlepszy Solista Festiwalu". W wieku 18 lat Marcin wyjechał na stypendium do Berkeley College of Music. Tam zdobył niezwykle cenne doświadczenia i poznał wielu wspaniałych muzyków z całego świata. Ukończył szkołę w sierpniu 2003 r. i wrócił do Polski. W planie ma regularne "sprowadzanie" swych kolegów z rożnych krajów w celu zapoznania naszej publiczności z tak niezwykle różnorodnymi formami muzyki, z jakimi miał okazje się zetknąć podczas pobytu w USA.
Ziv Ravitz urodził się w Izraelu w 1976r., jako małe dziecko pogrywał na fortepianie, gitarze i bębenkach. W wieku 9 lat zainteresował się perkusją, a jako trzynastolatek rozpoczął swoja karierę muzyczna. Grał wtedy w wielu klubach jazzowych w Beer-Sheva i w Tel Avivie, doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności muzyczne i zdobywając doświadczenie. W 1999 r., zostając tzw. rezerwowym perkusista słynnego klubu Camelot Jazz Club miał okazje akompaniować wielu gwiazdom jazzowym z USA i z Europy. Rok później Ziv przeprowadził się do Bostonu, gdzie momentalnie został zauważony przez najznakomitszych jazzmanów i już od trzech lat występuje z Greg Hopkins Big Band, na stałe współpracuje z puzonistą Hal'em Crook'iem, Joe Lovano, Jon Faddis i George Garzone. W zimie 2003 r. Ziv rozpoczął współprace z międzynarodowym triem Minsarah, z którym często występuje w Europie.
Garth Stevenson urodził się w Kanadzie w 1982r, swoją przygodę muzyczną rozpoczął od nauki gry na fortepianie. W wieku 15 lat zakochał się w kontrabasie i już dwa lata później otrzymał stypendium do prestiżowej szkoły Berkeley College of Music, gdzie studiuje na wydziale kompozycji. W chwili obecnej jest jednym z najbardziej cenionych basistów w bostońskim środowisku jazzowym. W ostatnich miesiącach całą energię poświęca komponowaniu i występowaniu z triem TAQ.

Podwójne zaproszenie na koncert otrzyma osoba, która nadeśle do nas (na adres: redakcja@intarnet.pl) do południa w czwartek 30 września e-mailowe zgłoszenie z tematem "Jazzowo z TEMI" a popołudniu ostatniego dnia września będzie miała najwięcej szęścia w losowaniu.
W zgłoszeniu należy podać dane kontaktowe (tel.) oraz imię i nazwisko. Zwycięzca zostanie ogłoszony na stronie, a zaproszenie będzie do odebrania w naszej redakcji (Rynek 12) w piątek.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:20:33
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html