Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ŚCIERAŃSKI, NAPIÓRKOWSKI, JAKUBEK, DĄBRÓWKA QUARTET w CSM    -   30/3/2011
Czas na jazz...
Ścierański, Napiórkowski, Jakubek, Dąbrówka - to nazwiska będące dla każdego konesera dobrej muzyki gwarancją najwyższej jakości. Kwartet zainicjowany przez Krzysztofa Ścierańskiego - pierwszy bas Rzeczypospolitej (od ponad 20 - tu lat najlepszy basista wg Jazz Forum) jest fuzją talentu wirtuozerskiego i kompozytorskiego czwórki wybitnych i zasłużonych dla sceny jazzowej muzyków. Przypominamy: na wyjątkowy koncert jazzowy zaprasza w piątek, 1 kwietnia o godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce.

Ogloszenie

Nie sposób wymienić wszystkich płyt, w których nagraniu wzięli udział, ani wszystkich nazwisk, z którymi współpracowali muzycy kwartetu (tylko te najważniejsze: Mino Cinelu, Sugar Blue, Bill Evans, Dean Brown, Mike Stern, Eric Marienthal, Michael Bolton, Frank Gambale, Chester Thompson, Cindy Blackman, Carmine Aplice, oraz wszystkie największe nazwiska polskiego jazzu.
Koncerty tego wyjątkowego kwartetu to magia i każdorazowa niepowtarzalność sprawiająca, że publiczność wraca do nich przy okazji kolejnych występów. Wielkie nazwiska, rewelacyjna muzyka...
Nie łudźmy się, że jest choć jedna osoba fascynująca się jazzem, a nie znająca któregokolwiek z nazwisk wymienionych powyżej. Czy jest ktoś, kto nie jest w stanie wyobrazić sobie efektu końcowego fuzji tych czterech nazwisk? Każdy z muzyków to niezwykła osobowość. Są nieodłącznym elementem historii klubów jazzowych, miejsc koncertowych. Od wielu lat tworzą współczesną historię polskiego jazzu.

Zacznijmy od początku! Pierwszym, który zaczął poszukiwać partnerów do stworzenia nowej formacji był Krzysztof Ścierański. Urodzony z basem w ręku jest chętnie witany w każdym składzie, w każdej sekcji rytmicznej. Jako jeden z niewielu może poszczycić się udziałem w nagraniu około 50 płyt, w tym kilku autorskich. Lista muzyków, z którymi współpracował jest na tyle długa, że publikacja ich nazwisk stała by się pretekstem do napisania całkiem sporego artykułu. Jest jednym z nielicznych, ściągających tłumy na swoje koncerty. Stał się fundamentem nowego zespołu. Poszukując przed laty muzyków do tego składu, po raz kolejny wykazał się artystycznym instynktem.

Zbigniew Jakubek jest pianistą, keyboardzistą kojarzonym najbardziej z "Walk Away". Był związany z tym zespołem przez pierwszych dwanaście lat działalności, potem po przerwie wrócił do zespołu w 2010 roku. Od lat współpracuje z nazwiskami z jazzowej top listy, a dzisiaj współpraca ta dotyczy około pięciu składów z jego udziałem. Jakubek również jest kojarzony z muzyką pop. Jego dorobek płytowy to ponad 40 nagranych pozycji.

Kolej teraz na muzyczne objawienie lat dziewięćdziesiątych. Michał Dąbrówka, bo o nim mowa, to obiekt pożądania wielu sekcji rytmicznych i produkcji studyjnych. Jest podstawą najlepszych bandów popowych w naszym kraju. Współtworzył zespół Woobie Doobie, który wiele zmienił na polskiej scenie muzycznej. Nie ma producenta, który nie korzystałby z jego usług, a w sekcji wraz z Ścierańskim jest zdecydowanie motorem napędowym kwartetu.

Kto jest frontmanem w tym zespole? Jest tylko jeden muzyk obdarzony nadmiarem energii muzycznej - Marek Napiórkowski.
Pokazał się wszystkim na początku lat dziewięćdziesiątych jako młody, zapowiadający się gitarzysta w mało znanej wówczas formacji "Funky Groove". Dzisiaj pracuje u boku najlepszych artystów zarówno jazzowych jak i popowych.

Kwartet, o którym mowa istnieje już od 1999 roku. Zespół ma na swoim koncie sporo koncertów w klubach i salach koncertowych w kraju i za granicą w tym festiwale od Frankfurtu nad Menem, Budapesztu po Koszyce. Jaki jest efekt połączenia tych czterech muzyków? To można sprawdzić kupując bilet na koncert lub wsłuchać się w wydaną w 2006 roku płytę "Live in Opole". To najbardziej energetyczny band od paru lat, z racji wielu indywidualnych projektów niezbyt często widoczny na scenach, dlatego każdy koncert jest z pewnością wydarzeniem. Koncerty tego wyjątkowego kwartetu to magia i każdorazowa niepowtarzalność sprawiająca, że publiczność wraca do nich przy okazji kolejnych występów. Wielkie nazwiska, rewelacyjna muzyka.

Bilet: 30 zł - normalny, 20 zł - ulgowy (studenci i młodzież za okazaniem legitymacji). Rezerwacja i sprzedaż: kasa Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 04.

UWAGA: KONKURS

Mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „SNJD”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 30 marca o godz. 17:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947