Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wirtualny towar i realne straty    -   30/3/2011
Policjanci zatrzymali oszustkę
Policjanci z komisariatu Tarnów-zachód zatrzymali mieszkankę Zgłobic sprzedającą towar, którego faktycznie nie posiadała. Na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży telefony komórkowe, damskie tenisówki i maszynki do golenia. Do przestępczego procederu wykorzystywała konto swojego chłopaka, sygnując je własnym numerem konta bankowego. Sprzedając towar, którego nigdy nie posiadała, 23-letnia mieszkanka podtarnowskich Zgłobic, w przeciągu zaledwie kilku dni ubiegłego roku oszukała na kwotę kilku tysięcy złotych blisko 50 osób z terenu całego kraju.

Ogloszenie

Po zakupie towaru nabywcy przelewali na konto bankowe kobiety pieniądze, na próżno wyczekując zamówionego towaru. Nigdy do nich nie dotarł, za to starty jakie ponosili w całym rozrachunku nieuczciwie działającej kontrahentki oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.
Spośród kilkudziesięciu oszukanych tylko kilku z nich, nie mogąc nawiązać kontaktu ze sprzedającą, wstrzymało się z przelewem gotówki na jej konto. W tych przypadkach można mówić o usiłowaniu oszustwa.

Kobieta popełniła łącznie 62 czyny, przestępstwa oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Oszustka przyznała, że zarobione w wyniku popełniania przestępstw pieniądze przeznaczała na bieżące potrzeby.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947