To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z Powiatu Tarnowskiego    -   01/4/2011
Kwalifikacja wojskowa
W dniach 4 kwietnia – 17 czerwca w powiecie tarnowskim zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Podobnie jak w latach ubiegłych miejscem przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej będą pomieszczenia w budynku OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie.

Ogloszenie

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2011 roku podlegają mężczyźni:
- urodzeni w 1992 roku;
- urodzeni w latach 1987-1991 - jeżeli nie określono dotąd ich zdolności do czynnej służby wojskowej;
- osoby które ukończyły 18. rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie orzeczono im dotąd kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji podlegają również kobiety urodzone w latach 1987-1992 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2010/2011 kończą naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół.

Osoby zgłaszające się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy muszą pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy a także dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia albo fakt pobierania nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.
Powiatowa Komisja Lekarska orzeka o zaliczeniu do jednej z kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej na podstawie badań, przeprowadzonych przez lekarzy wchodzących w skład tej komisji. Skład orzekający komisji lekarskiej bierze także pod uwagę dostarczoną przez osobę podlegającą badaniu dokumentację medyczną. Ułatwi to komisji diagnozowanie i wydanie właściwego orzeczenia o zdolności do czynnej służby wojskowej.
Ci, którzy zgłaszają się do kwalifikacji wojskowej po raz kolejny, powinni przedstawić dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, książeczkę wojskową, dokumenty lekarskie dotyczące zmian w stanie zdrowia w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:01:01
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html