Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciekawa konferencja 19 kwietnia w Starostwie Powiatowym    -   02/4/2011
Emigracja szansą straconą czy zyskaną ?
Niezwykle ciekawie zapowiada się konferencja pt. „Współczesna polska emigracja. Stracone czy zyskane szanse? Jednostka – rodzina – społeczeństwo”, która 19 kwietnia odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Jej organizatorami są Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Tarnowski Mieczysław Kras. Jednym z patronów medialnych tego niebanalnego seminarium jest nasz portal.

Ogloszenie
>

Organizatorzy proszą nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem o zgłoszenie się w sekretariacie Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie – tel. (14) 696-33-80.

Początek konferencji 19 kwietnia (wtorek) o godz. 9.30. Wygłoszone zostaną następujące prelekcje:
* Sięgając do początków – polskie emigracje zarobkowe w XIX wieku – Marcin BORYS (Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego);
* „Wśród obcych”. Doświadczenie emigracji w najnowszej prozie polskiej – Małgorzata BUDZIK (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, TO PTH);
* Migracje zarobkowe a kondycja polskiej rodziny – ks. dr Jan BANACH (Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie);
* Fizycznie oddaleni, wirtualnie bliscy. Emigracja w dobie internetu – Aleksandra MAŁOZIĘĆ (Starostwo Powiatowe w Tarnowie);
* Współczesna polska emigracja. Bilans zysków i strat – prof. dr hab. Andrzej BONUSIAK (Uniwersytet Rzeszowski).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(03-04-2011) hitrus :
Zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej Wasz portal jest jednym z patronów medialnych anonsowanej konferencji. W związku z tym myślę że jesteście wystarczająco dobrze poinformowani aby odpowiedzieć na kilka pytań. 1. Ile będzie kosztować zapowiadana konferencja i kto za nią zapłaci? 2. Jakiej wysokości honoraria zostaną wypłacone prelegentom? 3. Co z tematem konferencji ma wspólnego prelekcja *Sięgając początków - polskie emigracje zarobkowe w XIX wieku. Z góry dziękuję za odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2011) organizatror :
Drogi hitrusie, w tym kraju są jeszcze społecznicy i może w to nie uwierzysz, ale prelegenci występują za darmo, to po pierwsze; koszty konferencji są minimalne a zapłaci Tarnowski Oddział PTH z środków własnych (przygotowanie i wysyłka zaproszeń), salę udostępnia Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Wykład, o który pytasz ma być pokazaniem, że procesy i zjawiska, o których będzie mowa mają swoją genezę w XIX w. Dziękuję Ci za troskę i zapraszam serdecznie na konferencję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2011) hitrus :
Nie znam się na tym więc proszę mi wytłumaczyć szanowny organizatorze skąd pochodzą środki własne Tarnowskiego Oddziału PTH. Chodzi mi o to czy to są dotacje budżetowe, darowizny , składki członkowskie czy też jakieś inne wpływy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2011) hitrus :
Skoro macie Państwo problem z odpowiedzią na postawione przeze mnie pytanie, oświadczam że posiadam zdolność czytania tekstów i liczb w stopniu zadowalającym, dlatego też uprzejmie proszę o wskazanie gdzie mogę znaleźć sprawozdania finansowe Tarnowskiego Oddziału PTH za ostatnich pięć lat tj. za lata 2006-2010. Z góry dziękuję za informację na ten temat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2011) organizator :
Drogi hitrusie, wybacz, nie przebywam 24 godziny na 24 na internecie. Stąd pokornie proszę o wybaczenie, że z takim długim opóźnieniem odpisuję na Twój post. Proszę nie gniewaj się. Informuję, iż nie posiadamy żadnych dotacji, jedynie z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego (jesteśmy oddziałem tegoż stowarzyszenia), które pochodzą z kolei z odpisu 1% podatku dla org. pożytku publicznego - gdyż taki status posiada PTH. Poza tym nasze wpływy to składki członkowskie i działalność wydawnicza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-04-2011) hitrus :
I właśnie o to mi chodziło. Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie. Jestem usatysfakcjonowany.Zastanowię się czy nie właśnie Wam przekazać 1% mojego podatku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947