To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  VIII Festiwal Komedii TALIA   -   28/9/2004
Po raz ósmy Tarnów stanie się na ponad tydzień (2-10 października) stolicą polskiej komedii. Najzabawniejsze spektakle sezonu zaprezentują nie tylko teatry z Polski (Kraków, Warszawa, Kielce, Częstochowa, Wrocław, Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Słupsk, Tarnów), ale też Teatr Woskresienia ze Lwowa oraz Teatr z Preszowa na Słowacji. Festiwalowi towarzyszyć będzie cykl warsztatów, widowisk plenerowych, promocje książek, spotkań z twórcami i innych. Poza werdyktem jury, które przyzna statuetkę Muzy Komedii "Talia", swój ulubiony spektakl będzie mogła wybrać publiczność.

Ogloszenie
>

Wszystko rozpocznie się w sobotę 2 października o 17:00. Uroczystej inauguracji na dużej scenie tarnowskiego Teatru towarzyszyć będzie promocja wydawnictwa jubileuszowego (ubiegły sezon zakończył pierwsze półwiecze istnienie Teatru im. L.Solskiego) zatytułowanego "TARNÓW Z MELPOMENĄ POD RĘKĘ". Po inauguracji goście i widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć szlagierowe widowisko, grane w Tarnowie od ubiegłego sezonu - "WIECZÓR KAWALERSKI" R. Hawdona w reżyserii Janusza Szydłowskiego. W drugim dniu imprezy w Klubie "Gwiazda" zobaczymy najpierw głośne widowisko muzyczne "LOVE" w reżyserii (i oparte na jego pomyśle) Andrzeja Strzeleckiego w wykonaniu artystów Teatru RAMPA z Warszawy, wieczorem w Teatrze natomiast - "HULAJGęBę" wg W. Gombrowicza w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela. Po spektaklu w Klubie festiwalowym odbedzie się promocja książki K. Miklaszewskiego "Distanca Witoldo" (o Witoldzie Gombrowiczu).
Trzeci dzień festiwalu rozpocznie się wcześnie bo już o 11:00 -na Małej Scenie Teatru i w Klubie Festiwalowym odbędzie się promocja książki "Tarnów z Melpomeną pod rękę". Spotkanie z z Ryszardem Smożewskim, Anną Tomaszewską i Giovwanim Pampilgione poprowadzi Łukasz Maciejewski. Tego też dnia przed południem, w Wyższej Szkole Biznesu rozpoczną się czterodniowe warsztaty "plastyka ruchu", które poprowadzi Józef Markocki. O 18.00 w poniedziałek zobaczymy na Dużej Scenie Solskiego "JUWENILIUM PERMANENS" Witkacego w reżyserii Tomasz Wysockiego i wykonaniu zespołu Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa.
Wieczorem w Klubie Gwiazda w monodramie "LEKCJA PANNY MARGARIDY" Roberto Athayde zaprezentuje się Joanna Żółkowska (Teatr Stara Prochownia - Warszawa). Z artystką podczas kameralnego spotkania będzie można porozmawiać potem w Klubie Festiwalowym .
W czwartym dniu "Talii" przed południem warsztaty radiowe (Radio MAKS) poprowadzi dyrektor "Solskiego" - Wojciech Markiewicz. Z kolei w TCK trzydniowe warsztaty - "komedia de'larte" rozpocznie Giovanni Pampilgione.
O 17.00 ma Małej Scenie wystąpi MARCIN KWAŚNY w spektaklu wg scenariusza Marka Koterskiego "NIENAWIDZĘ". Z obu twórcami spotkają się potem uczestnicy festiwalu w Klubie Festiwalowym.
O 19.00 kolejna prezentacja "Talii" - "ŁOŻE PEŁNE CUDZOZIEMCÓW" Dave`a Freemana w reżyserii Jerzego Bończaka w jego wykonaniu oraz aktorów Teatru Im. Żeromskiego z Kielc.
Z artystami będzie można porozmawiać w Klubie Festiwalowym po przedstawieniu.
W piątym dniu "Talii", w środę, poza trwająacymi warsztatami w WSB i TCK, jeszcze przed południem przed Księgarnią Oświatowa obejrzeć można będzie spektakl plenerowy "POLKA W BRAMIE" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. Spektakl w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru oraz tarnowskiego zespołu Samba Polka Jazz Orchestra mogli już oglądać Tarnowianie podczas tegorocznych "Dni Tarnowa".
Wieczorem na dużej scenie zaprezentuje się Teatr im. Aleksandra Duchnovica, Preszow - Słowacja ze sztuką "SZPITAL OKRĘGOWY" Christo Bojczewa , a później na małej scenie Teatr Rondo ze Słupska ze spektaklem "DAS KUCHENDRAMA, CZYLI DOŚĆ NIESMACZNA WARIACJA NA TEMAT MATKI WITKACEGO W CZTERECH KOSZMARNYCH CZĘŚCIACH". Dzień zakończy rozmowa o współpracy kulturalnej polsko-słowacko-węgierskiej prowadzona przez szefową Wydziału Kultury UMT Agnieszkę Kawę.
W czwartek kolejne dwa spektakle festiwalowe, najpierw "SKRZYNECZKA BEZ PUDŁA" według tekstów Wiesława Dymnego w wykonaniu Teatru Mickiewicza z Częstochowy i w reżyserii Andrzeja Sadowskiego a potem na małej scenie - monodram Jerzego Nowaka " "BABSKI WYBÓR" wg "NA SKALNYM PODHALU" Kazimierza Przerwy-Tetmajera w reżyserii Józefa Opalskiego ze Stowarzyszenia Molier z Krakowa. Z twórcami obu spektakli, jak co wieczór będzie można się spotkać w Klubie Festiwalowym.
W piątek o 17:00 na dużej scenie Tarnowskiego Teatru Teatr Formy z Wrocławia z mimodramem "ONLY YOU". Mimom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy "Pro Musica".
O 18:30 w siedzibie "teatru nie teraz" w Mościcach (Czerwonych Klonów 12) ze swoim dyplomowym recitalem "CZŁOWIEK OGROMNY", PIOSENKI JANUSZA GRZYWACZA DO TEKSTÓW WIESŁAWA DYMNEGO wystąpi Dominika Buczek (PWST, Kraków). o 20.30 Festiwal wraca na dużą scenę Tarnowskiego Teatru. Nikomu nie trzeba rekomendować wydarzenia, które wówczas nastąpi. Monodram "KONTRABASISTA" Patricka Suskinda w wykonaniu i reżyserii Jerzego Stuhra od prawie 20 lat przyciąga do teatrów na całym świecie tłumy widzów. Z gwiazdą wieczoru będzie można porozmawiać po 22.00 w Klubie Festiwalowym.
Przedostatni dzień Festiwalu zapowiada sie równie ciekawie. Najpierw, o 17.00 na dużej scenie Teatru wystawiony zostanie spektakl - " GIGANCI Z GÓR" Luigi Pirandello w wykonaniu aktorów TEATR WOSKRESIENIA ze Lwowa. Potem w "teatrze nie teraz" zobaczymy "WERNISAŻ" Vaclava Havla w wykonaniu Teatru Na Barce z Bydgoszczy. Wieczorem czekają nas jeszcze dwa wydarzenia. O 20.00 na tarnowskim Rynku pokazana zostanie plenerowa "WALKA POSTU Z KARNAWAŁEM" w wykonaniu Teatru FORMA z Wrocławia a potem w Klubie Festiwalowym Marek Walczak i Robert Żurek czytać będą dramat "GLANY NA GLANC" Dawida Gowa w przekładzie - Hanny Szczerkowskiej.
W ostatnim dniu "Talii" w kinie "Marzenie" zobaczyć będzie można głośną "ŁAWECZKĘ" Aleksandra Gelmana w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza a wykonaniu aktorów Teatru Małego z Warszawy. Po spektaklu bedzie można porównać wersję teatralną z głośnym filmem Macieja Żaka pod tym samym tytułem.
O 18.30 w "Gwieździe" zobaczymy przedstawienie "MĄŻ I ŻONA" według Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Wybrzeże z Gdańska a w reżyserii Anny Augustynowicz.
"GĄSKA" Nikołaja Kolady na dużej scenie Solskiego w wykonaniu Teatru Polskiego z Poznania będzie ostatnim spektaklem, jaki zobaczy publiczność "Talii". Około 21.00 spodziewany jest werdykt festiwalowego jury, w którym zasiądą : Zofia Kucówna, Tatiana Kucerenkowa, Anna Retmaniak, Wojciech Majcherek, Krzysztof Miklaszewski, Giowanni Pampilgione i Antoni Sypek. Uroczystości zakończenia Festiwalu towarzyszyć będzie koncert zespołu łemkowskiego "Serencza". Przez wszystkie dni festiwalu wydawana będzie, tradycyjnie już, gazeta festiwalowa "TALIA" a w niej publikowane m.in. rysunki satyryczne artysty malarza Witolda Pazery "Loża Szyderców".
Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o spektaklach znajdziecie : tutaj.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:39:31
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html