Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Harcerski obóz w Szklanej Hucie już po raz 16-ty    -   04/4/2011
Z życia tarnowskiego hufca ZHP
Harcerze z Hufca Tarnów Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema, przygotowują się do zorganizowania - już po raz 16-ty - letniego obozu harcerskiego w Szklanej Hucie. –Obóz w Szklanej Hucie jest tradycyjnie organizowany nie tylko dla harcerzy, ale również dla młodzieży nie zrzeszonej w wieku 10 –17 lat – mówi komendant Hufca Tarnów, harcmistrz Maksym Pękosz. –Urokliwe miejsce, w połączeniu z bliskością wielu atrakcji turystycznych Pomorza, jest niewątpliwie jednym z powodów dla których organizujemy obóz właśnie tam.

Ogloszenie
>

Letni obóz Hufca Tarnów ZHP odbędzie się w dniach 30 czerwiec –21 lipiec w Stanicy Harcerskiej Róż Wiatrów w Szklanej Hucie (powiat wejherowski, województwo pomorskie).
–Prawdziwie pełną harcerską przygodę i typowe harcerskie życie można poznać jedynie na obozach i biwakach, a nie w harcówkach i szkołach, gdzie najczęściej odbywają się zbiórki drużyn. – mówi harcmistrz Maksym Pękosz. –Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich, zarówno harcerzy, jak i dzieci i młodzież nie zrzeszoną do udział w obozie, podczas którego każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

W ramach obozu, jego uczestnicy będą mogli poznać czym jest harcerskie życie, praca i zabawa w warunkach obozowych. Ponadto będą spędzali ten czas na aktywnym wypoczynku, w ramach zajęć sportowych i kulturalnych oraz wezmą udział w wycieczkach tematycznych m.in. na Hel i do Gdańska. W planach obozowych nie zabraknie też czasu na plażowanie i „nabywanie”wakacyjnej opalenizny.
–Mamy nadzieje, że tak samo jak w latach poprzednich obóz spotka się z dużym zainteresowaniem tak dzieci jak i ich rodziców, gdyż taka forma wypoczynku wakacyjnego, jest bardzo dobrym sposobem nie tylko na oderwanie młodych ludzi od komputerów, ale przede wszystkim zachęca do aktywności na świeżym morskim, bogatym w jod powietrzu – przypomina harcmistrz Maksym Pękosz.

Organizatorem obozu jest II Szczep Harcerski „Orlęta” działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Więcej informacji nt. obozu można znaleźć na stronie internetowej Hufca Tarnów ZHP: www.sh.tarnow.zhp.pl.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo obchodzi 100-lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947