To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bursztynowy Szlak Rowerowy na Przedgórzu    -   04/4/2011
„Kwartet na Przedgórzu” w akcji...
Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” złożyło w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy” pod nazwą „Bursztynowy Szlak Rowerowy”. Złożony projekt jest jednym z elementów realizacji celów zawartych w Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Kwartet na Przedgórzu”, zaakceptowanej przez Urząd Marszałkowski w bieżącym tygodniu. Partnerami realizowanego projektu współpracy są: Nadwiślańska Grupa Działania „E.O. CENOMA”, Stowarzyszenie „Zielony Pierścień Tarnowa” oraz koordynator projektu współpracy – Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Wspólnota Królewskiej Puszczy” z Niepołomic. Szacowana wartość zadania to kwota prawie 20 tys. złotych.

Ogloszenie

„Bursztynowy Szlak Rowerowy” jest fragmentem międzynarodowego szlaku rowerowego biegnącego z Budapesztu przez Węgry, Słowację i Polskę. Nazwa oraz przebieg szlaku nawiązują do starożytnego Bursztynowego Szlaku łączącego Rzym z Wybrzeżem Morza Bałtyckiego.
W ramach projektu na terenie czterech LGD zostanie wytyczony i oznakowany szlak rowerowy o łącznej długości 68,2 km, przebiegający od Niepołomic, przez gminy Borzęcin, Szczurowa, Radłów, do Kłyża w gminie Żabno. Wybudowane zostaną także cztery miejsca wypoczynku (po jednym na terenie działania każdej z LGD), a promocję szlaku ma wspomóc wydanie 1500 egzemplarzy mapy turystycznej.

Fragment „Bursztynowego Szlaku Rowerowego” na terenie Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu” przebiegał będzie przez teren dwóch gmin – Borzęcin i Radłów. Szlak turystyczny o długości 20,9 km rozpocznie się w miejscowości Łazy i będzie prowadził w kierunku Borzęcina Górnego, wzdłuż rzeki Uszwicy, przez Borzęcin Dolny do miejscowości Jagniówka. Dalej szlak przebiega przez gminę Szczurowa (miejscowość Dołega), skąd kieruje się do gminy Radłów. W miejscowości Wał Ruda biegnie wzdłuż lasu, przekracza rzekę Kisielinę, docierając do miejscowości Przybysławice, gdzie przy mleczarni skręca w kierunku Pasieki Otfinowskiej w gminie Żabno.
W ramach promocji „Bursztynowego Szlaku Rowerowego” zostanie wydany informator turystyczny, opisujący lokalne atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Ponadto przed budynkiem Domu Ludowego w Borzęcinie, z myślą o turystach stworzone zostanie specjalne miejsce wypoczynkowe.
-Szlak rowerowy został zaprojektowany tak, aby poprzez formę aktywnej rekreacji każdy mógł poznać lokalne walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Powstanie szlaku przyczyni się do rozwoju turystyki oraz aktywnych form spędzania czasu wolnego – komentuje Piotr Kania, prezes stowarzyszenia.

Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie jest w trakcie realizacji projektu Wschodnia Małopolska na rowerze realizowanego wspólnie z 4 innymi LGD, tj. „Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju”, „Zielonym Pierścieniem Tarnowa”, „LGD Dunajec-Biała” oraz „Na Śliwkowym Szlaku”. W ramach projektu trasy powstaną na terenie gmin Borzęcin, Brzesko, Dębno i Radłów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:28:26
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html