To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   04/4/2011
„Obfity” tydzień
Miniony tydzień przyniósł – sądząc po nadsyłanych przez rzecznika prasowego KMP Tarnów Olgę Żabinską informacjach - „obfity” wysyp wydarzeń kryminalnych o najprzeróżniejszym charakterze. W kategorii „za kółkiem”, bodaj po raz pierwszy w naszej kronice policyjnej, wszystkie zdarzenia drogowego do których doszło, miały miejsce pod wpływem alkoholu. Nie brakowało też kradzieży, oszustw, przestępstw narkotykowych oraz pobić...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Z niezabezpieczonego garażu w budowie, położonego na terenie jednej z posesji w Koszycach Małych złodziej ukradł zamontowane na kotwach i piance plastikowe okno warte 600 złotych.
Nieznani sprawcy ukradli z jednego domu w budowie w Zawadzie przewody instalacji elektrycznej, domofonowej i alarmowej, powodując starty w wysokości 10 tysięcy złotych na szkodę mieszkanki Tarnowa. Działania podjęte przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum doprowadziły do zatrzymania dwóch 18-latków podejrzewanych o ten czyn.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch 18-latków, którzy podejrzewani są o włamanie do pomieszczenia gospodarczego domku letniskowego w Zawadzie. Ukradli z wnętrza wartą 300 złotych składaną, aluminiową drabinę. Skradzione mienie odzyskano.
Mieszkaniec Łysej Góry zgłosił o fakcie włamania do stanowiącego jego własność niezamieszkałego domu w Olszynach. Po sforsowaniu drzwi wejściowych nieznani sprawcy ukradli podkaszarkę oraz 1.5 metrowe poroże jelenia. Wartość start oszacowana została na 2500 złotych.

Oszustwa
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu Tarnów-zachód zatrzymali mieszkankę Zgłobic sprzedającą towar, którego faktycznie nie posiadała. Na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży telefony komórkowe, damskie tenisówki i maszynki do golenia. Do przestępczego procederu wykorzystywała konto swojego chłopaka, sygnując je własnym numerem konta bankowego. Sprzedając towar, którego nigdy nie posiadała, 23-letnia mieszkanka podtarnowskich Zgłobic, w przeciągu zaledwie kilku dni ubiegłego roku oszukała na kwotę kilku tysięcy złotych blisko 50 osób z terenu całego kraju. Po zakupie towaru nabywcy przelewali na konto bankowe kobiety pieniądze, na próżno wyczekując zamówionego towaru. Nigdy do nich nie dotarł, za to starty jakie ponosili w całym rozrachunku nieuczciwie działającej kontrahentki oszacowano na blisko 3 tysiące złotych. Spośród kilkudziesięciu oszukanych tylko kilku z nich, nie mogąc nawiązać kontaktu ze sprzedającą, wstrzymało się z przelewem gotówki na jej konto. W tych przypadkach możemy mówić o usiłowaniu oszustwa. Kobieta popełniła łącznie 62 czyny, przestępstwa oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Przyznała, że zarobione w wyniku popełniania przestępstw pieniądze przeznaczała na bieżące potrzeby.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 28 marca wieczorem 50-letniego tarnowianina podejrzewanego o uszkodzenie zaparkowanego przy ul. Mościckiego w Tarnowie Forda Mondeo. Zatrzymany uderzył butelką w dach pojazdu, powodując starty w wysokości 500 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 22-letniego mieszkańca Kośnej Górnej i 20-letniego mieszkańca Jastrzębi, podejrzanych o uszkodzenie Fiata 126P. Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku. Sprawcy przewrócili samochód na bok powodując zniszczenie drzwi, słupka oraz błotnika. Starty oszacowano na 300 złotych.

Napady, pobicia
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Zachód pracując 29 marca w rewirze zatrzymali dwóch tarnowian w wieku 22 i 36-lat, którzy pobili 46-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w domu pokrzywdzonego. Pobity doznał ogólnych potłuczeń ciała, po udzieleniu pomocy opuścił szpital. Sprawcy byli nietrzeźwi.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 25 lat, podejrzewanych o pobicie 29-letniego tarnowianina. Pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci otarć naskórka twarzy oraz opuchnięcia okolicy oczodołu. Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na ul. Krótkiej w Tarnowie.

Za kółkiem
Na ul. Długiej w Tuchowie zatrzymano w dniu 28 marca kierującego Polonezem. 54-letni mężczyzna miał w organizmie 2.58 promila alkoholu. Utracił prawo jazdy, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
29 marca wieczorem na ul. Czerwonej w Tarnowie zatrzymano kierującego samochodem marki Ford. 19-letni tarnowianin prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości – 1.9 promila alkoholu. Kierujący zjechał z jezdni i zakończył trasę uderzając w słup latarni.
W nocy z 31 marca na 1 kwietnia na ul. Łaziennej w Tarnowie zatrzymano 21-latka rowerzystę. Jak wykazało badanie 21-letni tarnowianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
W Jadłówce Wałki zatrzymano 48-letniego miejscowego. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym nie posiadającym numerów rejestracyjnych i bez uprawnień, za to będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że ma w organizmie 2.28 promila alkoholu.
Policjanci z komisariatu w Żabnie interweniowali w sobotnią noc w Otfinowie. Pokrzywdzona kobieta zgłaszała, że pojazd wjechał w ogrodzenie posesji uszkadzając je i zatrzymał się w rowie. Policjanci ustalili, że kierującym Fordem jest 20-letni mieszkaniec gminy Szczucin, który jechał wraz z pasażerem. Mężczyzna nie był trzeźwy. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a on sam zaś trafił do policyjnego aresztu.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum w trakcie wykonywania czynności służbowych na ul. Tuchowskiej w Tarnowie ujawnili w odzieży 25-letniego mieszkańca miasta 4,32 gramy marihuany. Mężczyzna umieszczony został w policyjnym areszcie.

Różne
Jak pisaliśmy w osobnej wiadomości, „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód realizując działania poza procesowe zatrzymali mężczyznę, posiadającego wyroby tytoniowe i alkoholowe bez znaków skarbowych akcyzy. W użytkowanym przez 53-latka na Strusinie pomieszczeniu piwnicznym oraz wynajmowanej w centrum Tarnowa piwnicy policjanci ujawnili nielegalny towar. Zabezpieczono łącznie 1320 paczek papierosów, 11 kilogramów tytoniu, a także 278 litrów alkoholu przechowywanego w 5-litrowych i litrowych plastikowych pojemnikach. Szacowana wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 21 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:34:34
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html