To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zdeprawowane prawo   -   28/9/2004
Tak brzmi tytuł wykładu, który wygłosi wiceprezes tarnowskiego Oddziału UPR, prawnik, Maciej Wietrzyk w najbliższy czwartek 30 września w siedzibie oddziału stronnictwa przy ul. Goldhammera 4. Początek wykładu traktującego o kondycji prawa w chwili obecnej - o godzinie 19.15.

Ogloszenie

"Prawo zostało użyte do zniszczenia jego własnego celu; zostało zastosowane do zniszczenia sprawiedliwości, którą jak sądzono miało utrzymać; do ograniczenia i zniszczenia praw, które jego rzeczywistym obowiązkiem było szanować. (...) Ono zamieniło grabież w prawo, w celu ochrony grabieży. (...) Ale jak rozpoznać tę legalną grabież? Bardzo prosto. Zobacz, jeśli prawo bierze od pewnych osób to co należy do nich i daje innym osobom do których nie należy. Zobacz jak prawo wynagradza jednego obywatela kosztem innego przez dokonywanie czegoś czego obywatel sam nie może uczynić bez popełnienia zbrodni. (...) Legalna grabież może być popełniona na nieskończoną ilość sposobów." - pisał 150 lat temu Fryderyk Bastiat.
Czy jego diagnoza nie jest dziś oby aktualna jeszcze silniej niż w chwili gdy ją formułowano? Zapraszamy na wykład.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(28-09-2004) (Stanisław Michalkiewicz) :
jest różnica, czy człowiek dysponuje swobodnie zaledwie 15 procentami dochodu, jaki wytwarza, jak to ma miejsce właśnie w tzw. III Rzeczypospolitej, czy, dajmy na to, 80-cioma. Nasi okupanci, wspólnie i w porozumieniu tworzący organizację nazywaną „III Rzeczypospolitą”, dopuszczając się oszustw, dezinformacji i manipulacji, zwłaszcza podczas tzw. „kampanii wyborczych”, doprowadzają ludzi do stanu intelektualnej, a potem i fizycznej bezbronności. Otumanieni w ten sposób obywatele powierzają naszym okupantom misję zarządzania sektorem publicznym. Nasi okupanci wykorzystują tę łatwowierność, przymusowe położenie oraz stosunek zależności, by natychmiast sprzeniewierzyć się swojemu mandatowi w ten sposób, że powiększają sektor publiczny, poddając rozstrzygnięciom władczym dziedziny regulowane dotychczas samodzielnie lub umownie, a następnie zawłaszczają coraz to większą część dochodu obywateli, nadając tym oszukańczym i rabunkowym działaniom pozory legalności przy pomocy ceremonii nazywanych „procesem ustawodawczym” lub „głosowaniem” http://www.nczas.com/?a=show_a rticle&id=2105

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) kuzynek :
No ale konkretnie to o czym ten wykład przede wszystkim będzie, o podatkach, o korupcji, o Unii Europejskiej, czy może jeszcze o czymś innym ? Bo tytuł jest taki "wszystko i nic".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) qerad :
Re kuzynek: ;) ;) ;) Dobre. Moze cala strona Ci sie nie wczytala ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) (SM) :
Unia Europejska, której ton nadają socjaliści, a więc stalinowcy i trockiści, chowający się za parawanem "socjaldemokracji" lub narodowi socjaliści, chowający się za parawanem "prawicy", staje się zwolna państwem totalitarnym, o czym świadczą przyjmowane tam prawa. Temu ześlizgowi w totalniactwo nie są w stanie zapobiec partie chadeckie, bo współczesna chadecja, to też socjaliści, tyle - że pobożni, a raczej pobożnych udający. O ile bowiem socjaliści zwyczajni, czyli bezbożni, wyznają zasadę, że trzeba okradać współobywateli jak się tylko da, to chadecy, jako socjaliści pobożni uważają, że współobywateli nie można okradać byle jak, tylko - po Bożemu. O tym, żeby współobywateli nie okradać - nie myśli już nikt albo prawie nikt, przede wszystkim dlatego, że system zorganizowanego rabunku jest przedstawiany i w nadzorowanym przez złodziei procesie edukacyjnym, i w nadzorowanej przez złodziei propagandzie - jako altruizm praktyczny, a więc rzecz godna pochwały i naśladowania. Ludziom indoktrynowanym od kołyski do grobu, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, nie przychodzi nawet do głowy, że może być inaczej, w związku z czym dumni są ze swego rozumu, no i ma się rozumieć - ze swojej wolności

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) kuzynek :
Re: qerad no własnie że mi się wczytała i widzę tylko "bla bla bla"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) MM - 47 :
Zapraszam serdecznie do lektury sążnistego artykułu pt. GRAD NAD TARNOWEM. (www.trybuba.com.pl) Jest to doskonałe uzupełnienie moich wypowiedzi na forum portalu w kwestii poparcia PO w kwestii niewątpliwie słusznych założeń (likwidacja Senatu, jednomandatowe okręgi wyborcze itp. Zawarłem tam moją skromną i wielce skrótową ocenę posłów tarnowskich. Za to na GG ktoś o numerze 5113339 próbuje mnie straszyć Kodeksem Karnym za kalumnie pomówień pod adresem właśnie pana Grada. Ciekawe, czy autora wielce niekorzystnego artykułu sa, pan Grad, bądź ktoś z jego otoczenia również będzie straszył Kodeksem Karnym, czy użyje argumentów politycznych - w co wątpi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) Antygalicjanin :
Nie mogę otworzyc strony - www.trybuba.com.pl- czy istnieje ona naprawdę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl