To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ogólnopolski konkurs „Niebieskiej Linii” (komentarz)    -   05/4/2011
Policjant, który mi pomógł
Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza IV edycję ogólnopolskiego plebiscytu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”, mającego na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Konkurs kolejny raz odbywać się będzie pod patronatem Komendanta Głównego Policji. W trzech dotychczasowych edycjach wyróżnionych zostało łącznie 15 funkcjonariuszy z terenu całego kraju.

Ogloszenie
>

Zgłoszenia w ramach obecnej edycji od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek Policji) przyjmowane będą do 31 maja 2011 roku.
Formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.niebieskalinia.pl oraz na www.policja.pl. Zgłoszenia można także nadesłać pocztą na adres „Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta- kandydata do wyróżnienia oraz uzasadnienie wyboru.

Zwycięzców wyłoni kapituła złożona m.in. z konsultantów Pogotowia „Niebieska Linia” i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu. Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji i organizatora konkursu w lipcu 2011 roku, w czasie centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie.
Spośród osób zgłaszających rozlosowanych zostanie 20 nagród książkowych z zakresu problematyki związanej z psychologią i przemocą w rodzinie.

Komentarz
Moje zdziwienie budzi fakt, że konkurs dotyczy akurat tej sfery działalności Policji, związanej z marginalnymi społecznie, negatywnymi zjawiskami, które rzecz jasna przestają być marginalne, gdy „danie klapsa” staje się przemocą domową właśnie, co nie byłoby możliwe bez udziału rodzimych kolaborantów z unijną Agendą Praw Podstawowych. Nie tak dawno przeżywaliśmy ofensywę medialną nagłaśniającą ekstremalne przypadki przemocy domowej, co stanowiło przygotowanie gruntu pod wprowadzenia ustaw mających uczynić z rodziny potencjalnych przestępców. Skutki takich działań widać już w całej, „postępowej” Europie. Dodajmy też, że policjant jedynie towarzyszy pracownikowi opieki społecznej. Trudno też nie pokusić się o skojarzenia z propagandowymi akcjami doby PRL dotyczącymi wizerunku MO. Jak widać propaganda wymierzona w instytucję rodziny przybiera na sile również i na tym odcinku – pojawiając się w „zawoalowanej” formie. Z cały szacunkiem dla pracy poszczególnych policjantów – ale osoby i organizacje, którym w istocie zależy na dobru polskiej rodziny, powinny zbojkotować tę akcję.
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:21:18
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html