To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Minister Infrastruktury: A4 Brzesko - Wierzchosławice dopiero w 2013r   -   05/4/2011
P. Kowal w sprawie A4...
Do naszej redakcji dotarło pismo, jakie otrzymał poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal od Ministra Infrastruktury, w odpowiedzi na jego pytania odnośnie zagrożonego terminu budowy odcinka autostrady A4 z Brzeska do Wierzchosławic. Rzecz dotyczy – przypomnijmy – odstąpienia przez konsorcjum NDI S.A. / SB GRANIT S.A. Skopje od kontraktu. Konsorcjum jako przyczynę tej decyzji podawało brak należnych płatności, brak pozytywnego rozstrzygania roszczeń i opóźnienia w rozpatrywaniu roszczeń... Jak się dowiadujemy, autostrada na tym odcinku ma zostać oddana w... drugiej połowie 2013 roku.

Ogloszenie

Ministerstwo w swoim piśmie pisze, że po dokonaniu weryfikacji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała roszczenia polsko-macedońskiego konsorcjum za „bezzasadne”, natomiast potwierdziły się wcześniejsze zarzuty o opóźnieniach w realizacji kontraktu leżących „całkowicie po stronie tego konsorcjum”. Zdaniem ministra wszystkie płatności ze strony GDDKiA realizowane były terminowo i zgodnie z umowami, „pod warunkiem potwierdzenia przez Nadzór Inwestorski faktycznie wykonanych robót bądź usług w stosunku do ich ilości i jakości (...)”.
Jak czytamy GDDKiA odstąpiła od umowy 23 lutego b.r., a odstąpienie to uprawomocniło się 9 marca. Wobec powyższego Dyrekcja chce jak najszybciej wybrać nowego wykonawcę – zakończenie robót jest jej zdaniem możliwe w drugiej połowie 2013 roku.

Jednocześnie GDDKiA stwierdza, iż w przypadku kilku kontraktów dotyczących A4 wystąpiły opóźnienia w realizacji prac i w niektórych spośród tych przypadków Dyrekcja rozpatruje roszczenia finansowe i terminowe wykonawców, związane głównie z utrudnieniami wywołanymi przez powódź w 2010 roku.
Pozostałe odcinki A4 – poza odcinkiem Brzesko – Wierzchosławice – mają być mimo to gotowe przed rozpoczęciem mistrzostw Euro 2012.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:26:14
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html