To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Małopolskie Wieczory Teatralne – „Wszyscyśmy z jednego szynela”    -   06/4/2011
Grupa Rafała Kmity w CSM
Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Małopolskie Wieczory Teatralne – 8 kwietnia o godz. 18:00 zobaczymy spektakl „Wszyscyśmy z jednego szynela” Grupy Rafała Kmity. Cena biletu: 35 i 30 zł.

Ogloszenie
>

"Wszyscyśmy z jednego szynela" Grupy Rafała Kmity to już klasyka, która autorowi przyniosła prawdziwe uznanie! Kmita swobodnie porusza się po klasyce literatury rosyjskiej, tworząc szalenie dowcipny i inteligentny pastisz Gogola, Dostojewskiego, Tołstoja.
Klimat tamtej literatury przenika stylizowane skecze, a rosyjską duszę czuć w piosenkach. Oryginalność i inteligentny humor tego wysmakowanego spektaklu stanowią siłę, która przysparza mu wciąż nowych fanów.

”Dlaczego XIX-wieczna Rosja? Pewnie dlatego, że lubię to moje cokolwiek dziecięce wyobrażenie o niej. Stepową przestrzeń. Karciane wieczory. Zimową zamieć. Rzewną muzykę. Rozmamłaną nudę. Głęboki ukłon. Gawędy na futorze. Siadanie przed drogą. I szeroką duszę. I miłość na zabój. I obłęd pijaństwa. I nostalgię. I zabawę, aż do zatracenia. Że to uproszczenie? zgoda. Że naiwna półprawda? Wiem. Że grzech uogólnienia? także wiem. Cóż, kiedy właśnie taką Rosję zapamiętałem z bajek Jerszowa i Kryłowa. Taką wykradłem Puszkinowi, Tołstojowi i Dostojewskiemu. Taką wymyśliłem sobie, słuchając Czajkowskiego i rosyjskich romansów. I za taką Rosją tęskniłem. I o takiej próbowałem napisać.
Bo przecież nie o historyczną prawdę mi chodziło, lecz o iluzję. Bardzo chciałem, by tej iluzji towarzyszyły ponad wszystkim radość i sentyment. I inaczej niż w moim wcześniejszym pisaniu - dopiero potem złośliwy śmiech i kpina.
"Szynel" Gogola to jedno z najpiękniejszych opowiadań, na jakie udało mi się natrafić. Myślę, że czytając je w tym pochyleniu się nad człowieczą bezradnością, nad krzywdą i biedą, dowiadujemy się również czegoś o sobie. Ile mianowicie w nas wrażliwości, ile gotowości do wzruszeń, ile łez. Ufam, że - mimo wszystko - ciągle jest wielu takich, którzy są bardziej z "Szynela?" niż z "McDonalda". Właśnie dla nich zrobiliśmy ten spektakl.”
- pisze autor.

Z recenzji:
”Ten porywający, znakomicie wyreżyserowany i zagrany spektakl to teatr najwyższego lotu. Zmiany tempa, aluzje, odnośniki do przeszłości i najnowszej historii Rosji i Polski, obyczajowe blackouty - wszystko to wywindowało na bardzo wysoki poziom ten rodzaj twórczości.”
Czas Krakowski

”W rozśpiewanym, dynamicznie zagranym, dwugodzinnym spektaklu "Wszyscyśmy z jednego szynela", aktorzy udanie przedstawili ostatnie dwa wieki historii Rosji. Doskonała gra aktorów, świetna reżyseria - jednym słowem hit.”
Gazeta Krakowska

Mecenasem kultury Centrum Sztuki Mościce są Azoty Tarnów

Termin: 8 kwietnia 2011r., godz. 18.00
Miejsce: Duża Scena Centrum Sztuki Mościce
Bilet: 35 zł - normalny, 30 zł - ulgowy (studenci i młodzież za okazaniem legitymacji)
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 04


UWAGA: KONKURS
Mamy jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „KMITA”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie 8 kwietnia o godz. 14:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:50:36
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html