Dobry początek sezonu tarnowskich wspinaczy    -   06/4/2011
Udany start
1 kwietnia zawodami Pucharu Polski zainicjowali sezon sportowy wspinacze sportowi na czas. Pierwsza edycja zawodów pucharowych odbyła się w Lublinie, organizatorzy czyli Polski Związek Alpinizmu, Lubelskie Centrum Wspinaczkowe „Ścianka” oraz Okręgowy Związek Wspinaczki Sportowej z Lublina zdecydowali o połączeniu zmagań seniorów oraz młodzieżowców. W ten sposób zgromadzeni widzowie mieli zapewnioną podwójną dawkę emocji.

>

Tarnowscy wspinacze pokazali się w tych zawodach z dobrej strony. Na słowa uznania zasługuje Marcin Dzieński z Pałacu Młodzieży Tarnów, podopieczny trenera Marcina Bibro, który startując jeszcze w kategorii wiekowej młodzieżowca zdołał w fantastycznym stylu dotrzeć do samego finału zawodów! Dopiero tam aktualny Wicemistrz Świata Juniorów uległ triumfatorowi – Łukaszowi Świrkowi. Dobrze zaprezentował się również Jędrzej Komosiński z AZS PGNiG PWSZ Tarnów, który stanął na trzecim miejscu podium. Jędrzej słabo spisał się w biegach eliminacyjnych i jego droga do podium była bardzo trudna. W 1/16 fazy pucharowej pokonał zawsze groźnego Jakuba Jodłowskiego z UKA Warszawa, by trafić na samego Tomasza Oleksego. Z tarnowskiego pojedynku na lubelskiej ścianie tym razem zwycięsko wyszedł Jędrzej, by trafić na kolejnego groźnego przeciwnika – późniejszego zwycięzcę – Łukasza Świrka. Komosiński nie przestraszył się faworyta biegu i był bardzo blisko wyeliminowania aktualnego Mistrza Polski. W pierwszym biegu prowadził wyraźnie, lecz nie trafił w wyłącznik zegarów. Trzecie miejsce zawodnik AZS PGNiG PWSZ Tarnów zapewnił sobie, pewnie pokonując aktualnego Akademickiego Mistrza Polski we wspinaczce na czas – Jakuba Ginszta. Do finałów awansował jeszcze Jakub Pociecha reprezentujący barwy AZS PGNiG PWSZ Tarnów, ale już w 1/16 odpadł po przegranej z Marcinem Dzieńskim.

Wśród pań bliska sprawienia podobnej niespodzianki jak Marcin Dzieński, była Izabela Janis z Pałacu Młodzieży Tarnów. Podopieczna Marcina Bibro, nie przestraszyła się rywalizacji ze starszymi od siebie seniorkami i w 1/8 wyeliminowała Katarzynę Wichę z Skarpy Lublin. Walkę o finał przegrała z Moniką Prokopiuk, a w biegu o trzecie miejsce tylko o 0,47 sekundy uległa reprezentantce gospodarzy Katarzynie Mirosław. W finałach kobiet walczyła również Agnieszka Szepielak/AZS PGNiG PWSZ Tarnów ale przegrała z doświadczoną Moniką Prokopiuk. Poza finałami była Klaudia Buczek/Tarnovia, która pechowo odpadła od ściany jeszcze w eliminacjach.