To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa o Paderewskim w Pradze    -   06/4/2011
Paderewski w Kaliforni
Wystawa fotograficzna "Paderewski w Kalifornii" przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie pokazana została w Domu Mniejszości Narodowych w Pradze. Patronem ekspozycji jest Jan Pastwa, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej.

Ogloszenie

Na wystawę archiwalnych, niepowtarzalnych fotografii pokazujących ekspozycję zaprosili: Stowarzyszenie „Klub Polski w Pradze” oraz Starosta Tarnowski. Na ekspozycji pokazane zostały niepowtarzalne fotografie i dokumenty przybliżające niezwykłą postać Ignacego Jana Paderewskiego. Fotografie, przeważnie autorstwa samego I.J. Paderewskiego i jego przyjaciół mają przede wszystkim charakter osobisty i pokazują mało znane momenty z pobytu kompozytora w Stanach Zjednoczonych oraz z życia na farmie w Paso Robles w Kalifornii. Dokumenty zgromadzone na wystawie przedstawiają Paderewskiego nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również polityka i gorącego patriotę.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkających w Pradze Polaków oraz Czechów.
W wernisażu wzięli udział m.in. ambasador Jan Pastwa, Aurelia Krynicka z konsulatu RP w Pradze a spotkanie prowadził Władysław Adamiec, prezes Klubu Polskiego w Pradze. Ustalono, że wystawa po raz drugi zagości w stolicy Czech w listopadzie, z okazji Święta Niepodległości i będzie pokazywana tym raz w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej. Ma się tam odbyć również koncert Marka Żebrowskiego, dyrektora Centrum Muzyki Polskiej w Los Angeles, który zagra utwory Paderewskiego. Zainteresowanie wystawa wyraziła również Polonia mieszkająca na co dzień w Budapeszcie. Niewykluczone, że do stolicy Węgier wystawa pojedzie późną jesienią.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:30:06
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html