To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Krzysztof Urbański Quartet w TCK    -   06/4/2011
„Wilk saksofonu” w Tarnowie
Przypominamy: nazywany „wilkiem saksofonu”, młody, szalenie zdolny Krzysztof Urbański wraz ze swoim kwartetem wystąpi w piątek 8 kwietnia o godz. 19:30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5). Przypomnijmy, że koncert miał odbyć się wcześniej, 3 grudnia, jednak artysta został wówczas „uwięziony” na lotnisku. Urbański mimo młodego wieku zaliczany jest do najlepszych, a już na pewno do najciekawszych polskich saksofonistów. Czar w improwizacji, a także rasowe brzmienie saksofonu sprawiają, że nie sposób przejść obok niego obojętnie, tym bardziej, że wraz z nim występują wspaniali muzycy: Dominik Wania, Michał Barański i Arek Skolik. Rok temu ukazała się debiutancka płyta Krzysztof Urbański Quartet, którą zarówno krytycy, jak i fani jazzu przyjęli bardzo ciepło. W Tarnowie Krzysztof Urbański Quartet zaprezentuje na żywo materiał z najnowszej płyty. Cena biletu: 20 zł.

Ogloszenie
>

Krzysztof Urbański naukę na saksofonie rozpoczął w wieku 12 lat. Już jako młody chłopak bardzo zafascynowany był brzmieniem saksofonu. Własna praca nad instrumentem rozbudziła w nim zamiłowanie do muzyki. Kiedy po raz pierwszy w radiu usłyszał jazz wszystko stało się dla niego jasne. Dążył do uzyskania na saksofonie własnego brzmienia, jak i grania muzyki jazzowej, która tak bardzo go pochłonęła. Omijając szkołę podstawową muzyczną, formalną naukę rozpoczął w średniej szkole im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Tam na wydziale instrumentalnym, klasycznym kształcił się na saksofonie altowym. Pomimo ukończenia szkoły klasycznej z wynikiem celującym swoje upodobania muzyczne ukierunkował w inną stronę i dalszą edukację kontynuował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzowym. W tym czasie głównym jego instrumentem stał się saksofon tenorowy. Lata studiów upływały pod znakiem ciągłego rozwoju, czego dowodem są liczne nagrody na festiwalach jazzowych:
- I Miejsce na: ,,Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych ’’ w Gdyni,
- I Miejsce na: "Międzynarodowym Konkursie Solistów Jazzowych” w Szczecinie - "Zmagania Jazzowe’’ przyznane przez jury, w skład którego wchodziły takie sławy jak: Billy Harper, Clarence Seay, Steve Turre, Aaron Scott. Tam otrzymał również I nagrodę "Internautów”, jako dowód uznania publiczności,
- I Miejsce na: "Jazz Juniors’’ w Krakowie, jak również Honorową nagrodę, jako Najlepszy Instrumentalista konkursu,
- Na konkursie "Jazz nad Odrą’’, który odbył się we Wrocławiu Krzysztof Urbański został okrzyknięty Indywidualnością Jazzową Roku 2008,
- I Miejsce na: "Hoeilaart International Jazz Competition’’ w Belgii, gdzie dodatkowo Krzysztof otrzymał nagrodę dla Najlepszego Solisty.
W dowód uznania za działalność artystyczną Krzysztof Urbański i jego Quartet został doceniony przez różne organizacje kulturalno-medialne:
- Krzysztof Urbański jest stypendystą VI Edycji Programu "Młoda Polska”, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009),
- Krzysztof Urbański i jego Quartet został laureatem "Gwarancji kultury” przyznawanej przez TVP Kultura (2009),
- Krzysztof Urbański zdobył Artystyczną Kulturalną Nagrodę "wARTo” organizowaną przez Gazetę Wyborczą (2009),
- Na początku 2010 roku ukazała się debiutancka płyta Quartetu Krzysztofa
- Od kwietnia 2010 Krzysztof Urbański jest Endorserem Saksofonów Marki P.Mauriat

Dominik Wania - pochodzący z Sanoka pianista uważany za wielką nadzieję polskiego jazzu. Dyplomant klasy fortepianu krakowskiej Akademii Muzycznej (w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula) i stypendysta New England Conservatory of Music w Bostonie, laureat kilkudziesięciu konkursów jazzowych i klasycznych. Współpracownik artystów tej miary, co: Tomasz Stańko, Dave Liebman, Gary Thomas, Eddie Henderson, Don Byron, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak i wielu, wielu innych. W 2008 roku nagrał w duecie z kontrabasistą, Bronkiem Suchankiem, doskonale przyjętą płytę "Skretch In Blue". 
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i jazzowej. Jest laureatem I nagrody konkursu o Stypendium im. Prof. Tadeusza Żmudzińskiego (Kraków 2001 r.), a także I nagrody w kategorii Trio na VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej (Kraków 2003 r.).
Nagrywał dla Radia i Telewizji, brał udział w wielu festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej, zdobywał liczne nagrody w konkursach jazzowych, m. in. nagrody indywidualne w finałach VII Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003) oraz 41 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2005). W październiku 2005 r. zdobył I nagrodę na II Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie.  
W 1997 r. został zaproszony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego na spotkanie z młodzieżą wybitnie uzdolnioną. W 1998 r. odebrał  Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie Kultury i Sztuki, a w 1999 r. został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.  

Michał Barański jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu I Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca wielu cennych nagród na licznych festiwalach, m.in.:
- Grand Prix – 1 Nagroda w kategorii „zespół” na Festiwalu 40 Jazz nad Odrą we Wrocławiu;
- Wyróżnienie Grand Prix, oraz statuetka "Jazz Angel 2005" na Bielskiej Zadymce Jazzowej;
- IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych w Brukseli, Belgia;
- Fryderyk 2007 za najlepszy album jazzowy roku "Assymetry" z formacją Zbigniew Namysłowski Quintet;
- Fryderyk za najlepszy album poetycki "Umiera Piękno" Agi Zaryan;
Współpracował z wieloma polskimi artystami, jak: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Aga Zaryan, Jarek Śmietana, Mietek Szcześniak, Piotr Baron, Janusz Muniak, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Anna Serafińska, Ewa Bem, Michał Tokaj, TGD, New Life M., Mate.O. oraz z międzynarodowymi gwiazdami: Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Dan Tepfer. Wybrana dyskografia: Bennie Maupin Quartet "Early Reflections", "Assymetry" Zbigniew Namysłowski Quintet, "Umiera Piękno" Aga Zaryan, "Bethoven, Mozart, Silver" Nigel Kennedy, Piotr Wyleżoł Trio Piano "Piotr Wyleżoł”, "Live" KBD Trio, „Asaf " Asaf, „Audiofeeling" Paweł Kaczmarczyk.

Arek Skolik - w 2005r. nadano mu tytuł "Najlepszego Perkusisty Roku” oraz II miejsce perkusisty roku przez miesięcznik „Gitara Bas I Bębny”. W 2005 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum, jako perkusista jazzowy. Arek należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:21:30
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html