To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   11/4/2011
Idzie wiosna...
Nie brakowało w minionym tygodniu zdarzeń drogowych, a także wydarzeń tragicznych – m.in. w piątkowy wieczór w rejonie torów kolejowych przy ul. Orkana w Tarnowie prawdopodobnie doszło do próby samobójstwa. Policja zanotowała na swoim koncie też szereg sukcesów polegających na ujęciu złodziei, sprawców zniszczenia mienia, rozbojów i handlarzy narkotyków. W zakresie kradzieży widać wiosnę – łupem przestępców padała a to blacha ukradziona z terenu ogródków działkowych, a to drabiny z sadu owocowego, to znów ule z pszczołami...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 40-letniego tarnowianina, podejrzewanego o kradzież z terenu ogródków działkowych przy ul. Krzyskiej w Tarnowie aluminiowej blachy, o wartości tysiąca złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 17-latka z Komorowa podejrzewanego o kradzież 40 metrów miedzianego kabla, o wartości 280 złotych. Do kradzieży doszło na terenie prywatnej, niezamieszkałej posesji w Komorowie. Stroną pokrzywdzoną jest firma, której pracownicy wykonywali kanalizację.
Policjanci z Tuchowa zatrzymali 50-letnią mieszkankę Rzepiennika Biskupiego podejrzewaną o kradzież artykułów pościelowych i damskiej torebki z jednego ze sklepów przy Placu Kazimierza w Tuchowie. Wartość start wyniosła blisko 280 złotych.
Z 4 na 5 kwietnia br. nieznany sprawca dokonał kradzieży czterech szt. drabin drewniano-metalowych oraz taczek z terenu sadu owocowego na terenie Tarnowa. Właściciel poniósł straty w wysokości 1030zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy.
Mieszkaniec Woli Rzędzińskiej zgłosił, że nieznani dotąd sprawcy dokonali zaboru w celu przywłaszczenia 6 szt. uli wraz z pszczołami miodnymi, powodując tym straty w wysokości 3000zł na jego szkodę. Ule znajdowały się w miejscowości Pogórska Wola.

Zniszczenie mienia
Zaparkowany w rejonie jednej z posesji w Rzuchowej samochód marki Ford stał się obiektem działań nieznanego sprawcy, który uszkodził go urywając lusterka i wybijając dwie szyby, w wyniku czego właściciel poniósł szkodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Realizujący w sprawie czynności policjanci z komisariatu Tarnów-zachód ustalili kim jest sprawca. 34-letni mieszkaniec Brzozowej do wszystkiego się przyznał.

Rozboje
Funkcjonariusze KP Tarnów-Zachód wraz z policjantami Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie dokonali zatrzymania na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn (17 i 24 lata), którzy to dokonali rozboju na nieletnim mieszkańcu Goruszowa. Napastnicy bijąc w brzuch doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży telefonu komórkowego o wartości 350zł. Zdarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym przy ul. Czerwonych Klonów. W wyniku działań policjantów telefon powrócił do właściciela, a sprawcy zostali osadzeni w areszcie.

Za kółkiem
4 kwietnia po godzinie 18:00 w Czermnej policyjny patrol zatrzymał do kontroli kierującego motocyklem, 30-letniego mieszkańca miejscowości. Ustalono, że mężczyzna naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z uwagi na podejrzenie stanu nietrzeźwości pobrana została mu krew do badań.
W Koszycach Małych do kontroli drogowej zatrzymany został mieszkaniec Koszyc Wielkich, który poruszał się po drodze publicznej motorowerem. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierujący miał ponad 2 promile w organizmie – stracił prawo jazdy oraz odpowie za prowadzenie w stanie upojenia alkoholowego.
7 kwietnia w miejscowości Piotrkowice doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas przewożenia gałęzi na przyczepce podpiętej do ciągnika rolniczego z niewyjaśnionych przyczyn 72-letni mężczyzna, który siedział na przyczepie spadł z niej. W wyniku upadku mężczyzna ten poniósł śmierć na miejscu. Jak wykazało rutynowe badanie, kierujący ciągnikiem - 32-letni mieszkaniec Piotrkowic był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.
Również 7 kwietnia około godziny 16:20 w miejscowości Ołpiny zatrzymano do kontroli drogowej mieszkańca tejże miejscowości, który poruszał się po drodze publicznej ciągnikiem rolniczym. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile w organizmie.
W sobotę tuż przed 6 rano w Janowicach, jadący w kierunku Tarnowa Nissanem, 33-letni mieszkaniec Olszyn, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Poniósł śmierć na miejscu.
Do potrącenia rowerzystki doszło na krajowej „czwórce”, po godzinie 6 w Ładnej. Kierująca rowerem 47-letnia mieszkanka miejscowości, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącej od Tarnowa, kierującej VW Polo 27-letniej tarnowiance. Rowerzystka doznała urazu głowy, kręgosłupa szyjnego i złamania nadgarstka. Trafiła do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe.

Narkotyki
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej zatrzymali osoby zajmujące się rozprowadzaniem środków odurzających. W ich ręce trafił 19-letni diler, mieszkaniec Tarnowa, który wśród znajomych sprzedawał marihuanę. Z ustaleń wynika, że proceder ten trwał od kilku miesięcy, a narkotyki trafiały do młodych ludzi na terenie Tarnowa i okolic. Mężczyzna posiadał grupę co najmniej kilkunastu stałych odbiorców, regularnie zaopatrujących się u niego. Jedną z nich była 18-letnia tarnowianka. Wiemy, że kupowaną marihuanę sprzedawała swojej znajomej z Wierzchosławic. W trakcie przeszukania w domu kobiety zabezpieczono niewielkie ilości narkotyku. Za jego posiadanie i udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi jej do 2 lat pobawienia wolności. Policjanci dotarli także do kupującej narkotyki mieszkanki Wierzchosławic. Ujawnili przy niej niewielką ilość marihuany. Kobiecie grozi do roku pozbawienia wolności. W toku realizacji sprawy policjanci przechwycili także plecak z 41 gramami przygotowanej do dystrybucji, podzielonej na porcje marihuany. Jej wartość rynkowa szacowana jest na 1200 złotych. Narkotyki te zabezpieczono u 20-letniego tarnowianina, po tym jak chcący się ich pozbyć z domu diler, przekazał je koledze przez balkon mieszkania, gdy policja stała pod jego drzwiami. 20-latek także zaopatrywał się u zatrzymanego dilera. Obaj odpowiedzą za uczestniczenie w obrocie środkami odurzającymi, młodszy też za ich udzielanie, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Tarnowska Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Różne
Jak pisaliśmy w osobnej wiadomości, Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza IV edycję ogólnopolskiego plebiscytu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”, mającego na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Konkurs kolejny raz odbywać się będzie pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Odnośnie idei tego konkursu pozwoliliśmy sobie na negatywny komentarz.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na placu Dworcowym w Tarnowie 17-latka z Bogumiłowic, podejrzewanego o posłużenie się w trakcie legitymowania przerobioną legitymacją szkolną.
W piątkowy wieczór, w rejonie torów kolejowych przy ul. Orkana w Tarnowie, 34-letni mieszkaniec Skrzyszowa został potrącony przez pociąg relacji Gdynia-Przemyśl. Wiele wskazuje na to, że była to próba samobójcza. Mężczyzna miał położyć się na torach przed jadącym pociągiem. W wyniku potrącenia doznał złamań w obrębie czaszki, uszkodzenia kręgów szyjnych i piersiowych. Przebywa w szpitalu. Wykonane czynności procesowe wstępnie wykluczyły, by do zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:21:00
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html