To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert charytatywny „Wszystko budzi się do życia”    -   11/4/2011
GOS.PL, MONK I TOTENTANZ
Przypominamy:13 kwietnia (środa) o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert charytatywny „Wszystko budzi się do życia”, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wioletty Hajduk z Tarnowa. Wystąpią: Chór GOS.PL oraz zespoły: MONK i TOTENTANZ. Bilet-cegiełka: 30 zł do nabycia w CSM, ul. Traugutt 1 oraz radiu RDN Małopolska ul. Bema 1.

Ogloszenie
>

Wiola od dwóch lat choruje na bardzo rzadki rodzaj nowotworu - mięsaka gładkokomórkowego. Nowotwór ten jest rozpoznawalny zaledwie u ok. 1-2% wszystkich dorosłych osób chorych na nowotwory. Do tej pory przeszła pięć poważnych operacji i kilkanaście chemioterapii. Lekarze zaproponowali klinikę w Stanach Zjed­noczonych, która jako jedna z niewielu na świecie z powodzeniem leczy nowotwory tego rodzaju. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne i już na etapie konsultacji dokumentacji medycznej wymaga wpłaty ok. 3000 dolarów. Stąd pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego pod hasłem „Wszystko budzi się do życia”.

Nie bądź obojętny! Kiedy ofiarujemy swe serce, wtedy zawsze zdarza się jakiś cud!  

Zapraszamy na stronę: www.wiolahajduk.mafil.eu


Organizatorem koncertu jest: Tarnowskie Stowarzyszenie „KROPLA”, Urząd Miasta Tarnowa, tarnowskie szkoły: I LO, II LO, IV LO, XVI LO oraz Centrum Sztuki Mościce. Patronat honorowy nad koncertem objęli: Biskup Tarnowski - Wiktor Skworc, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Roman Ciepiela oraz prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.
Patronat medialny sprawują: radio RDN Małopolska i Gazeta Krakowska.

Chór GOS.PL
Zespół istnieje od 2003 roku. GOS.PL tworzą artyści, którzy na co dzień śpiewają w takich zespołach jak: Monk, Diverbium, Betania GaudiumDeys Jeruzalem oraz z innych tarnowskich chórów: Pueri Cantores Tarnoviensis, Puellae Orantes oraz Cantus.
Nad całością projektu czuwa Tomasz Stec współzałożyciel zespołu oraz dyrygent. W latach 80-tych członek zespołu TOY. Związany z muzyką alternatywna i sceną rokową. Od zawsze zaangażowany w działalność różnorodnych form muzycznych. Obecnie również lider zespołu DEYS (instrumenty klawiszowe) i jednocześnie wokalista w jazzowym zespole a capella - MONK.
Za emisję głosu odpowiedzialna jest Anna Podkościelna-Cyz, jednocześnie dyrygent GOS.PL. O aranżacje dba multiinstrumentalista Bartek Szułakiewicz.

MONK
Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo-popową muzykę a capella”. Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska jazzmana Theloniousa Monka. Członkowie zespołu, jadąc na swój pierwszy koncert, nucili słynny standard tego kompozytora pt. „Blue Monk”. I tak zupełnie przypadkowo i zarazem naturalnie zapożyczyli cześć tytułu utworu, od tej pory podpisując się MONK.
Zespół powstał w 1995 roku. Brał udział i zdobywał nagrody na wielu festiwalach i przeglądach, m.in.: Grand Prix Przeglądu Młodych Talentów - Tarnów 1996, III miejsca na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Lublinie – Żakeria - 1997, 1998 Finał Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie - 1997, 1999, występy podczas prestiżowego Ogólnopolski Festiwal „Tydzień Talentów” w Tarnowie - 1997, 2004, Festiwal Jazzowy „Jazz Joy Spring” – Daugavpils (Łotwa) - 1999, występ podczas Galii wręczenia "jazzowych Oskarów" Plus Grand Prix Jazz Melomani 2008 obok takich artystów jak The Puppini Sisters, czy mega-gwiazdy światowego jazzu - saksofonisty Kenny Garretta, gospodarz Ogólnopolskiego Festiwalu „Fantastyczne Śpiewanie”, Tarnów 1998 - (gościnny występ na płycie pt. „Fantastyczne Śpiewanie” z utworami Witka Wolnego wydanej z okazji festiwalu). Nagrania do płyt: - dla zespołu Personel, Bardzo Orkiestra, Lecha Dorobczyńskiego (wspólny utwór z Markiemi Bałatą) oraz DAYS. MONK był autorem cyklicznych programów odbywających się w Tarnowskim Centrum Kultury pod nazwą „Monk i jego goście”.

TOTENTANZ
TOTENTANZ swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa. Dorobek zespołu to dwie płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM - bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku - Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! - doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.
Obecnie TOTENTANZ intensywnie koncertuje w całym kraju, a także przygotowuje utwory na najnowszą płytę. Ci którzy mieli okazję przesłuchać materiał, mówią krótko: "Jest cios!". Premiera przewidziana jest na marzec 2011. Podczas koncertu charytatywnego usłyszymy kilka utworów z najnowszego krążka.
Zespół tworzą: Rafał Huszno – śpiew, gitary, Sebastian Mnich – perkusja, Erik Bobella – bas, Piotr Sokołowski – gitary.

Na zdjęciu: Gos.pl. Foto ze strony Centrum Sztuki Mościce
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:43:30
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html