To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   We wtorek spotkanie z dr Joanna Wojciechowską    -   11/4/2011
Nie tylko dla chorych na stwardnienie rozsiane
Przypominamy: Tarnowskie koło Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zaprasza osoby chore na stwardnienie rozsiane, rodziny i wszystkich zainteresowanych tematem w dniu 12 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie Mościcach ul. Traugutta 1 (sala na antresoli), gdzie odbędzie się kolejne spotkanie z dr Joanną Woyciechowską pt. "Rehabilitacja wielowymiarowa w stwardnieniu rozsianym". Uczestnictwo w wykładzie jest wyjątkową okazją do zdobycia większej wiedzy na temat choroby, sposobów jej leczenia oraz radzenia sobie z problemami z nią związanymi.

Ogloszenie

Joanna Woyciechowska jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej. Specjalizacja I i II stopnia z neurologii otrzymała w Warszawskiej klinice Neurologicznej. Doktorat z neuroimmunologii, obroniony w Państwowym Zakładzie Higieny, był sponsorowany przez Instytut Psychoneurologiczny.
Od 1974 roku przebywa w USA, gdzie przez pięć lat pracowała naukowo w Narodowych Instytutach Zdrowia. Najpierw jako Visiting Fellow, a potem jako Medical Fellow. Rezydenturę neurologiczną powtórzyła w Georgetown University w Waszyngtonie.
W 1987 roku założyła Wielodyscyplinarny Program dla Osób z SM, którego przez następne 9 lat była dyrektorem. Od 1996 roku opiekuje się chorymi i jednocześnie studiuje oraz praktykuje Medycynę Integracyjną w Północnej Karolinie.

Jest autorką wielu specjalistycznych publikacji i książek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. W tym Przewodnika dla osób chorych "Sobie Moc" o którym wieloletnia wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Dr med. Barbara Patzer pisze: "Przewodnik dla osób z SM pt. Sobie Moc jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane. Własne, wieloletnie doświadczenie lekarza skoncentrowanego głównie na tym schorzeniu pozwala dr Woyciechowskiej podejść w sposób niesłychanie szeroki do różnych aspektów tej choroby, począwszy od czynników usposabiających do jej powstania na poziomie genetyki, nawyków codziennych, niezdrowej diety, sposobu myślenia, alergii, zaburzeń wchłaniania w jelitach, urazów psychicznych i fizycznych poprzez uszkodzenie układu immunologicznego do wpływu wielu tych czynników na odpowiedź układu neuroimmunologicznego. Rzetelna informacja na temat możliwości terapeutycznych daje osobom z SM wgląd w ofertę medycyny w tym schorzeniu. Szerokie spojrzenie na udział własny pacjenta w procesie samoleczenia, stosunku do choroby, wyzwania, jakie choroba stanowi i aktywnej walki z objawami są nie do przecenienia. Głębokie, humanistyczne i filozoficzne podejście do zagadnienia daje pacjentowi niezrównany oręż w zmaganiach z chorobą. Przewodnik "Sobie Moc" jest niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju pozycją godną polecenia dla każdej osoby z SM."

Na spotkaniu w Krakowie oprócz Przewodnika "Sobie Moc" będzie dostępna najnowsza książka dr Joanny Woyciechowskiej "SM jak walczyć o ZDROWIE z RW, CUD i WOW".
Pani Doktor od wielu lat związana jest emocjonalnie z Polską i chorymi na SM w naszym kraju. Cały czas utrzymuje kontakt z osobami chorymi, pomaga im i wspiera na co dzień.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:05:44
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html