To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Kromka Chleba” z pomocą...    -   11/4/2011
Dom ludzi niczyich
Tarnowska noclegownia dla bezdomnych, prowadzona przez wolontariuszy Fundacji Kromka Chleba udzieliła w tym roku (od stycznia do końca marca) już ponad 690 noclegów osobom w trudnej sytuacji życiowej. W tym samym okresie ponad 740 skorzystano z łaźni, w której ludziom bezdomnym zapewniono możliwość kąpieli i wyprania rzeczy osobistych.

Ogloszenie

Tarnowska noclegowania dla bezdomnych prowadzona przez wolontariuszy Fundacji Kromka Chleba istnieje na terenie dawnych zabudowań kolejowych od 2006 roku. Dysponuje ośmioma miejscami dla mężczyzn i czterema dla kobiet z możliwością zwiększenia ich liczby w okresie np. surowej zimy lub klęski żywiołowej. W roku 2010 udzieliła ponad 2.000 noclegów. Blisko  80% korzystających ze schronienia tarnowskiej noclegowni to mężczyźni.

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 30-300 tys. osób bezdomnych. Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej, za osobę bezdomną uważa się „osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych i nigdzie niezameldowaną na pobyt stały w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych”.  W okresie zimowym z pomocy noclegowni w całym kraju korzysta ok. 20 tys. osób.
-Nie jest to tylko miejsce noclegu. Dla wielu osób, które opuszczone przez najbliższych i rodziny trafiają pod ten adres, jest namiastką domu. Czasami jest ostatnim miejscem, w którym można znaleźć drogę odwrotu przed upadkiem na samo dno… – mówi Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba.
Noclegowania przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie czynna jest od jesieni do wczesnej wiosny. Z bezpłatnej łaźni, która oferuje bezdomnym również gorącą herbatę, można korzystać od poniedziałku do piątku przez cały rok. W tym roku Fundacja Kromka Chleba planuje – we współpracy z Diecezja Tarnowską - rozpoczęcie budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Tarnowie.

Więcej informacji: www.kromkachleba.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:58:14
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html