To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową...    -   12/4/2011
Regionalna pisanka
Czy jest coś takiego jak regionalna pisanka? Stali bywalcy konkursów, które odbywają się przez Wielkanocą w Tarnowie już do 22 lat, na pewno to potwierdzą. Wystarczy zobaczyć niezwykle barwną i artystycznie wykonana pisankę zalipiańską. Ale dla etnografa najciekawszym spostrzeżeniem jest fakt, że nowoczesne techniki plastyczne i i współczesne technologie zdobienia, bardzo szybko zdobyły sobie prawo bytu w tej dziedzinie. Można powiedzieć, że malowanie pisanek nadąża za współczesnością i jest przez tę współczesność twórczo wzbogacane. 11 kwietnia w tarnowskim Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10 rozpoczął się XXII Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Konkurs potrwa do 16 kwietnia. Z kolei w dniach 18 i 19 kwietnia odbędą się warsztaty plastyczne poświęcone wielkanocnej tradycji zdobienia jaj.

Ogloszenie
>

Jak co roku konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych twórców ludowych oraz instytucji kultury i oświaty z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego jak również po raz pierwszy z powiatu: gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego, dla wszystkich którzy do dziś podtrzymują i kultywują ludowe tradycje pisankarskie oraz wytwarzają tradycyjną i współczesną plastykę obrzędową Świąt Wielkanocnych. Jest o nie tylko konkurs i wystawa, ale kiermasz, na którym można nabyć prawdziwe cudeńka na wielkanocny stół.
Organizatorem konkursu jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Warto dodać, że Muzeum Etnograficzne w Tarnowie organizuje 18 i 19 kwietnia w warsztaty plastyczne poświęcone wielkanocnej tradycji zdobienia jaj. Zajęcia prowadzone będą przez twórczynie ludowe z naszego regionu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci młodzieży szkolnej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:32:05
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html