To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W panteonie polskich bohaterów narodowych    -   13/4/2011
Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej
Przypominamy: 15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach odbędą się eliminacje do XII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem przeglądu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy”, które zgodnie ze swoim statutem stara się szerzyć kulturę fizyczną oraz uczyć patriotyzmu. W Przeglądzie bierze udział młodzież uzdolniona muzycznie, wokalnie, czy recytatorsko – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Ogloszenie

Od kilku lat zamiarem organizatorów jest rozszerzenie formuły wychowania patriotycznego. Stąd Przegląd wpisany jest w ramy projektów, na które składają się konkursy adresowane do rozmaitych grup wiekowych. W tym roku, ze względu na przypadającą w nim mnogość rocznic, związanych z wybitnymi Polakami, nazwa realizowanego projektu brzmi: „W panteonie polskich bohaterów narodowych”.
Na projekt składają się następujące konkursy:
- plastyczny, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
- XII Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej – dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (kategorie: recytatorska i wokalno-instrumentalna)
- konkurs literacki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Mottem tegorocznego Przeglądu są słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. Eliminacje do Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbędą się 15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać na stronie http://edunet.tarnow.pl (zakładka – konkursy, data dodania – 24 luty 2011 r.).

Koncert finałowy Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej jest elementem miejskich i powiatowych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja; wystąpią w nim laureaci eliminacji rejonowych, rywalizujący o tytuł zwycięzcy Przeglądu.
Organizatorzy zapraszają do Teatru na godz. 16.00 także mieszkańców Tarnowa, ponieważ koncert finałowy jest okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:59:34
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html