Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W panteonie polskich bohaterów narodowych    -   13/4/2011
Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej
Przypominamy: 15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach odbędą się eliminacje do XII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem przeglądu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy”, które zgodnie ze swoim statutem stara się szerzyć kulturę fizyczną oraz uczyć patriotyzmu. W Przeglądzie bierze udział młodzież uzdolniona muzycznie, wokalnie, czy recytatorsko – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Ogloszenie
>

Od kilku lat zamiarem organizatorów jest rozszerzenie formuły wychowania patriotycznego. Stąd Przegląd wpisany jest w ramy projektów, na które składają się konkursy adresowane do rozmaitych grup wiekowych. W tym roku, ze względu na przypadającą w nim mnogość rocznic, związanych z wybitnymi Polakami, nazwa realizowanego projektu brzmi: „W panteonie polskich bohaterów narodowych”.
Na projekt składają się następujące konkursy:
- plastyczny, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
- XII Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej – dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (kategorie: recytatorska i wokalno-instrumentalna)
- konkurs literacki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Mottem tegorocznego Przeglądu są słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. Eliminacje do Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbędą się 15 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie – Mościcach. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać na stronie http://edunet.tarnow.pl (zakładka – konkursy, data dodania – 24 luty 2011 r.).

Koncert finałowy Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej jest elementem miejskich i powiatowych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja; wystąpią w nim laureaci eliminacji rejonowych, rywalizujący o tytuł zwycięzcy Przeglądu.
Organizatorzy zapraszają do Teatru na godz. 16.00 także mieszkańców Tarnowa, ponieważ koncert finałowy jest okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947