To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   A. Frycz, A. Grabowski, M. Grabowski i J. Peszek w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego    -   14/4/2011
„Kwartet” na otwarcie Teatru
Przypominamy: dziś, 14 kwietnia o godz. 17:00 oraz o godz. 20:00 w Tarnowskim Teatrze zobaczyć będzie można legendarny spektakl „Kwartet” autorstwa Bogusława Schaeffera. W obsadzie same znakomitości: Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski oraz Jan Peszek. Drugi pokaz tego spektaklu połączony będzie z uroczystym otwarciem wyremontowanej siedziby „Solskiego”. Wydarzeniem towarzyszącym jest wernisaż wystawy Ewy Zuby-Benn. Zainaugurowana zostanie w ten sposób eksploatacja stałej przestrzeni wystawienniczej znajdującej się w teatralnym foyer. Cena biletu: 50 zł.

Ogloszenie
>

-Tempo przeprowadzki, próbowania pierwszej premiery, uroczystego otwarcia jest zawrotne, ale chcemy, by nasi widzowie jeszcze w trakcie obecnego sezonu artystycznego zakosztowali teatru w najczystszej postaci – mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. -Długo zastanawiałem się jakie wydarzenie mogło uświetnić tę uroczystą chwilę. Prezentacja „Kwartetu dla czterech aktorów” wydaje się być z wszech miar słuszna – to teatr do czwartej potęgi. To także swoista podróż sentymentalna dla Andrzeja Grabowskiego, który był przed wieloma laty w zespole „Solskiego”, czy Jana Peszka spod którego ręki trafiło do naszego teatru wielu absolwentów PWST w Krakowie.

Spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego z pewnością zasługuje na różnorakie komplementy: wirtuozerski, mistrzowski, popisowy czy wręcz kultowy. Grany najpierw w Teatrze Stu, a potem na wszystkich scenach w Polsce, od 20 lat (premiera w 1991 roku!) nieprzerwanie gromadzi nadkomplety widzów, którzy oglądają to przedstawienie po kilka, a nawet kilkanaście razy, i za każdym razem doskonale się bawią. „Kwartet” jest bowiem niewyczerpanym źródłem inwencji artystycznej, aktorskiej pomysłowości i możliwości interpretacyjnych tkwiących w tekście, który bardziej przypomina partyturę muzyczną niż klasyczny utwór dramatyczny. „Kwartet dla czterech aktorów” jest sztuką odbiegającą od kanonów sztuki teatralnej. To utwór paradramatyczny, czerpiący w równym stopniu z teatru, jak i z happeningu, kolażu, parodii, improwizacji, pastiszu i wielu innych źródeł inspiracji, które zresztą niełatwo ustalić i precyzyjnie określić. Dla widza wszak nie są one istotne. Ważne jest to, że przez godzinę i kwadrans pochłania nas prawdziwy żywioł teatru: dynamiczny ciąg scenicznych zdarzeń, precyzyjne, mistrzowskie aktorstwo, dowcipny i purenonsensowny dialog, spontaniczna zabawa, w której widownia uczestniczy na równi z aktorami.

Przed rozpoczęciem tej uczty na scenie zaprezentowana zostanie multimedialna prezentacja o historii tarnowskiego teatru. Później pojawią się: Ryszard Ścigała - prezydent miasta Tarnowa, Roman Ciepiela – wicemarszałek województwa małopolskiego, by uroczyście otworzyć nową scenę. Nie zabraknie na niej także Bogdana Pastuszko – prezesa Karpackiej Spółki Gazownictwa, który przekaże – oddaną na przechowanie – lampkę naftową, symbolizującą niewyczerpaną energię od mecenasów i sponsorów tarnowskiej sceny. Nagrody i dyplomy otrzymają aktorzy, pracownicy Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego.

Natomiast wydarzeniem towarzyszącym po zakończeniu spektaklu będzie wernisaż wystawy Ewy Zuby-Benn. Zainaugurowana zostanie w ten sposób eksploatacja stałej przestrzeni wystawienniczej znajdującej się w teatralnym foyer. -To realny dowód na to, że będziemy starać się skupiać pod dachem teatru wszelkie środowiska artystyczne naszego miasta i nie tylko. W naszych planach są bowiem – obok działalności teatralnej – wydarzenia plastyczne, muzyczne, środowiskowe czy wręcz interdyscyplinarne jak chociażby realizacja projektu „Cztery Talie Roku” – mówi Rafał Balawejder, z-ca dyrektora. -Natomiast premiera „Tajemniczego ogrodu” to będzie święto całych teatralnych rodzin. Jestem przekonany, że familijne widowisko zaskoczy naszych stałych bywalców. Zobaczymy w niej magiczną scenografię przenoszącą w klimat znany z ekranizacji Agnieszki Holland.

Dodajmy, że na stronie internetowej Tarnowskiego Teatru można odbyć „wirtualny spacer” bo zmodernizowanym obiekcie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:57:40
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html