To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Film dokumentalny o fińskiej saunie w Millennium Studio    -   14/4/2011
„Para do życia” w CSM
Sauna jest jedynym fińskim słowem, które jest zrozumiałe na całym świecie. W świeckim społeczeństwie sauny są pozostałościami dawnych kultów – ich historia sięga niemal 3,5 tysiąca lat wstecz. Są miejscem oczyszczania ciała i ducha, w którym czas ulega zawieszeniu. W niespełna sześciomilionowej Finlandii istnieje ponad 2 miliony saun. Fińskim żołnierzom w Afganistanie brakowało ich tak bardzo, że zbudowali je nawet na środku pustyni. Przypominamy: film “Para do życia” - kolejna propozycja kwietniowego Millennium Studio – zaprezentowany zostanie w kinie Millennium 18 kwietnia o godz. 20:00. Cena biletu 10 zł.

Ogloszenie
>

”Para do życia” to drugi film duetu reżyserskiego, jaki tworzą dwaj młodzi fińscy twórcy: Joonas Berghäll i Mika Hotakainen. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów oraz publiczności. Pokazywany był na wielu międzynarodowych filmowych festiwalach, gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Jest również pierwszym w historii Finlandii filmem dokumentalnym, który kandyduje do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. „Para do życia” to poetycka wizja na temat roli i znaczenia fińskiej sauny. Bohaterami są tu przypadkowi mężczyźni, sfilmowani nago i anonimowo, w szczerych, poruszających, a czasami wręcz szokujących wypowiedziach dotyczących podstawowych ludzkich wartości. Ich reakcje są nie tylko zaskakująco emocjonalne, lecz również całkowicie pozbawione cynizmu i wyrachowania. Sauna likwiduje tu bowiem wszelkie psychiczne bariery, łamie uczuciowe blokady i staje się przykładem swoistego świeckiego konfesjonału, działającego poza społecznymi i kulturowymi podziałami. Osobnym bohaterem filmu okazuje się również przepięknie sfilmowana, zapierająca dech w piersiach przyroda Finlandii, doskonale współgrająca z charakterem filmu i idealnie kontrastująca z emocjonalnymi wypowiedziami bohaterów.

UWAGA KONKURS! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na ten seans. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 15:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:20:51
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html