To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Tarnowska akademia jazzu” i nie tylko...    -   15/4/2011
Lepsza jakość w tarnowskiej oświacie
Miasto stawia na jakość i nowoczesność w oświacie. Ma na to wpływ wiele działań już realizowanych, lada chwila wprowadzane będą kolejne. Mowa przede wszystkim o klasach akademickich w szkołach ponadgimnazjalnych oraz artystycznym kształceniu na poziomie wyższym. Coraz bardziej realne staje się również wprowadzenie w ZSO nr 2 klasy z maturą międzynarodową. Temat ten – obok „racjonalizacji kosztów” - poruszany był na wczorajszej (czwartkowej) konferencji prasowej z udziałem wiceprezydent Krystyny Latały.

Ogloszenie

Jak informuje tarnowski magistrat, uruchomienie w naszym mieście kształcenia muzycznego i plastycznego na poziomie akademickim jest jednym z celów edukacyjnych prezydenta. Prowadzone są rozmowy w celu utworzenia tego typu wydziałów na bazie już istniejących w naszym mieście uczelni – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
Wśród koncepcji uatrakcyjnienia nauki w szkołach średnich jest także inicjatywa poszerzenia oferty edukacyjnej ze strony tejże uczelni, która w myśl porozumienia z miastem mogłaby objąć patronatem wybrane klasy w tarnowskich liceach i utworzyć tzw. oddziały akademickie.
Ponadto w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 trwają prace nad wprowadzeniem klasy z maturą międzynarodową, która umożliwi absolwentom dostanie się na najlepsze światowe uczelnie.
„Wśród czynników świadczących o jakości i nowoczesności w tarnowskich szkołach wymienić należy również m.in. e-dzienniki, elektroniczny nabór, wysoką jakość pracy z dziećmi w przedszkolach – docelowo język angielski dla maluchów; bogatą i atrakcyjną ofertę szkolnictwa zawodowego, współpracę z uczelniami wyższymi (UŚ, UJ, UE), projekty dotyczące np. bezpłatnej nauki pływania, laptopów dla każdego gimnazjalisty, programów: Radosna Szkoła czy Diament; konkursy międzyszkolne i międzynarodowe, dążenie do utworzenia Akademii Tarnowskiej.” - chwali się tarnowski magistat.

Innym tematem poruszonym na czwartkowej konferencji prasowej była „racjonalizacja kosztów” w oświacie. Jaka przyszłość czeka szkolne stołówki? Czy dojdzie do zwolnień nauczycieli? O tym wszystkim napiszemy wkrótce.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 23:41:46
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html