To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Obchody Światowego Dnia Młodzieży    -   15/4/2011
Niedziela Palmowa Młodych
Młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa w Niedzielę Palmową, 17 kwietnia. Światowy Dzień Młodzieży będzie także z okazji 225-lecia diecezji tarnowskiej przeżywany jako Jubileusz Młodych.

Ogloszenie
>

„Przyjmijcie wezwanie pielgrzymowania do stolicy diecezji, aby dać świadectwo Waszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Kościoła; aby jako młody tarnowski Kościół dać świadectwo, że pragniecie Chrystusa uczynić głównym punktem odniesienia Waszych planów i marzeń na przyszłość. Zapraszam was wszystkich! Nie może na tym modlitewnym spotkaniu zabraknąć młodzieży ze szkół katolickich, ze szkół noszących imię Jana Pawła II oraz imiona świętych i błogosławionych oraz młodzieży z grup apostolskich” – podkreśla bp Wiktor Skworc w specjalnym komunikacie.

Obchody Światowego Dnia Młodzieży rozpoczną się 17 kwietnia o godz. 10.00 w ogrodach ojców bernardynów. Tam, po zawiązaniu wspólnoty, w duchowy klimat spotkania wprowadzi młodych zespół ewangelizacyjny „Stróże Poranka”. Następnie uczestnicy spotkania wyruszą ulicami Tarnowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie Msza św. w bazylice katedralnej o godzinie 13.15. Będzie jej przewodniczyć biskup tarnowski Wiktor Skworc. Po Mszy na rynku zaplanowano agapę.

Program diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Niedziela Palmowa 17 kwietnia

10.00 - ogrody ojców bernardynów:
- przywitanie młodzieży (biskup tarnowski, o. gwardian)
- koncert ewangelizacyjny zespołu „Stróże Poranka”
12.00 - Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami miasta do katedry
13.15 - Eucharystia pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca (bazylika katedralna)
15.00 - Agapa (rynek)

Dojazd:
Autokary i samochody mogą parkować na Kapłanówce (Al. Matki Bożej Fatimskiej) i przy Urzędzie Wojewódzkim (Al. Solidarności naprzeciw WSD). Istnieje możliwość podwiezienia młodzieży w okolice Burku (ul Bema, Bernardyńska). Po pozostawieniu młodzieży, na którymś z przystanków przy wymienionych ulicach, autokary odjeżdżają na wyznaczone miejsca parkingowe.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:44:36
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html