Zapraszamy, promujemy
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
InTARnet poleca

Maciej Kacer na podium   -   30/9/2004
W bułgarskiej Albenie zakończyły się we wtorek Mistrzostwa Europy seniorów w pięcioboju nowoczesnym. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentował się reprezentujący obecnie barwy warszawskiej Legii, tarnowianin Maciej Kacer. Wraz ze swymi reprezentacyjnymi kolegami: Marcinem Horbaczem i Andrzejem Stefankiem, będący jeszcze juniorem zawodnik z Tarnowa, wywalczył bowiem brązowy medal w zmaganiach sztafet.

Ogloszenie
>

Polacy rozpoczęli swój start od siódmego miejsca w strzelaniu - 1060 pkt., następnie zajęli drugą lokatę w szermierce - 916 pkt., wygrali pływanie - 1356 pkt., wywalczyli szóstą pozycję w jeździe konnej - 1104 pkt. oraz triumfowali w biegu - 1272 pkt. Ostatecznie zgromadzili więc na koncie 5708 pkt., ustępując pola jedynie ekipom Węgier - 5768 pkt. oraz Rosji - 5736 pkt. W pokonanym polu Polacy pozostawili natomiast m. in. złotych oraz srebrnych medalistów rywalizacji drużynowej, czyli Białoruś i Czechy.

We wspomnianej rywalizacji drużynowej ekipa naszego kraju w składzie: Marcin Horbacz, Andrzej Stefanek i Maciej Kacer zgromadziła na koncie 15044 pkt. i uplasowała się na piątej pozycji. Tytuł mistrzowski wywalczyła tu Białoruś - 16460 pkt., srebrny medal przypadł w udziale Czechom - 16320 pkt., na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Rosji - 15528 pkt., a Polaków wyprzedzili jeszcze ponadto Litwini - 15404 pkt.

Indywidualnie Maciejowi Kacerowi nie udało się, niestety, znaleźć w gronie 32 zawodników, walczących o medale. W swojej grupie eliminacyjnej zajął on bowiem z wynikiem 4096 pkt. osiemnastą lokatę, podczas gdy do finałowej rywalizacji kwalifikowało się po szesnastu zawodników z obu grup.

Brązowy medal wywalczony w Albenie jest największym sukcesem w karierze Macieja Kacera. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął on od pływania w tarnowskiej Unii. Będąc uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie - trenował tam m. in. z Otylią Jędrzejczak - wywalczył trzy lata temu szóstą lokatę w pływackich Mistrzostwach Europy juniorów na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. W tych samych zawodach uzyskał on trzeci czas eliminacji w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym, niestety, w półfinale został zdyskwalifikowany. Po tych zawodach rozpoczął swą przygodę z pięciobojem nowoczesnym, której efektem był pierwszy w imprezie rangi mistrzowskiej medal wywalczony w Albenie. (STM)
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32