Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Listopad w "Kolibrze"   -   07/11/2003
Już dziś o godz.18.00 w Sali Lustrzanej odbędzie się debata publiczna z udziałem tarnowskich radnych i zarządu miasta, której celem jest próba podsumowania dokonań samorządu tarnowskiego w rok po wyborach. Głównym organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie KoLiber a w gronie partnerów medialnych przedsięwzięcia znajduje się nasz portal. Dalsza część listopada w "Kolibrze" zapowiada się również interesująco.

Ogloszenie
>

W najbliższą niedzielę 9 XI wyjątkowo w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, przy ulicy Piłsudskiego odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem - jednym z najlepszych piór w polskiej publicystyce współczesnej, byłym sędzią Trybunału Stanu (Michalkiewicz jest prawnikiem z wykształcenia), autorem projektu konstytucji a w czasach PRL działaczem ROPCiO. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18-tej będzie poświęconej obecnej sytuacji politycznej i wizji Polski w obliczu wejścia do Unii Europejskiej.

Następnie , już w "starym" miejscu i tradycyjnie w piątek , tj. w piątek 14. listopada jeden z KoLibrantów - Maciej Wietrzyk - absolwent prawa w Uniwersytecie Jagiellońskim, opowie o różnicach i podobieństwach w dwóch koncepcjach konstytucji - polskiej (jako przedstawicielce europejskiej konstytucji) i anglosaskiej (obowiązującej w USA i Wielkiej Brytanii). Konstytucja - jak wskazuje nazwa - jest fundamentalnym dokumentem, zawierającym najbardziej ogólne, a przez to majšce powszechnie obowišzywać, zasady. W konstytucji można również dojrzeć wizję świata i człowieka, jaka legła u jej podstaw. To, jakie wartości leżą bezpośrednio i pośrednio u podstawy prawa w państwie determinuje w dużej części kształt całego prawa. Spotkanie to odbędzie się tradycyjnie o godzinie 19-tej w siedzibie KoLibra przy ulicy Goldhammera 4.

Listopad zakończy natomiast wykład kolejnego KoLibranta - Mirosława Tryby - o kosztach funkcjonowania państwa. W czasie, kiedy toczy się gorąca dyskusja nad projektem ustawy budżetowej, ten temat jest jak najbardziej aktualny. To ile "zarabia administracja" za wykonanie swoich - czy zawsze uzasadnionych dobrem ogółu? - zadań jest jednym z kosztów. Podobnie ma się ze stwarzaniem przez państwo korupcjogennych procedur. Występowanie korupcji samo w sobie rodzi koszty - po pierwsze podraża cenę towarów oraz demoralizuje. Ostatecznie wszystkie te "wydatki" ponosi podatnik, dlatego ważne jest by zdawać sobie z ich istnienia sprawę. O tych i innych kosztach związanych z funkcjonowaniem państwa będzie można usłyszeć 21. listopada w siedzibie KoLibra.

Stowarzyszenie KoLiber serdecznie zaprasza na wszystkie listopadowe spotkania, przypominajac, że są one otwarte dla każdego !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(07-11-2003) Greenclover :
Zapraszamy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2003) :) :
pozdrowienia dla calej paki z Kolibra:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2003) Grucha :
Pozdrawienia dla Henia Kolibranta!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2003) Heniu :
Grucha, ty nie pozdrawiaj tylko przyjdź na jakies spotkanie :) :) :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2003) Greenclover :
Mamy już połowę listopada i jeszcze jedno tematyczne spotkanie w KoLibrze na które serdecznie zapraszamy! Grudzień też zapowiada się bardzo ciekawie :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947