To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zmiany w ruchu komunikacyjnym w centrum Tarnowa    -   18/4/2011
Remont ulicy Krakowskiej
Magistrat uprzedza, że w najbliższych dniach nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu w mieście. Pierwsze z nich już zaczynają obowiązywać, kolejne pojawią się zaraz po Wielkanocy. Kierowców czekają utrudnienia, po nich w centrum miasta ma być nie tylko ładniej, ale i bardzo funkcjonalnie. W związku z modernizacją planowane jest wyłączenie z ruchu górnego odcinka ulicy Krakowskiej.

Ogloszenie

Remont będzie podzielony na dwa etapy.
W pierwszym etapie ulica Krakowska zamknięta będzie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nowy Świat do ulicy Targowej. Dojazd do ulicy Targowej, Placu Kazimierza i Rynku możliwy będzie poprzez ulicę Św. Anny, gdzie zostanie zmieniony kierunek ruchu (odwrócony kierunek od ulicy Bema do ulicy Targowej). Dojazd do ulicy Batorego i Staszica, na których wprowadzony będzie ruch w dwu kierunkach (ulice bez przejazdu) możliwy będzie tylko od ulicy Nowy Świat. Na rysunku kolorami zaznaczono trasy dojazdu. Objazd z ul. Krakowskiej do Rynku wskazany będzie ulicami: Krakowska- Bema- Św. Anny- Targowa- Katedralna a do ul. Batorego ulicami: Krakowska- Malczewskiego- Starowolskiego- Chopina- Batorego.

W etapie drugim nastąpi zamknięcie kolejnego odcinka ulicy Krakowskiej - od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do ulicy Targowej. Na ul. Św. Anny, Batorego i Staszica pozostaną zmiany organizacji ruchu z etapu I. Dodatkowo wprowadzone będą zmiany polegające na skierowaniu ruchu z ulicy Nowy Świat w ulicę Mościckiego a przejazd kierowany będzie do ul. Sikorskiego. Na ulicach Urszulańskiej (od Bema do Krakowskiej) i Malczewskiego wprowadzony będzie ruch w dwu kierunkach (ulice bez przejazdu). Objazdy ulicy Krakowskiej w drugim etapie będą prowadzone ulicami: Krakowska-Narutowicza- Bema- Św. Anny- Targowa- Katedralna oraz Krakowska- Sikorskiego- Mościckiego- Starowolskiego- Chopina- Batorego.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonana zostanie nowa podbudowa jezdni oraz miejsc postojowych, a ich nawierzchnia zostanie wykonana z kostki z porfiru. Zmieni się także nawierzchnia chodników, które zostaną wykonane z płyt granitowych. Projekt będzie zrealizowany bez wydzielania jezdni oraz chodników krawężnikami.

Rewitalizacja jednej z głównych ulic miasta oznaczać będzie również zamontowanie nowych elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci, słupki blokujące, a także stylizowane latarnie uliczne - zapewnia Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Projekt poprawy wizerunku centrum miasta realizowany jest w ramach działania 6.1 Rozwój miast Schemat A. Projekty realizowane wyłącznie w ramach programu rewitalizacji Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trwają już od 2007 roku. Związane z nimi wydatki to łącznie blisko 16 milionów złotych. Dofinansowanie z MRPO wynosi ponad 6 milionów złotych, co stanowi 70 % kosztów kwalifikowanych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:18:03
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html